zatory płatnicze

Artykuły - Zatory płatnicze (99)

 • UOKiK: Wielkie tropienie zatorów płatniczych

  UOKiK: Wielkie tropienie zatorów płatniczych

  Jak podał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął on postępowanie wobec 51 dużych przedsiębiorców w Polsce u których występowały zatory płatnicze. Chodzi m.in. o producentów słodyczy, sprzętu AGD, odzieży, firmy logistyczne.
 • BIG InfoMonitor: Długi firm na skutek koronawirusa wzrosły do 33,7 mld zł

  BIG InfoMonitor: Długi firm na skutek koronawirusa wzrosły do 33,7 mld zł

  Pojawiły się pierwsze objawy koronawirusa w zaległościach przedsiębiorstw. W kwietniu, pełnym miesiącu lockdownu, nieobsługiwane zadłużenie wzrosło o 572 mln zł, czyli dwukrotnie bardziej niż przeciętnie miesięcznie w poprzednim roku.
 • Wirus podleczył zatory płatnicze firm

  Wirus podleczył zatory płatnicze firm

  Ubyło firm, które w ciągu ostatnich sześciu miesięcy przez ponad 60 dni nie mogły uzyskać płatności za swoje towary i usługi. Paradoksalnie lockdown, który zaszkodził sześciu na 10 przedsiębiorstw MSP, przełożył się na poprawę rozliczeń B2B. W trudnych czasach firmy zmobilizowały się do zabiegania o zapłatę, częściej sprzedają na przedpłaty i same starają się też robić przelewy szybciej niż zwykle by nie przysparzać partnerom biznesowym dodatkowych kłopotów. W efekcie udział firm, które nie mogą ściągnąć należności spadł z ok. 50 proc. w zeszłym roku do 35 proc. w drugim kwartale br. - pokazują badania przeprowadzone dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.
 • Koszmar zatorów płatniczych: Ministerstwo Finansów zaraża kolejne firmy

  Koszmar zatorów płatniczych: Ministerstwo Finansów zaraża kolejne firmy

  Ministerstwo Finansów pogarsza płynność finansową firm, opóźniając zwrot VAT. Najłatwiej pomoc finansową państwa mogą uzyskać firmy mające najmniejsze kłopoty.
 • PwC: Potrzeba nam ochrony przed oszustwami

  PwC: Potrzeba nam ochrony przed oszustwami

  Czas kryzysu to okres, kiedy zagrożenie oszustwami rośnie dwukrotnie, a zagrożenia pojawiają się z zewnątrz, jak i z wewnątrz firmy, W trudnych warunkach działania przedsiębiorcy powinni osłonić się tarczą przeciw oszustwom - ocenili eksperci spółki doradczej PwC.
 • BIG InfoMonitor: Spadek sprzedaży na przełomie kwietnia i maja rzędu 50 proc.

  BIG InfoMonitor: Spadek sprzedaży na przełomie kwietnia i maja rzędu 50 proc.

  Na przełomie kwietnia i maja spadek sprzedaży przedsiębiorstw utrzymywał się na poziomie 50 proc. w stosunku do zeszłego roku - szacuje BIG InfoMonitor na podstawie danych z Rejestru Dłużników.
 • Pandemia. Sprzedaż firm drastycznie spadła

  Pandemia. Sprzedaż firm drastycznie spadła

  Minął ponad miesiąc życia Polaków i gospodarki na kwarantannie. Każdy kolejny dzień przynosi pogłębienie spadku sprzedaży przedsiębiorstw zablokowanych przez pandemię.
 • Firmy w finansowych tarapatach wciąż rzadko korzystają z narzędzi naprawczych

  Firmy w finansowych tarapatach wciąż rzadko korzystają z narzędzi naprawczych

  Wskaźnik upadłości i restrukturyzacji jest w Polsce dosyć niski, a rodzime przedsiębiorstwa rzadko - w porównaniu z innymi krajami Europy - korzystają z przewidzianych prawem środków naprawczo-oddłużeniowych. Ułatwieniem ma być nowelizacja prawa upadłościowego, która wejdzie w życie 24 marca i uelastyczni oraz przyspieszy procedurę tzw. pre-packu, czyli przygotowanej sprzedaży. Przełoży się to m.in. na krótszy czas i niższe koszty postępowania upadłościowego.
 • Do 1,13 mld zł wzrosło zadłużenie producentów żywności

  Do 1,13 mld zł wzrosło zadłużenie producentów żywności

  Do 1,13 mld zł wzrosły zaległości producentów żywności wobec banków i partnerów biznesowych - wynika z raportu "Przemysł spożywczy w Polsce: Co dwunasta firma ma problemy z wypłacalnością". Rekordowe zadłużenie, ponad 81 mln zł, ma firma mięsna ze Śląska.
 • Zatory płatnicze uderzą w firmy w 2020 r., będzie więcej kłopotów z ogłoszeniem bankructwa

  Zatory płatnicze uderzą w firmy w 2020 r., będzie więcej kłopotów z ogłoszeniem bankructwa

  W najtrudniejszej sytuacji jest branża handlowa. Bankructwa ogłaszane są zbyt późno. O obowiązkach wynikających z prawa upadłościowego zapominają prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą.

Filmy - Zatory płatnicze (7)