zatrucie grzybami

Artykuły - Zatrucie grzybami (5)

 • Grzyby: Przysmak nie dla każdego

  Grzyby: Przysmak nie dla każdego

  Ich smak jest niepowtarzalny, ale nie wart tego, by ryzykować życie. Kto powinien trzymać się z daleka od grzybów?
 • Jakie mogą być objawy zatrucia grzybami?

  Jakie mogą być objawy zatrucia grzybami?

  Zaczyna się sezon na grzybobranie. Joanna Narożniak z Mazowieckiej Inspekcji Sanitarnej wytłumaczyła, jak rozpoznać pierwsze objawy zatrucia grzybami. Opowiedział również na co uważać i jakich zasad przestrzegać, gdy zbieramy grzyby.
 • Zupa z szatańską wkładką

  Zupa z szatańską wkładką

  Były funkcjonariusz służby więziennej maltretował i upokarzał żonę. Zdesperowana kobieta postanowiła otruć go zupą grzybową...
 • Czarna seria zatruć grzybami

  Trzy osoby nie żyją, ponad 20 trafiło do szpitala - to zanotowany w ostatnich dniach bilans fali zatruć grzybami we Włoszech. W związku z niespotykaną dotąd czarną serią takich przypadków lekarze apelują o szczególną ostrożność.
 • Rośnie liczba zatruć grzybami w Niemczech

  Lekarze z niemieckich szpitali alarmują - liczba zatruć grzybami jest najwyższa od lat. Do klinik trafia dwa razy więcej ludzi niż zwykle. Zdaniem specjalistów, przyczyną takiego stanu rzeczy jest po prostu niewystarczająca wiedza o grzybach.

Filmy - Zatrucie grzybami (1)

 • Śmiertelnie groźne toksyny w kuchni. Lepiej o tym wiedzieć

  Domowa kuchnia kojarzy się przede wszystkim z przytulnym pomieszczeniem i zdrowym jedzeniem. W tym przyjemnym zakątku mieszkania dochodzi jednak często do wypadków domowych. Nie zawsze pamiętamy też, że to właśnie w kuchni mogą znaleźć się śmiertelnie groźne trucizny. Wróciła moda na domowe przetwory, konserwy i weki, warto jednak pamiętać o zasadach pasteryzacji, nie można tego robić byle jak i na skróty. „Jad kiełbasiany” - wbrew nazwie - nie powstaje tylko w kiełbasach i peklowanych mięsach, ale także w źle konserwowanych warzywach, rybach a nawet grzybach i owocach.