Zatoka Perska

Artykuły - Zatoka Perska (38)

 • Izrael ostrzega Iran

  Izrael ostrzega Iran

  - Premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył, że jeśli Iran będzie próbował zablokować strategiczną dla transportu ropy naftowej cieśninę Bab al-Mandab, to czeka go konfrontacja z międzynarodową koalicją, której częścią będzie również Izrael.
 • Kraje Zatoki Perskiej wprowadzają VAT

  Kraje Zatoki Perskiej wprowadzają VAT

  Pięcioprocentowy VAT, czyli podatek od towarów i usług zamierzają wprowadzić za dwa lata kraje Zatoki Perskiej. Podatek ma być ratunkiem dla budżetów państw arabskich, które borykają się z kłopotami finansowymi po spadku cen ropy naftowej.
 • Polska szykuje atak na Bliski Wschód

  Polska szykuje atak na Bliski Wschód

  - Przemysł spożywczy, gaz ziemny, produkcja luksusowych jachtów oraz mebli - to polskie sektory gospodarki, którymi zainteresowane są gospodarki krajów Zatoki Perskiej. Kilkadziesiąt polskich firm będzie towarzyszyło prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu podczas wizyty w tej części świata.
 • Manewry pod dowództwem V Floty USA w Zatoce Perskiej

  Iran ostrzegł we wtorek przed "aktami prowokacji" w Zatoce Perskiej, w której rozpoczęły się manewry z udziałem 41 krajów pod dowództwem V Floty amerykańskiej stacjonującej w Bahrajnie.
 • Kraje Zatoki Perskiej odrzucają propozycję Iranu ws. rozmów 5+1

  Kraje Zatoki Perskiej odrzuciły w czwartek propozycję przedstawiciela Iranu, by do tematów rozmów, które Iran ma wkrótce prowadzić z grupą mocarstw, tzw. 5+1, w sprawie swego programu nuklearnego, dodać Syrię oraz sytuację w Bahrajnie.
 • USA zmniejszają liczbę lotniskowców w Zatoce Perskiej

  Stany Zjednoczone zmniejszają liczbę swych lotniskowców w Zatoce Perskiej z dwóch do jednego - poinformowało amerykańskie ministerstwo obrony. Jak podkreśla agencja AP posunięcie to jest skutkiem zmniejszenia wydatków na obecność wojskową poza granicami kraju.
 • Amerykańskie łodzie podwodne w Zatoce Perskiej

  Amerykańskie łodzie podwodne w Zatoce Perskiej

  Stany Zjednoczone wysłały w rejon Zatoki Perskiej zdalnie sterowane łodzie podwodne do wykrywania min. To element amerykańskiej operacji, która ma uniemożliwić zablokowanie przez Iran cieśniny Ormuz.
 • Chcą pozwać Google za brak Zatoki Perskiej na mapie

  Chcą pozwać Google za brak Zatoki Perskiej na mapie

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych Iranu oznajmiło, że pozwie do sądu internetowego giganta, firmę Google, za to, że w jej serwisie Google Maps akwen między Iranem a Półwyspem Arabskim nie ma nazwy.
 • Smok pokazuje pazury

  Smok pokazuje pazury

  Rejon Azji Południowo-Wschodniej będzie w najbliższej przyszłości areną kluczowych wydarzeń politycznych, militarnych i ekonomicznych.
 • Lotniskowiec USA wpłynął do Zatoki Perskiej bez incydentów

  Lotniskowiec USA wpłynął do Zatoki Perskiej bez incydentów

  Amerykański lotniskowiec Abraham Lincoln wpłynął w niedzielę bez incydentów przez cieśninę Ormuz do Zatoki Perskiej - powiadomiła rzeczniczka Pentagonu Rebecca Rebarich. Dzień wcześniej Iran złagodził wcześniejsze groźby ws. lotniskowców USA na tym obszarze.

Filmy - Zatoka Perska (2)

 • "Psoty Izraela". Wzrasta napięcie w rejonie Zatoki Perskiej

  - To poważna eskalacja - mówią przedstawiciele koalicji skupionej wokół Arabii Saudyjskiej o akcji sabotażowej na statki płynące po ropę u wybrzeży Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Amerykanie z kolei wysyłają sprzęt i żołnierzy do baz wokół Iranu. Rejon Zatoki Perskiej jest coraz bardziej niespokojny.
 • "Psoty Izraela". Wzrasta napięcie w rejonie Zatoki Perskiej

  - To poważna eskalacja - mówią przedstawiciele koalicji skupionej wokół Arabii Saudyjskiej o akcji sabotażowej na statki płynące po ropę u wybrzeży Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Amerykanie z kolei wysyłają sprzęt i żołnierzy do baz wokół Iranu. Rejon Zatoki Perskiej jest coraz bardziej niespokojny.