Zawierucha

Artykuły - Zawierucha (8)

 • Rafał Zawierucha: Jakie ma plany na przyszłość?

  Rafał Zawierucha: Jakie ma plany na przyszłość?

  Rafał Zawierucha zagrał w najnowszym filmie Quentina Tarantino, "Pewnego razu... w Hollywood". Aktor wcielił się w postać Romana Polańskiego i pracował u boku takich aktorów jak Leonardo DiCaprio, Brad Pitt oraz Margot Robbie.
 • Zawierucha na rynku kawy

  Zawierucha na rynku kawy

  Kawa jest najtańsza od wielu lat. To efekt politycznej zawieruchy, związanej z wyborami parlamentarnymi i prezydenckimi.
 • Polską walutę osłabia turecka zawierucha

  Polską walutę osłabia turecka zawierucha

  Polska waluta traci na wartości z powodu tureckiej liry. Wprawdzie osłabienie kursu jest mniejsze niż w przypadku wielu innych krajów wschodzących, ale skutki mogą być odczuwalne przez kolejne tygodnie.
 • Finansowa zawierucha szansą dla polskich firm?

  Finansowa zawierucha szansą dla polskich firm?

  Kryzys gospodarczy oprócz zagrożenia, może nieść także szansę. Kłopoty z długiem publicznym państw strefy euro i spodziewane spowolnienie gospodarcze przetestują siłę rynkowych graczy. Wiele wskazuje na to, ze wobec trudności międzynarodowych konkurentów, polskie firmy będą mogły wyjść z zawirowań obronną ręką.
 • Polscy inwestorzy ofiarami zawieruchy w Egipcie

  Ofiarami zawieruchy w Egipcie są również - choć w niewielkim zakresie - inwestorzy z Polski. Z Noble Fund Africa nie można wypłacić pieniędzy. Z powodu zamknięcia giełdy w Kairze notowania funduszu zostały zawieszone, informuje "Parkiet".
 • Monetarna zawierucha

  Monetarna zawierucha

  Choć kryzys kredytowy, który był rdzeniem niedawnej gospodarczej zapaści mamy już za sobą, niebezpieczne okazać się mogą efekty uboczne lekarstw, które władze monetarne w największych gospodarkach już zaaplikowały.
 • Wielka zawierucha kadrowa

  Od piątku do rządowych gabinetów wprowadzą się politycy PO i PSL. W swoich ministerstwach i podległych im urzędach, agencjach, czy spółkach zastaną całą armię wiernych PiS- owi ludzi. Odchodząca władza upychała ich, gdzie tylko się dało i to do samego końca, pisze "Trybuna".
 • Akcje na czas politycznej zawieruchy

  Akcje na czas politycznej zawieruchy

  Nerwowa atmosfera na giełdzie zmusza inwestorów do poszukiwania branż i spółek, które mogą uchronić kapitał przed bardziej dotkliwymi spadkami. A jest się czego bać, zwłaszcza w obliczu groźby przedterminowych wyborów.