zawody przyszłości

Artykuły - Zawody przyszłości (5)

 • W przyszłości twoje dziecko będzie wykonywało zawód, który jeszcze nie istnieje

  W przyszłości twoje dziecko będzie wykonywało zawód, który jeszcze nie istnieje

  65 proc. obecnych uczniów szkół podstawowych będzie realizowało profesje, które dopiero powstaną w odpowiedzi na potrzeby dynamicznie zmieniających się realiów. Jednak niezależnie od wyboru kierunku studiów, kluczowa stanie się umiejętność ciągłego oduczania się zdobytych wcześniej kompetencji i uczenia nowych rozwiązań. To będzie dotyczyło większości branż, także spoza obszaru nowych technologii.
 • Czy roboty i sztuczna inteligencja zastąpią nas w pracy?

  Czy roboty i sztuczna inteligencja zastąpią nas w pracy?

  Roboty i sztuczna inteligencja nie płacą podatków, nie jeżdżą na wakacje, nie chorują. W ciągu 10, 20 lat zastąpią nawet 700 zawodów – przewidują oksfordzcy naukowcy. Przerażające? Niekoniecznie. Rozwój osobisty, przyszłość branży HR i wykorzystanie nowych technologii w zarządzaniu zasobami ludzkimi to tematy przewodnie styczniowego zjazdu Digital University „Personal Development and the Future of HR”.
 • Pieniądze łowione w sieci

  Pieniądze łowione w sieci

  Budowanie tożsamości w sieci przez młodych ludzi na całym świecie okazało się być nie tylko uzależniające, ale i daje coraz więcej możliwości biznesowych.
 • Zawody przyszłości - specjalista od zarządzania śmiercią w sieci

  Zawody przyszłości - specjalista od zarządzania śmiercią w sieci

  Za 15 lat na rynku pracy poszukiwane będą m.in. osoby profesjonalnie zajmujące się projektowaniem śmieci i specjaliści od zarządzania śmiercią w sieci. W zawodach przyszłości cenione będą: umiejętność przystosowania się do nowych warunków, krytyczne myślenie oraz mobilność.
 • Pracownik z perspektywą

  Pracownik z perspektywą

  Obecna sytuacja na rynku pracy, szczególnie ludzi młodych, skłania do szukania odpowiedzi na pytania: w jakim kierunku warto się kształcić oraz w zdobywanie jakich umiejętności warto zainwestować teraz, by za 5-7 lat wykonywać satysfakcjonującą pracę? Zapytani przez Pracuj.pl eksperci rynku pracy wskazali na najbardziej perspektywiczne kierunki, ale przyznają, że jedyne, co w tej chwili jest pewne, to zmiana i ciągła konieczność dostosowywania się do potrzeb gospodarki.

Filmy - Zawody przyszłości (3)

 • Zawody przyszłości: potrzebnych umiejętności nie nauczysz się na studiach

  Lekarz, prawnik, nauczyciel – to właśnie te zawody gwarantowały dawniej stabilne zatrudnienie i dobre zarobki. Obecnie jednak rynek pracy zmienia się. W wielu branżach pojawia się coraz większa niepewność co do stałości etatu.
 • Znajomość języków obcych popłaca na rynku pracy

  Rynek pracy potrzebuje dziś poliglotów. Na jakie języki obce zapotrzebowanie jest największe? W naukę których języków warto inwestować, by móc przebierać w ofertach pracy? O tym mówią Urszula Zając-Pałdyna z Pracuj.pl i Katarzyna Święcicka z Empik School.
 • Zawody przyszłości. Ile można na nich zarobić?

  Tester gier, trendsetter (czyli osoba promująca i kreująca trendy), fundraiser (czyli osoba specjalizująca się w pozyskiwaniu funduszy i grantów) – to nowe zawody przyszłości. - Kolebką takich nowych zawodów są Stany Zjednoczone - wyjaśnia Krzysztof Inglot, rzecznik prasowy Work Service S.A. Czy wybór takiej ścieżki zawodowej jest opłacalny? Trendsetter - który samą swoją obecnością w sklepach czy klubach kreuje trendy i promuje nowe miejsca - zarabia od 2,5 do 3,5 tys. zł. Znacznie więcej dostaje employer branding manager: osoba, która buduje wizerunek danej firmy jako ciekawego miejsca pracy i rozwoju osobistego. Na tym stanowisku można zarobić od 4 do 7 tys. zł - wylicza Inglot.