Zbigniew Boniek

Artykuły - Zbigniew Boniek (1210)

 • Legia Warszawa. Oświadczenie klubu po wypowiedzi Zbigniewa Bońka

  Legia Warszawa. Oświadczenie klubu po wypowiedzi Zbigniewa Bońka

  Nie milkną echa niedawnego wywiadu, którego Zbigniew Boniek udzielił "Przeglądowi Sportowemu". Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej skomentował odwołanie niedzielnego spotkania Superpucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa a Cracovią. Powodem takiej decyzji był przypadek koronawirusa w sztabie szkoleniowym stołecznej ekipy.
 • Zbigniew Boniek: Nikt nie może powiedzieć, że stał się ofiarą pandemii

  Zbigniew Boniek: Nikt nie może powiedzieć, że stał się ofiarą pandemii

  - Pandemia nikogo nie faworyzowała i nikt nie może powiedzieć, że stał się jej ofiarą - stwierdził w poniedziałkowym wydaniu "Rzeczpospolitej" prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek na zakończenie ligi. Wskazał, że prawie cała reprezentacja Polski występuje w klubach zagranicznych.
 • Zbigniew Boniek o karze za korupcję w Cracovii: Nie ma takiej kary, która będzie sprawiedliwa

  Zbigniew Boniek o karze za korupcję w Cracovii: Nie ma takiej kary, która będzie sprawiedliwa

  - Jeśli chodzi o Cracovię, to dla wizerunku klubu i stabilizacji rozgrywek poddanie się karze byłoby na pewno lepszym rozwiązaniem. Przy czym zaznaczam - nie ma takiej, którą by można uznać za sprawiedliwą - powiedział Interii prezes PZPN-u Zbigniew Boniek.
 • PKO Ekstraklasa. Zbigniew Boniek podał plan kolejnego sezonu

  Nowy sezon Ekstraklasy ma ruszyć w weekend 21-23 sierpnia - poinformował prezes PZPN Zbigniew Boniek. Poprzedzi go starcie o Superpuchar Polski oraz mecze 1/32 finału Pucharu Polski.
 • UEFA nie chce kibiców w el. LM i LE. Boniek wyjaśnia Interii dlaczego

  UEFA nie chce kibiców w el. LM i LE. Boniek wyjaśnia Interii dlaczego

  Rozwój, promocja i popularyzacja piłki nożnej – to nadrzędna misja UEFA. Wczorajsza decyzja władz Europejskiej Unii Piłkarskiej stoi w sprzeczności z nią. Oto wszystkie mecze eliminacji Ligi Mistrzów i Ligi Europy zostaną rozegrane bez udziału kibiców. Także w Polsce, gdzie odbyły się już 104 mecze z udziałem fanów i nic nikomu się nie stało. Prezes PZPN Zbigniew Boniek wyjaśnia kontrowersyjną decyzję UEFA.
 • Roman Kosecki dla Interii: Boniek wprowadził nas na salony

  Roman Kosecki dla Interii: Boniek wprowadził nas na salony

  Zbigniew Boniek jest bardzo mocno osadzony w strukturach FIFA i UEFA. Największym plusem jego kadencji jest chyba zmiana podejścia społeczeństwa do PZPN-u. Pamiętamy jak było wcześniej. Kiedy obydwaj kandydowaliśmy w 2012 roku na prezesa PZPN-u to zapowiadaliśmy zmianę wizerunku. I to się udało - mówi w rozmowie z Interią były reprezentant Polski Roman Kosecki.
 • Kołtoń i jego dzieło "Zibi, czyli Boniek". Nowa lektura obowiązkowa

  Kołtoń i jego dzieło "Zibi, czyli Boniek". Nowa lektura obowiązkowa

  ​Dziś wydaje nam się, że nie ma nic łatwiejszego niż być Bońkiem. Masz odpowiednie geny, talent, dokładasz do tego wytężoną pracę, więc sukcesy przychodzą same. Nic bardziej błędnego. Drogę na szczyt trzeba sobie wydrapać, wytargać, wykopać, co świetnie udokumentował Roman Kołtoń na 800 stronach biografii "Zibi, czyli Boniek".
 • Półfinały Pucharu Polski. Boniek podnosi stawkę

  Półfinały Pucharu Polski. Boniek podnosi stawkę

  ​Cztery z pięciu najlepszych zespołów ligi - o takiej obsadzie półfinałów Pucharu Polski prezes PZPN-u Zbigniew Boniek marzył od dawna. Dziś o g. 20 pierwszy hit Cracovia - Legia, a jutro drugi - Lech - Lechia. PZPN zastanawia się jak jeszcze bardziej podnieść rangę krajowego Pucharu. I ma już ciekawe pomysły.
 • ​PKO Ekstraklasa. Sezon 2020/2021 będzie zawierał 30 kolejek

  ​PKO Ekstraklasa. Sezon 2020/2021 będzie zawierał 30 kolejek

  Koniec z ESA 37. 24 lipca PZPN wprowadzi regulamin, przewidujący 30 kolejek w PKO Ekstraklasie - dowiedziała się Interia. Będzie to sezon przejściowy, po którym liga zostanie powiększona do 18 zespołów z 34 kolejkami. Wbrew niektórym doniesieniom związek nie postawi na głowie najbliższych rozgrywek, czym byłoby nagłe powiększenie ligi już teraz.
 • PKO Ekstraklasa. Boniek: W jednym z meczów VAR cofnął prawidłowego gola

  PKO Ekstraklasa. Boniek: W jednym z meczów VAR cofnął prawidłowego gola

  Prezes PZPN Zbigniew Boniek twierdzi, że w jednym z ostatnich spotkań Ekstraklasy VAR anulował prawidłowo zdobytą bramkę. Jego wpis błyskawicznie wywołał lawinę spekulacji.

Filmy - Zbigniew Boniek (173)

 • Roman Kosecki dla Interii: Boniek wprowadził Polskę na salony. WIDEO

  Bardzo dobrze oceniam osiem lat pracy Zbigniewa Bońka na stanowisku prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jestem spokojny o dalsze losy PZPN-u - mówi w rozmowie z Interia były reprezentant Polski Roman Kosecki.
 • Zbigniew Boniek: Nie będziemy tego papugować. Wideo

  Bierzmy przykład z innych, ale tylko wtedy kiedy jest to dobre. Pomysłu pięciu zmian podczas meczów Ekstraklasy nie będziemy papugować z Bundesligi. Od 19 czerwca stadiony zapełnią się kibicami w 25 procentach. Do zakończenia rozgrywek raczej niemożliwe jest, żeby na obiekty wchodzili sympatycy drużyn przyjezdnych - powiedział podczas konferencji prasowej pod Stadionem Narodowym w Warszawie prezes PZPN-u Zbigniew Boniek.
 • PKO Ekstraklasa. Zbigniew Boniek: Rząd zwiększył limit kibiców, który zakładaliśmy. Wideo

  Będziemy pierwszym krajem , który wypracował protokół pozwalający kibicom na uczestnictwo w imprezach sportowych - powiedział podczas konferencji prasowej pod Stadionem Narodowym w Warszawie prezes PZPN-u Zbigniew Boniek.
 • Boniek o limicie płac dla piłkarzy: To pachnie komunizmem

  "Jest to rzecz interesująca, natomiast trochę mi to pachnie komunizmem. Jest popyt i podaż" - stwierdził w Porannej rozmowie w RMF FM Zbigniew Boniek - Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej - pytany o dyskutowany w Niemczech pomysł wprowadzenia limitu płac dla piłkarzy. "Cristiano Ronaldo zarabia 33 miliony rocznie - uważam, że to jest za dużo, wbrew zasadom czegokolwiek. Ale jeżeli ktoś mu chce płacić, to niech płaci" - dodał.