zatoki

Artykuły - Zatoki (93)

Filmy - Zatoki (3)

  • Czym jest ostre zapalenie zatok?

    Co dziesiątemu Polakowi rokrocznie dokuczają objawy zapalenia zatok. Czym ta choroba różni się od zwykłego kataru i jak jej uniknąć? O tym, jak je rozpoznać i leczyć mówił w studiu „Dzień Dobry TVN” Michał Wątróbski. (Dzień Dobry TVN/x-news)
  • Domowy napar na chore zatoki

    Przeziębione zatoki to bardzo poważny problem, który dotyka coraz więcej osób - również dzieci! Obolała twarz, cieknący nos, przykry zapach i bezustanny ból głowy, który nasila się przy każdym ruchu - chore zatoki to poważna przypadłość, której trzeba zaradzić! Jeśli czujecie, że wasze problemy z zatokami właśnie się zaczynają, wypróbujcie domowy napar na chore zatoki - pomoże wam zniwelować przykre skutki choroby. Przygotowanie naparu jest naprawdę proste!
  • Jak leczyć chore zatoki?

    Zmieniająca się pogoda, przeplatające się ze sobą dni ciepłe i chłodne, sprzyjają zapaleniom zatok, które nieleczone mogą stać się bardzo uciążliwą dolegliwością. Warto być czujnym i nie bagatelizować niepokojących objawów. Osłabienie organizmu w wyniku tzw. przesilenia wiosennego, dotyka wiele osób. W tym okresie brak odpowiedniej ilości słońca, a więc i witaminy D, dodatkowo zazwyczaj mało ruchu oraz niezdrowa dieta, przyczyniają się w znacznym stopniu do obniżenia odporności. To może być przyczyną łatwiejszego przeziębiania się i zapalenia zatok. Chore zatoki wymagają leczenia tak samo jak angina czy grypa, jednak wciąż wiele osób bagatelizuje objawy tej choroby i skazuje się tym samym na nieprzyjemne i uciążliwe dolegliwości.