zawał

Artykuły - Zawał (86)

 • To nie musi być zawał!

  To nie musi być zawał!

  Jest sporo chorób, których objawem jest właśnie ucisk w piersiach, a nie mają one związku z atakiem serca. Ból w klatce piersiowej może wynikać z problemów z żołądkiem, kręgosłupem czy płucami.
 • Brian May (Queen) miał atak serca. Był bliski śmierci

  Brian May (Queen) miał atak serca. Był bliski śmierci

  Brian May z kultowego zespołu Queen wyznał, że przeszedł atak serca.
 • Jak uniknąć kolejnego zawału?

  Jak uniknąć kolejnego zawału?

  Jeśli po okresie rekonwalescencji powrócisz do starych nawyków, szybko znów odwiedzisz oddział kardiologii. Nie wiadomo jednak, czy tym razem los będzie dla ciebie równie łaskawy. By tego uniknąć, trzeba wprowadzić kilka zmian w stylu życia.
 • Zawał serca - te objawy zauważysz nawet miesiąc wcześniej

  Zawał serca - te objawy zauważysz nawet miesiąc wcześniej

  Zawał serca to nie tylko nagły, przeszywający klatkę piersiową ból serca. Istnieje szereg objawów, które zwiastują zawał. Jeśli tylko nauczysz się je odczytywać, możesz zauważyć sygnały ostrzegawcze nawet miesiąc przed zawałem i uniknąć go. Warto to wiedzieć!
 • Nietypowe objawy zawału serca, które powinna znać każda kobieta

  Nietypowe objawy zawału serca, które powinna znać każda kobieta

  Większość osób kojarzy zawał serca z narastającym bólem w klatce piersiowej i dusznościami, czasem również z utratą przytomności. Zawały u kobiet często już kilka dni wcześniej dają szereg objawów, które niekoniecznie kojarzą się z problemami z sercem. A powinny!
 • WOŚP 2014: INTERIA.PL potrząsa wielką, internetową puszką

  WOŚP 2014: INTERIA.PL potrząsa wielką, internetową puszką

  Dzisiaj 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. INTERIA.PL po raz kolejny gra z WOŚP. Zapewniamy Orkiestrze zaplecze informacyjne, polujemy na gwiazdy i potrząsamy wielką, internetową puszką.
 • Innowacyjny system szansą dla chorych

  Innowacyjny system szansą dla chorych

  Oto bardzo dobra wiadomość: Polska plasuje się w czołówce krajów rozwiniętych pod względem wykorzystania telemedycyny w ochronie zdrowia. - Dzięki systemowi telemedycyny ratunkowej, możemy "ukraść" śmierci godzinę, a nawet dwie - tłumaczy w rozmowie z INTERIA.PL lek. med. Marcin Kuta, koordynator projektu Lifenet z upoważnienia Zarządu Województwa Małopolskiego.
 • Kobiece serce choruje inaczej

  Przez ostatnie 20 lat czterokrotnie wzrosła liczba zawałów wśród kobiet.
 • Młody piłkarz zmarł na atak serca podczas meczu

  18-letni peruwiański piłkarz Yair Jose Clavijo Panta (Sporting Cristal Lima) zmarł podczas meczu z Realem Garcilaso Cuzco. Według miejscowych mediów, powodem śmierci był atak serca.
 • Skąd ten ból w klatce piersiowej?

  Skąd ten ból w klatce piersiowej?

  Zdarza ci się odczuwać nieprzyjemne kłucie za mostkiem? To nie musi być poważna choroba, ale łatwy do wyleczenia problem.

Filmy - Zawał (2)

 • Zaburzenia seksualne mogą oznaczać chore serce

  Aktywność seksualna świadczy nie tylko o naszych relacjach z partnerem, ale także pozwala stwierdzić czy jesteśmy zdrowi. Eksperci kampanii „Ciśnienie na Życie” ostrzegają zaburzenia seksualne w wielu przypadkach, mogą być wczesnym sygnałem rozwijającej się choroby serca lub oznaczać problemy w funkcjonowaniu całego układu krwionośnego. - Kilka lat przed wystąpieniem poważnych chorób sercowo-naczyniowych i zawału bardzo często u pacjentów występują zaburzenia erekcji. Bardzo ważne jest żeby tego nie bagatelizować i nie zawsze tłumaczyć to stresem – mówi dr Monika Łukasiewicz, seksuolog i ginekolog-położnik. Dysfunkcje seksualne, według danych szacunkowych Polskiego Towarzystwa Urologicznego, dotykają blisko 4 mln osób. Zwłaszcza zmiany miażdżycowe, już na wczesnych etapach, mogą prowadzić do zaburzenia erekcji u mężczyzn i nieprawidłowości seksualnych u kobiet. Rocznie w Polsce zawał serca przechodzi blisko 90 tysięcy osób. Na taki dramatyczny koniec, miliony ludzi w naszym kraju „pracuje” latami, cierpiąc na choroby przewlekłe: nadciśnienie, miażdżycę, chorobę niedokrwienna serca, czy powiązaną z nimi cukrzycę. Schorzenia te, oprócz postępującego z czasem obciążenia układu sercowo-naczyniowego, wiążą się również z ogromnym ryzykiem zaburzeń seksualnych.
 • Zła dieta, otyłość brzuszna... a później zawał

  Śmiertelnie niebezpieczne choroby układu sercowo-naczyniowego – oto konsekwencje złej diety i powiązanej z nią otyłości brzusznej. Problem ten przybrał zatrważającą skalę w Chinach, gdzie wzrost zamożności społeczeństwa przełożył się na większe wydatki na jedzenie - niestety, jedzenie bardzo tłuste i niezdrowe. Bogacący się Chińczycy masowo przesiadają się też z rowerów do aut. Siedzący tryb życia – za biurkiem, za kierownicą samochodu, w domu przed telewizorem – oto codzienność stanowiąca doskonałą pożywkę dla chorób cywilizacyjnych. Problemowi otyłości w Chinach i powiązanym z nim chorobom przyglądają się dziś naukowcy na całym świecie. W Państwie Środka niczym w soczewce skupiają się wszystkie zjawiska, które prowadzą do tego, że śmiertelność z powodu chorób serca i naczyń krwionośnych jest coraz większa. Najgorsze jest jednak to, że kłopoty te współczesny człowiek funduje sobie na własne życzenie...