menway - zawodnicy

Artykuły - Zawodnicy (29)

 • 44 godziny ekstremalnej rywalizacji

  44 godziny ekstremalnej rywalizacji

  I to w temperaturze sięgającej nawet - 29 stopni Celsjusza. To właśnie arktyczne temperatury okazała się być największym wyzwaniem tegorocznego Zimowego Rajdu Timex 360 Stopni.
 • Wygrać z deszczem, błotem i samym sobą

  Wygrać z deszczem, błotem i samym sobą

  Zawodnicy The North Face zdominowali pierwszą dziesiątkę jednego z najtrudniejszych w Europie biegów terenowych - "The North Face Ultra-Trail du Mont Blanc", który zakończył się w miniony weekend we francuskim Chamonix. Pierwsze miejsce zajął Brytyjczyk Jaz Bragg, przed Mike'iem Wolfem z USA i Hiszpanem Zigorem Iturrieta Ruizem.
 • Mistrzowie motocrosowego freestyle'u!

  Mistrzowie motocrosowego freestyle'u!

  Najlepsi polscy zawodnicy motocrosowego i quadowego freestyle'u spotkają się w trzecim tygodniu sierpnia w Częstochowie na Freestyle Motocross Camp II 2010. Każdy, komu tylko nie zabraknie odwagi, będzie mógł stanąć do rywalizacji i sprawdzić się na największym torze tego typu w Polsce!
 • Riderzy opanowali stadion

  Riderzy opanowali stadion

  W nocy z 22 na 23 marca Stadion Narodowy stał się miejscem pierwszego w swojej krótkiej historii wyczynu sportowego. Zawodnicy reprezentujący pokrewne dyscypliny sportów motocyklowych - Tadek Błażusiak (enduro) i Ronnie Renner (motocross) - wykorzystali plac budowy stadionu jako nietypowy tor wyścigowy.
 • Extrem na łyżwach

  Extrem na łyżwach

  W sobotnie popołudnie 16 stycznia w Monachium na oczach 50 000 widzów rozegrana została najsłynniejsza rywalizacja w downhillowym zjeździe na łyżwach - Red Bull Crashed Ice World Championship.
 • Rajd Dakar: na podbój pustyni!

  Rajd Dakar: na podbój pustyni!

  Ponad 9 tys. kilometrów po drogach i bezdrożach Ameryki Południowej mają do pokonania uczestnicy rajdu Dakar 2010. Na linii startowej najbardziej prestiżowego rajdu terenowego świata stawi się ponad 600 zawodników, w tym 14 Polaków. Start "piekielnego klasyka" już 1 stycznia w Buenos Aires.
 • Leksykon sportów ekstremalnych: Motocross

  Leksykon sportów ekstremalnych: Motocross

  Motocross oryginalnie określany był jako "scrambling" (szamotanina), a pierwsze znane zmagania w tej dyscyplinie miały miejsce w 1924 roku w Surrey w Wielkiej Brytanii.
 • Kite: W Juracie nie wiało, ale i tak było fajnie

  Kite: W Juracie nie wiało, ale i tak było fajnie

  Ostatnie tegoroczne zawody Pucharu Polski Ford Kite Cup odbyły się w Juracie przy pięknej, słonecznej pogodzie. Niestety, zabrakło najważniejszego składnika - wiatru o sile minimum 12 węzłów.
 • Rugby - kibole czy dżentelmeni?

  Rugby - kibole czy dżentelmeni?

  W rugby grają dziś zarówno menedżerowie, jak i byli kibole. W tej brutalnej grze jest coś, co łagodzi obyczaje. Jej esencją jest duch "good sportsmanship". Narodziła się zaś dzięki sztubackiemu wybrykowi chłopca.
 • Skaczą do wody z wysokości 27 metrów

  Skaczą do wody z wysokości 27 metrów

  We francuskim La Rochelle rywalizowali najlepsi na świecie skoczkowie do wody z dużych wysokości.