Zbigniew Romaszewski

Synonimy:
Romaszewski Zbigniew,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zbigniew Romaszewski (29)

 • 7 maja 1981 r. Incydent w Otwocku

  7 maja 1981 r. Incydent w Otwocku

  Obrzucenie kamieniami posterunku Milicji Obywatelskiej w Otwocku i konsekwencje incydentu ujawniły rosnące napięcie w społeczeństwie.
 • Kaczyński: Romaszewski był rycerzem dobrej sprawy

  Kaczyński: Romaszewski był rycerzem dobrej sprawy

  Zbigniew Romaszewski to współczesny rycerz - rycerz dobrej sprawy, obrony praw człowieka, obrony zwykłych ludzi - mówił podczas mszy żałobnej b. działacza KOR, Solidarności i wieloletniego senatora prezes PiS Jarosław Kaczyński. Żegnamy cię Zbyszku z bólem - dodał.
 • Pogrzeb Romaszewskiego. "Żegnamy bohatera drogi do wolności"

  Pogrzeb Romaszewskiego. "Żegnamy bohatera drogi do wolności"

  Żegnamy jedną z legend polskiej opozycji, jednego z bohaterów polskiej drogi ku wolności - tak o zmarłym Zbigniewie Romaszewskim powiedział w czwartek prezydent Bronisław Komorowski podczas mszy żałobnej w warszawskiej Bazylice Archikatedralnej św. Jana.
 • Ks. Sikorski: Romaszewski miał wrażliwe, patriotyczne serce

  Ks. Sikorski: Romaszewski miał wrażliwe, patriotyczne serce

  Zbigniew Romaszewski był człowiekiem o wrażliwym, patriotycznym sercu; miał społecznikowskie, chrześcijańskie zacięcie - powiedział w czwartek ks. prałat Jan Sikorski podczas odbywającej się w warszawskiej Bazylice Archikatedralnej św. Jana mszy żałobnej.
 • Pogrzeb Zbigniewa Romaszewskiego

  Pogrzeb Zbigniewa Romaszewskiego

  Dziś po godz. 13 w warszawskiej Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela rozpoczęła się msza żałobna w intencji Zbigniewa Romaszewskiego, który zmarł w ubiegłym tygodniu w wieku 74 lat.
 • Senat uczcił uchwałą Zbigniewa Romaszewskiego

  Senat uczcił uchwałą Zbigniewa Romaszewskiego

  Senat upamiętnił w środę uchwałą zmarłego w ubiegłym tygodniu b. wicemarszałka Senatu Zbigniewa Romaszewskiego. "Żegnamy wielkiego patriotę i dobrego człowieka, który życie poświęcił Polsce i ludziom" - napisano w uchwale.
 • ​W Senacie księga kondolencyjna po śmierci Romaszewskiego

  ​W Senacie księga kondolencyjna po śmierci Romaszewskiego

  Wszyscy, którzy chcieliby złożyć hołd zmarłemu w zeszłym tygodniu Zbigniewowi Romaszewskiemu, mogą wpisać się do księgi kondolencyjnej wystawionej w poniedziałek w gmachu Senatu. Księga będzie wyłożona do czwartku; tego dnia odbędzie się pogrzeb byłego senatora.
 • "Rzeczpospolita": Dowód na order

  "Rzeczpospolita": Dowód na order

  Przed pogrzebem Zbigniewa Romaszewskiego urzędniczka domagała się od jego córki zaświadczenia, że przyznano mu Order Orła Białego - informuje "Rzeczpospolita".
 • Pogrzeb Zbigniewa Romaszewskiego w czwartek

  Pogrzeb Zbigniewa Romaszewskiego w czwartek

  Pogrzeb Zbigniewa Romaszewskiego odbędzie się w najbliższy czwartek, 20 lutego. Poinformowała o tym za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych córka zmarłego przed dwoma dniami działacza opozycji z czasów PRL, wieloletniego senatora - Agnieszka Romaszewska-Guzy.
 • T. Nałęcz o Z. Romaszewskim: Człowiek wyczulony na ludzką godność

  T. Nałęcz o Z. Romaszewskim: Człowiek wyczulony na ludzką godność

  - Człowiek wyczulony na ludzką godność, w dyskusji nigdy nie używał argumentów ad personam - tak Zbigniewa Romaszewskiego wspominał profesor Tomasz Nałęcz.

Filmy - Zbigniew Romaszewski (2)