zarząd

Artykuły - Zarząd (12)

 • Przyjmując taką propozycję pracy, ryzykujesz bardzo wiele

  Przyjmując taką propozycję pracy, ryzykujesz bardzo wiele

  Nie z własnej winy możemy stracić majątek całego życia. Przyjmując propozycję zostania członkiem zarządu spółki, zyskujemy władzę i dodatkowe dochody. Jednak jako członek zarządu jesteśmy odpowiedzialni za wszystko. Największe ryzyko związane jest z niezgłoszeniem wniosku o upadłość spółki.
 • Polskie firmy chętnie przyjmują wzorce zachodnie

  Polskie firmy chętnie przyjmują wzorce zachodnie

  Społeczna odpowiedzialność biznesu - koncept zaczerpnięty od zachodnich korporacji - staje się w Polsce codziennością, mimo że osobne działy i budżety na działalność CSR-ową mają tylko duże firmy i zagraniczne koncerny. Prowadząc działalność edukacyjną, nastawioną na ochronę środowiska czy wspieranie lokalnych społeczności, przedsiębiorcy nie tylko budują wizerunek marki, lecz także wychowują świadomych konsumentów oraz kształcą przyszłe kadry dla biznesu.
 • Zarobki członków zarządów spółek IT w 2015 r. - podsumowanie raportu

  W 2015 r. mediana rocznych wynagrodzeń członków zarządów wynosiła 487,3 tys. zł. W stosunku do roku 2014 wynagrodzenia top menedżerów wzrosły o 4,5 proc.
 • Zmiana zarządu z właścicielskiego na powierzony - dlaczego warto?

  Zmiana zarządu z właścicielskiego na powierzony - dlaczego warto?

  Coraz większą popularnością cieszy się wybór zarządu powierzonego. Pozwala on mieszkańcom nie tylko zaoszczędzić czas, ale i gwarantuje, że za utrzymanie nieruchomości odpowiadać będzie osoba o adekwatnych do tego kompetencjach.
 • Bez składek ZUS od wynagrodzenia z tytułu pełnienia funkcji członka zarządu spółki

  Bez składek ZUS od wynagrodzenia z tytułu pełnienia funkcji członka zarządu spółki

  Osoba, na podstawie powołania (na mocy uchwały zgromadzenia wspólników), będzie pełnić w naszej spółce funkcję członka zarządu. W każdym miesiącu za udział w posiedzeniach organów spółki wypłacać jej będziemy określoną kwotę wynagrodzenia. Czy z tytułu odpłatnego sprawowania tej funkcji powinniśmy ją zgłosić do obowiązkowych ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego (z racji jej zamieszkania w Polsce)?
 • Jak odwołać członka zarządu?

  Ostatnie (21 stycznia 2014 r.) wydarzenia w spółce PKP Intercity S.A. - tj. odwołanie i powołanie prezesa zarządu (czytaj: Prezes PKP Intercity odwołany) skłoniły mnie do napisania kilku refleksji na temat dokonywania zmian w zarządzie spółki akcyjnej.
 • Zarząd PO o ewentualnym powtórzeniu wyborów na Dolnym Śląsku

  Zarząd PO o ewentualnym powtórzeniu wyborów na Dolnym Śląsku

  W środę po godz. 17 zebrał się zarząd krajowy PO, który ma m.in. zdecydować, czy powtórzyć wybory do władz partii na Dolnym Śląsku. Rozważane jest powołanie komisarza, który kierowałby regionem do czasu wyjaśnienia sprawy nagrań obciążających polityków PO.
 • Obradował zarząd PO m.in. ws. wyborów w powiatach i referendum w stolicy

  Zarząd krajowy PO rozpatrzył we wtorek odwołania dot. partyjnych wyborów w powiatach. Wbrew medialnym doniesieniom nie zajął się sprawą tzw. pompowania kół w PO. Zarząd omówił wyniki warszawskiego referendum, w którym nie odwołano prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz.
 • RAŚ chce powołania nowego zarządu województwa

  Ruch Autonomii Śląska chce powołania nowego zarządu woj. śląskiego z udziałem przedstawicieli wszystkich klubów w sejmiku. Według działaczy RAŚ to jedyny sposób na przełamanie impasu w sejmiku, w którym koalicja PO-PSL i opozycja mają po tyle samo głosów.
 • Kobieta, skarb niedoceniany

  W ciągu ostatnich sześciu lat firmy, w zarządach których była przynajmniej jedna kobieta, osiągały o 26 proc. lepsze wyniki niż te zarządzane wyłącznie przez mężczyzn - wynika z raportu Credit Suisse Research Institute, na który powołuje się "Dziennik Gazeta Prawna".

Filmy - Zarząd (1)

 • Mężczyźni, wasz czas już mija!

  Parlament Europejski zaaprobował dyrektywę, w myśl której kobiety miałyby zajmować 40 procent stanowisk dyrektorów niewykonawczych w spółkach notowanych na giełdzie. Czy to oznacza koniec męskiej dominacji w świecie wielkich pieniędzy? - Kobiety wnoszą do zarządzania firmami większy pragmatyzm i lepszą organizację - przekonują zwolennicy tego rozwiązania. A może nie liczy się płeć, tylko kompetencje?