Nowe Technologie - zbrodnie

Synonimy:
zbrodnia, zbrodniarz
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zbrodnie (5)

 • Pot jak odcisk palca na miejscu zbrodni

  Pot jak odcisk palca na miejscu zbrodni

  Jednostki policji na całym świecie używają odcisków palców zostawionych na miejscu zbrodni do namierzania podejrzanych od ponad wieku. Wkrótce to się zmieni, bo podobne informacje można wyczytać z próbek potu.
 • System wykryje zbrodnię, zanim ta zostanie popełniona

  System wykryje zbrodnię, zanim ta zostanie popełniona

  Być może już niebawem przestępców będzie można łapać, zanim jeszcze popełnią zbrodnię. Innowacyjny system monitoringu oparty na kamerach CCTV jest właśnie testowany w Wielkiej Brytanii.
 • Przeglądarka jako narzędzie zbrodni

  Przeglądarka jako narzędzie zbrodni

  Oj, może być wesoło: zdaniem specjalisty od zabezpieczeń Jeremiaha Grossmana dni wyrafinowanych ataków na serwery sieciowe, dokonywane za pomocą specjalistycznego oprogramowania, są już policzone. Zamiast nich narzędziem kryminalistów może się stać zwykła przeglądarka.
 • Piraci - herosi czy zbrodniarze?

  Piraci - herosi czy zbrodniarze?

  Gdyby pewien znany książę duński żył w obecnych czasach, zapewne jego słynna kwestia zostałaby zmodyfikowana na: "Piracić czy nie piracić? - oto jest pytanie", zaś prawodawcy amerykańscy najchętniej wysłaliby wielbiącą piosenki Britney Spears Ofelię nie do klasztoru, a za kratki. W dawnych czasach, gdy komputery można było zobaczyć tylko na uczelniach i w ośrodkach badawczych, ewentualnie obliczały one rachunki za prąd w tzw. Zakładach Techniki Obliczeniowej (ZETO) lub zużycie materiałów w dużych fabrykach - pojęcie piractwa nie istniało.
 • Reakcja na zbrodnię

  Amerykańscy internauci błyskawicznie zareagowali na atak terrorystów. Spontanicznie Powstało kilkanaście stron WWW informujących na bieżąco o wydarzeniach i próbujących organizować pomoc. Dało się także zauważyć "drugą stronę zjawiska" Powstało kilkanaście antyarabskich kanałów IRC (o nazwach m.in. "Nuke-the-arabs" czy "kill-the-arabs").