zatory płatnicze

Artykuły - Zatory płatnicze (103)

 • Firmy z Litwy, Niemiec i Włoch mają największe długi wobec polskich przedsiębiorstw

  Firmy z Litwy, Niemiec i Włoch mają największe długi wobec polskich przedsiębiorstw

  W Krajowym Rejestrze Długów Biurze informacji Gospodarczej widnieje 714 zagranicznych firm, które zalegają z płatnościami polskim przedsiębiorcom na kwotę 26,7 mln zł. Za niemal połowę tych zaległości (13 mln zł) odpowiadają firmy z Litwy, Niemiec i Włoch, ale na liście nie brakuje też egzotycznych dłużników, np. z Ekwadoru, Kirgistanu czy Nowej Zelandii.
 • Kryzys pandemiczny. Zatory płatnicze w branży budowlanej

  Kryzys pandemiczny. Zatory płatnicze w branży budowlanej

  Polskie firmy z branży budowlanej zgłaszają problemy wynikające z opóźnień w płatnościach. Te ostatnie dotyczą prawie 36 proc. całkowitej wartości faktur w tej branży.
 • Biura podróży mają problemy. Cierpi cała branża

  Biura podróży mają problemy. Cierpi cała branża

  Długie i ciepłe lato nie pomogło biurom podróży. Pandemia zrobiła swoje. Wiele firm turystycznych zmaga się z groźbą bankructwa, a długi w branży wciąż rosną. Według najnowszych danych Krajowego Rejestru Długów, wzrosła zarówno liczba dłużników i niezapłaconych zobowiązań, jak i suma zaległości, które wynoszą już 19,2 mln zł.
 • Przedsiębiorcy poluzowali dłużnikom, a zaległości rosną

  Przedsiębiorcy poluzowali dłużnikom, a zaległości rosną

  Od lutego do września zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło aż o ponad miliard złotych i wynosi 6,3 mld zł - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. Z kolei zaległości firm i korporacji zwiększyły się o 248 mln zł do 5,1 mld zł.
 • UOKiK: Wielkie tropienie zatorów płatniczych

  UOKiK: Wielkie tropienie zatorów płatniczych

  Jak podał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął on postępowanie wobec 51 dużych przedsiębiorców w Polsce u których występowały zatory płatnicze. Chodzi m.in. o producentów słodyczy, sprzętu AGD, odzieży, firmy logistyczne.
 • BIG InfoMonitor: Długi firm na skutek koronawirusa wzrosły do 33,7 mld zł

  BIG InfoMonitor: Długi firm na skutek koronawirusa wzrosły do 33,7 mld zł

  Pojawiły się pierwsze objawy koronawirusa w zaległościach przedsiębiorstw. W kwietniu, pełnym miesiącu lockdownu, nieobsługiwane zadłużenie wzrosło o 572 mln zł, czyli dwukrotnie bardziej niż przeciętnie miesięcznie w poprzednim roku.
 • Wirus podleczył zatory płatnicze firm

  Wirus podleczył zatory płatnicze firm

  Ubyło firm, które w ciągu ostatnich sześciu miesięcy przez ponad 60 dni nie mogły uzyskać płatności za swoje towary i usługi. Paradoksalnie lockdown, który zaszkodził sześciu na 10 przedsiębiorstw MSP, przełożył się na poprawę rozliczeń B2B. W trudnych czasach firmy zmobilizowały się do zabiegania o zapłatę, częściej sprzedają na przedpłaty i same starają się też robić przelewy szybciej niż zwykle by nie przysparzać partnerom biznesowym dodatkowych kłopotów. W efekcie udział firm, które nie mogą ściągnąć należności spadł z ok. 50 proc. w zeszłym roku do 35 proc. w drugim kwartale br. - pokazują badania przeprowadzone dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.
 • Koszmar zatorów płatniczych: Ministerstwo Finansów zaraża kolejne firmy

  Koszmar zatorów płatniczych: Ministerstwo Finansów zaraża kolejne firmy

  Ministerstwo Finansów pogarsza płynność finansową firm, opóźniając zwrot VAT. Najłatwiej pomoc finansową państwa mogą uzyskać firmy mające najmniejsze kłopoty.
 • PwC: Potrzeba nam ochrony przed oszustwami

  PwC: Potrzeba nam ochrony przed oszustwami

  Czas kryzysu to okres, kiedy zagrożenie oszustwami rośnie dwukrotnie, a zagrożenia pojawiają się z zewnątrz, jak i z wewnątrz firmy, W trudnych warunkach działania przedsiębiorcy powinni osłonić się tarczą przeciw oszustwom - ocenili eksperci spółki doradczej PwC.
 • BIG InfoMonitor: Spadek sprzedaży na przełomie kwietnia i maja rzędu 50 proc.

  BIG InfoMonitor: Spadek sprzedaży na przełomie kwietnia i maja rzędu 50 proc.

  Na przełomie kwietnia i maja spadek sprzedaży przedsiębiorstw utrzymywał się na poziomie 50 proc. w stosunku do zeszłego roku - szacuje BIG InfoMonitor na podstawie danych z Rejestru Dłużników.

Filmy - Zatory płatnicze (7)