Zbigniew Boniek

Artykuły - Zbigniew Boniek (2088)

 • PZPN wprowadził obowiązek grania młodzieżowcami w Ekstraklasie

  PZPN wprowadził obowiązek grania młodzieżowcami w Ekstraklasie

  Zbigniew Boniek ma nadzieję, że ten ruch wpłynie ozdrowieńczo na polską piłkę. Zarząd PZPN-u wprowadził dziś przepis, zgodnie z którym od nowego sezonu 2019/2020 w każdym klubie Lotto Ekstraklasy przez 90 minut będzie musiał grać co najmniej jeden polski młodzieżowiec.
 • Ekstraklasa. Kluby nie chcą młodych Polaków na siłę, Boniek nie ustępuje

  Ekstraklasa. Kluby nie chcą młodych Polaków na siłę, Boniek nie ustępuje

  Zbigniew Boniek, zapowiedzią wprowadzenia obowiązku wstawiania do wyjściowego składu każdego klubu Ekstraklasy polskiego piłkarza do lat 21 wywołał burzę i niespotykany opór środowiska klubowego.
 • Reprezentacja Polski. Brzęczek, Michniewicz i Magiera podzielili reprezentantów

  Reprezentacja Polski. Brzęczek, Michniewicz i Magiera podzielili reprezentantów

  Pierwsza reprezentacja Polski Jerzego Brzęczka ma priorytet w wyborze piłkarzy w 2019 r. - to najważniejszy wniosek po spotkaniu selekcjonerów Brzęczka, Czesława Michniewicza (kadra U-21) i Jacka Magiery (U-20), do jakiego doszło dziś w PZPN-ie, w obecności prezesa Zbigniewa Bońka.
 • El. ME 2020. Boniek: To nie było złe losowanie, ale rywale też tak myślą

  El. ME 2020. Boniek: To nie było złe losowanie, ale rywale też tak myślą

  Prezes PZPN Zbigniew Boniek przyznał w Dublinie, że losowanie grup eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy 2020 nie było dla Polski najgorsze. Jak jednak dodał, rywale... też tak myślą. "Biało-Czerwoni" zagrają z Austrią, Izraelem, Macedonią, Słowenią i Łotwą.
 • Zbigniew Boniek: To nie było złe losowanie, ale rywale też tak myślą

  Zbigniew Boniek: To nie było złe losowanie, ale rywale też tak myślą

  Prezes PZPN Zbigniew Boniek przyznał w Dublinie, że losowanie grup eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy 2020 nie było dla Polski najgorsze. Jak jednak dodał, rywale... też tak myślą. Biało-czerwoni zagrają z Austrią, Izraelem, Macedonią, Słowenią i Łotwą.
 • Adam Małysz dla Interii: To, co zrobił Zbigniew Boniek, to mistrzostwo świata

  Adam Małysz dla Interii: To, co zrobił Zbigniew Boniek, to mistrzostwo świata

  - Czy wreszcie pojawię się na Twitterze? Kto wie, może w końcu powstanie moje konto. Dzisiaj to bardzo opiniotwórcze medium, ale ja jestem ulepiony z trochę innej gliny, dlatego pewnie byłoby mi ciężko tam kogoś skrytykować - mówi w pierwszej części rozmowy z Interią Adam Małysz, dyrektor w Polskim Związku Narciarskim do spraw skoków narciarskich i kombinacji norweskiej.
 • Reprezentacja Polski. Marek Koźmiński dla Interii: Kadra to nie prywatny biznes selekcjonera

  Reprezentacja Polski. Marek Koźmiński dla Interii: Kadra to nie prywatny biznes selekcjonera

  - Nikt nie kupił sobie abonamentu do reprezentacji Polski jak wygodnego miejsca na sali kinowej, które ma prawo okupować na każdym seansie. Na każdy seans trzeba ustawić się w kolejce po bilet. Prezesi i trenerzy się zmieniają. Natomiast reprezentacja zawsze będzie trwała, więc musimy kierować się jej przyszłością - podkreśla w rozmowie z Interią wiceprezes PZPN-u ds. szkoleniowych Marek Koźmiński, który odniósł się też do krytyki, jaką pod adresem Zbigniewa Bońka opublikował Jerzy Dudek.
 • Genoa CFC - Sampdoria 1-1. Czy gol Piątka był prawidłowy?

  Genoa CFC - Sampdoria 1-1. Czy gol Piątka był prawidłowy?

  Rzut karny, z którego Krzysztof Piątek dał ekipie Genoa CFC wyrównanie w derbach z Sampdorią, pokazał, że obecne przepisy w sprawie "jedenastek" nie są przestrzegane. - Chcemy je zmienić - powiedział nam prezes PZPN-u Zbigniew Boniek, który działa również w IFAB-ie.
 • PZPN planuje stworzyć Dom Polskiej Piłki. Boniek zdradza szczegóły

  PZPN planuje stworzyć Dom Polskiej Piłki. Boniek zdradza szczegóły

  Prezes Zbigniew Boniek w ciągu ponad sześciu lat rządów w polskiej piłce zdziałała wiele - zmodernizował biuro związku, zmodernizował szkolenie, założył w Białej Podlaskiej szkołę trenerów, przy nim powstały popularny kanał Łączy nas piłka. W rozmowie z Interią zdradził, że chce też po sobie zostawić coś trwałego - Dom Polskiej Piłki.
 • Zbigniew Boniek: W klubach siedzą ludzie bez know-how

  Zbigniew Boniek: W klubach siedzą ludzie bez know-how

  - Na piłce trzeba się znać, a często klubami zarządzają ludzie, którzy nie mają o niej zielonego pojęcia i to na wielu szczeblach. Zawsze mówiłem, że największym problemem polskiej piłki jest brak ludzi z know-how. Dlatego nie dziwmy się, że mamy takie problemy z awansem choćby do Ligi Europy - mówi Interii prezes PZPN-u Zbigniew Boniek.

Filmy - Zbigniew Boniek (125)

 • Boniek: Nie załatwiłem sobie trzeciej kadencji. Wideo

  Zbigniew Boniek: "Zarzuty o to, że zjazd PZPN był zbyt spokojny? My lubimy burdel, gdy ktoś krzyknie, powie coś głupiego. Ja się z tego mogę tylko śmiać. Tak samo jak z mówienia, że Boniek załatwił sobie trzecią kadencję. Żal mi piłkarzy, których kariery są marnowane, źle zarządzane. Wielu menedżerów myśli tylko o tym, żeby pod stołem skasować za pierwszy podpis kontraktu za granicą, a później niech się pali, wali. Wiele rzeczy można poprawić. Siedem lat temu mówili, że jestem niewybieralny, a teraz się martwią, co ja będę robił po prezesurze". Boniek zdradził też. że dostał ofertę kierowania dużym klubem, ale zrezygnował z niej z uwagi na zarządzanie PZPN-em.
 • Boniek ostro o szkoleniu w Polsce. Wideo

  Zbigniew Boniek o szkoleniu piłkarskiej młodzieży w Polsce.
 • Boniek dla Interii: W szkoleniu brakuje nam dwóch "i" - indywidualizacji i intensywności. Wideo

  Zbigniew Boniek o systemie szkolenia: Nie możemy wspomagać klubów w szkoleniu, tak jak to robią Niemcy. Niech zrezygnują z jednego słabego zawodnika rocznie i będzie je stać na wszystko - na dobrze opłacanych trenerów młodzieży. Najgorszy piłkarz zagraniczny w Ekstraklasie zarabia około 10-12 tys. dolarów miesięcznie. To by wystarczyło na poprawę jakości szkolenia. Anglia zrobiła postępy w szkoleniu, ale każdy z emigrantów, jaki się urodzi w ich kraju jest automatycznie Anglikiem. Oni sami mówią, że to ich piłkę napędza. Podobnie jest ze Szwajcarią. My jesteśmy jedynym krajem w Europie, który nie ma dużej emigracji i bardzo dobrze, bo to rodzi problemy. Brakuje nam dwóch "i" - indywidualności i intensywności.
 • Zbigniew Boniek o nowych projektach szkolenia młodzieży. Wideo

  Na spotkaniu na PGE Narodowym zaprezentowano nowe projekty mające na celu poprawę poziomu szkolenia młodych piłkarzy w Polsce.