Zbigniew Safjan

Artykuły - Zbigniew Safjan (11)

 • Zmarł współtwórca "Klossa"

  Zmarł współtwórca "Klossa"

  W nocy 5 na 6 grudnia zmarł w Warszawie Zbigniew Safjan, pisarz i scenarzysta - poinformował syn pisarza, Piotr Safjan. Zmarły był autorem znanych powieści "Pole niczyje", "Kanclerz" i współautorem - z Andrzejem Szypulskim - "Stawki większej niż życie". Miał 89 lat.
 • Zmarł Zbigniew Safjan

  Zmarł Zbigniew Safjan

  W nocy z poniedziałku na wtorek zmarł w Warszawie Zbigniew Safjan, pisarz i scenarzysta - poinformował syn pisarza Piotr Safjan. Zmarły był autorem znanych powieści "Pole niczyje", "Kanclerz" i współautorem - z Andrzejem Szypulskim - "Stawki większej niż życie". Miał 89 lat.
 • Scenarzysta "Klossa" nie żyje

  Scenarzysta "Klossa" nie żyje

  Pisarz Andrzej Szypulski, współscenarzysta serialu "Stawka większa niż życie", zmarł po długiej chorobie we wtorek, 25 stycznia - potwierdził jego przyjaciel i współpracownik Zbigniew Safjan.
 • Atomowa "Stawka większa niż życie"

  Atomowa "Stawka większa niż życie"

  O nowej wersji "Stawki większej niż życie" mówiło się od dawna. Trzy lata temu Władysław Pasikowski ("Psy", "Reich") publicznie ogłosił, że zamierza nakręcić film, którego bohaterem będzie agent J-23. Nie mógł tego jednak zrobić bez zgody autorów scenariusza oryginalnej "Stawki...", czyli Zbigniewa Safjana i Andrzeja Szypulskiego, którzy ukrywali się pod pseudonimem Andrzej Zbych.
 • Linda Brunnerem?

  Linda Brunnerem?

  Jak nieoficjalnie dowiedziała się "Gazeta Wyborcza", w przygotowywanej właśnie nowej wersji "Stawki większej niż życie" Brunnera zagra Bogusław Linda. Jak już informowaliśmy, nad scenariuszem filmu pracują Andrzej Szypulski i Zbigniew Safjan, a w roli głównej wystąpi Michał Żebrowski.