Zbigniew Boniek

Artykuły - Zbigniew Boniek (2042)

 • Wisła Kraków pod wpływem gangsterów? Prezes Zbigniew Boniek zajął stanowisko

  Wisła Kraków pod wpływem gangsterów? Prezes Zbigniew Boniek zajął stanowisko

  - Widziałem ostatni mecz Wisły z Lechią i z przykrością zauważyłem, że na ogrodzeniu nadal wisi flaga "Wisła Sharks", znamionująca, że bandyci wśród kibiców nadal są. To napawa mnie smutkiem i niepokojem. Ale co mam zrobić? Meczu nie rozpocząć, wyrzucić ich? Mamy natomiast nadzieję, że policja z prokuraturą jeszcze skuteczniej będą eliminować patologię ze stadionów, przy współpracy środowiska piłkarskiego - powiedział Interii prezes PZPN-u Zbigniew Boniek.
 • Polska - Irlandia 1-1. Zbigniew Boniek: Niektórzy zawodnicy chodzili po boisku

  Polska - Irlandia 1-1. Zbigniew Boniek: Niektórzy zawodnicy chodzili po boisku

  - Po remisie z Włochami zaczęło się trochę euforii, natomiast dzisiaj widzieliśmy, że jest jeszcze dużo pracy - mówił po towarzyskim spotkaniu z Irlandią prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.
 • Włochy - Polska 1-1. Boniek skrytykował Balotellego we włoskich mediach

  Włochy - Polska 1-1. Boniek skrytykował Balotellego we włoskich mediach

  Zbigniew Boniek był zdziwiony tym, że selekcjoner reprezentacji Włoch w piątkowym spotkaniu z Polską w Lidze Narodów postawił od pierwszej minuty na Maria Balotellego. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej ocenił, że grający na co dzień w OGC Nice napastnik był kompletnie bez formy i dziwił się, że w ogóle dostał szansę gry.
 • Włochy - Polska 1-1. Boniek: Dajmy Kubie Błaszczykowskiemu spokój

  Włochy - Polska 1-1. Boniek: Dajmy Kubie Błaszczykowskiemu spokój

  - Zamiast patrzeć na zespół jako całość, po udanym meczu z Włochami podzieliliśmy się na dwa kościoły - zwolenników i przeciwników Błaszczykowskiego. Dajmy Kubie spokój, on jest potrzebny tej kadrze - powiedział nam po inauguracji Ligi Narodów prezes PZPN-u Zbigniew Boniek.
 • Włochy - Polska. Zbigniew Boniek dla Interii: Od tego hejtu nikomu zmarszczek nie przybędzie

  Włochy - Polska. Zbigniew Boniek dla Interii: Od tego hejtu nikomu zmarszczek nie przybędzie

  - To pierwszy mecz z Włochami za mojej prezesury. Jeszcze jest kilka krajów, z którymi się nie zmierzyliśmy, choć faktycznie, Włosi to jeden z najcięższych, najważniejszych przeciwników, bo historia ich piłki jest szalona. Mecz z nimi to dobre otwarcie dla nowego trenera Jerzego Brzęczka – powiedział nam w Bolonii prezes PZPN-u Zbigniew Boniek.
 • Reprezentacja Polski. Boniek chwali Piątka. "Mnie nie zaskoczył"

  Reprezentacja Polski. Boniek chwali Piątka. "Mnie nie zaskoczył"

  Włochy są faworytami grupy, mają najlepszy zespół, ale najlepiej byłoby, gdyby Roberto Mancini zaczął wielką grę ze swoją drużyną dopiero po meczu z Polską – mówi Zbigniew Boniek w wywiadzie dla „La Gazzetty dello Sport”. Prezes PZPN, wcześniej wieloletni zawodnik Juventusu i Romy, opowiada o Polakach grających na Półwyspie Apenińskim, ale nie wyklucza też, że po zakończeniu obecnej kadencji i powrocie do Włoch interesowałaby go praca w tamtejszej federacji.
 • PZPN ujawnił raport sztabu kadry po mundialu w Rosji

  PZPN ujawnił raport sztabu kadry po mundialu w Rosji

  Polski Związek Piłki Nożnej opublikował raport sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski na temat udziału drużyny narodowej w finałach mistrzostw świata w Rosji. – Tego typu raporty są generalnie poufne i przeznaczone do wewnętrznej wiadomości związku sportowego. Jednak wobec sporego zainteresowania opinii publicznej, a także części mediów, upatrujących w raporcie jakichś niezdrowych emocji, zdecydowaliśmy się raport sztabu reprezentacji opublikować - tłumaczył prezes PZPN Zbigniew Boniek.
 • Zbigniew Boniek o sprzedaży Alissona: Tak nie da się wygrywać

  Zbigniew Boniek o sprzedaży Alissona: Tak nie da się wygrywać

  - Ciężko przekonać ludzi, że uda się coś wygrać, skoro sprzedaje się Alissona - powiedział Zbigniew Boniek w "Corriere dello Sport" pytany o to, jak może wyglądać nadchodzący sezon AS Roma, w której barwach prezes PZPN występował w latach 1985-1988.
 • ​Reprezentacja Polski: Piszczek zrezygnował. Boniek komentuje

  ​Reprezentacja Polski: Piszczek zrezygnował. Boniek komentuje

  - Łukasz przez lata pokazywał charakter prawdziwego wojownika - tak prezes PZPN-u Zbigniew Boniek skomentował decyzję piłkarza Borussii Dortmund, Łukasza Piszczka, o rezygnacji z gry w reprezentacji Polski. W kadrze Piszczek rozegrał 65 meczów i zdobył trzy bramki.
 • Ekstraklasa. Zarząd PZPN przywrócił Pro Junior System w Lotto Ekstraklasie

  Ekstraklasa. Zarząd PZPN przywrócił Pro Junior System w Lotto Ekstraklasie

  Zarząd PZPN-u, na sobotnim posiedzeniu, przychylił się do wniosku Ekstraklasy SA i przywrócił dla najwyższej klasy rozgrywkowej Pro Junior System, w którym kluby są nagradzane finansowo za wstawianie do gry Polaków w wieku poniżej 23 lat.

Filmy - Zbigniew Boniek (120)

 • Zbigniew Boniek dla Interii przed meczem z Włochami. Wideo

  Prezes PZPN-u Zbigniew Boniek, w Bolonii, opowiada Interii o swych odczuciach przed meczem Włochy - Polska, którym zespół Jerzego Brzęczka zainauguruje występy w Lidze Narodów.
 • Jerzy Brzęczek: Czy nadal będą walczyć i umierać za nasz kraj? Wideo

  - Żaden moment nie jest dobry, aby zmienić kapitana. Po mundialu spotkałem się z kilkoma zawodnikami osobiście, tymi, którzy w ostatnich latach tworzyli siłę tej kadry. Wszyscy zdają sobie sprawę, że mistrzostwa nam nie wyszły i chcą pokazać znowu tę twarz reprezentacji, którą widzieliśmy wcześniej - powiedział Jerzy Brzęczek, nowy selekcjoner reprezentacji Polski.
 • Zbigniew Boniek: Jestem pewny wyboru. Wideo

  - Uważam, że Jurek ma wszystko, by doskonale prowadzić tę reprezentację. To 44-krotny reprezentant Polski, srebrny medalista olimpijski. To jego historia piłkarska, jeśli chodzi o trenerską - kilka lat trenował w polskich klubach. Niektórzy mówią, że jego CV nie jest zbyt bogate, ale żaden z polskich trenerów nie ma bogatego CV. Po rozmowach z Jurkiem jestem pewny, że dokonałem dobrej decyzji - powiedział Zbigniew Boniek, prezes PZPN-u, na konferencji przedstawiającej Jerzego Brzęczka w roli selekcjonera reprezentacji Polski.
 • Nawałka o mundialu i przyszłości reprezentacji Polski. Wideo

  Adam Nawałka 30 lipca kończy pracę z reprezentacją Polski.