zasiłek na dziecko

Artykuły - Zasiłek na dziecko (34)

 • Zasiłek opiekuńczy dla ojca z tytułu opieki nad noworodkiem

  Zasiłek opiekuńczy dla ojca z tytułu opieki nad noworodkiem

  Jeśli ubezpieczona matka dziecka przed upływem 8 tygodni po porodzie przebywa w szpitalu albo w innym zakładzie leczniczym ze względu na stan zdrowia uniemożliwiający jej sprawowanie osobistej opieki nad dzieckiem, to ubezpieczonemu ojcu dziecka przysługuje dodatkowo, niezależnie od "podstawowego" zasiłku opiekuńczego, zasiłek opiekuńczy w wymiarze do 8 tygodni .
 • Premier o zasadach dotyczące zasiłków opiekuńczych

  Premier o zasadach dotyczące zasiłków opiekuńczych

  Wszelkie zasady dotyczące zasiłków opiekuńczych na dzieci będą takie same jak w marcu, kwietniu, maju, czerwcu; osoby, które mają dzieci w wieku uprawniającym do pobierania zasiłku opiekuńczego, znają te zasady - potwierdził premier Mateusz Morawiecki.
 • Medyk w domu z dzieckiem nie dostanie zasiłku

  Medyk w domu z dzieckiem nie dostanie zasiłku

  Dodatkowe świadczenie opiekuńcze nie przysługuje osobom zaangażowanym w zwalczanie pandemii. W teorii ich dzieciom trzeba zorganizować opiekę w szkołach. W praktyce ci rodzice mogą zostać i bez pomocy, i bez zasiłku.
 • ZUS: Od poniedziałku dodatkowy zasiłek opiekuńczy

  ZUS: Od poniedziałku dodatkowy zasiłek opiekuńczy

  Jak przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych, od 9 do 29 listopada ponownie przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Jak przypomina urząd można się o niego starać m.in. w razie zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki, do której uczęszcza dziecko.
 • Dziecko na kwarantannie? Rodzic dostanie zasiłek

  Dziecko na kwarantannie? Rodzic dostanie zasiłek

  Opiekunowie, których pociechy są w izolacji po kontakcie z chorym, mogą ubiegać się o świadczenie za opiekę. Do jego wypłaty wystarczy oświadczenie.
 • Świadczenia rodzinne, o które należy wystąpić na nowy okres zasiłkowy

  Świadczenia rodzinne, o które należy wystąpić na nowy okres zasiłkowy

  Trwa czas przyjmowania wniosków o zasiłek rodzinny na nowy okres, który rozpocznie się z dniem 1 listopada 2020 r. To jednak nie jedyne świadczenie, które przyznawane jest na 12-miesięczny okres, zwany okresem zasiłkowym. W zasadzie tylko nieliczne świadczenia rodzinne należne są dłużej niż przez 12 miesięcy.
 • ​Zasiłek opiekuńczy trudny do zdobycia

  ​Zasiłek opiekuńczy trudny do zdobycia

  Dodatkowy zasiłek opiekuńczy został wprowadzony ustawą z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. z 2020 r. poz. 374, ze zm.) jako świadczenie szczególne. W czasie epidemii miał on umożliwić rodzicom sprawowanie osobistej opieki nad dziećmi. Świadczenie wynosiło 80 proc. wynagrodzenia stanowiącego podstawę jego wymiaru i przysługiwało m.in. rodzicom dzieci do ósmego roku życia.
 • Maląg: Zasiłek opiekuńczy przedłużony

  Maląg: Zasiłek opiekuńczy przedłużony

  Dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla dzieci do lat ośmiu zostanie wydłużony do 28 czerwca - poinformowała Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg. Obecnie zasiłek ten przysługuje do 14 czerwca.
 • Zasiłek opiekuńczy przedłużony do 14 czerwca

  Zasiłek opiekuńczy przedłużony do 14 czerwca

  Rodzice mogą być spokojni - dodatkowy zasiłek opiekuńczy został wydłużony do 14 czerwca. Było to możliwe dzięki rozporządzeniu Rady Ministrów - informuje resort rodziny, pracy i polityki społecznej.
 • Jak wnioskować o zasiłek opiekuńczy?

  Jak wnioskować o zasiłek opiekuńczy?

  Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom lub opiekunom prawnym dzieci poniżej 8. roku życia. Do świadczenia mają także prawo przedsiębiorcy, którzy opłacają zasiłek chorobowy.