żarty

Artykuły - żarty (105)

 • Polish Joke Book: Wielka Księga Żartów o Polakach

  Polish Joke Book: Wielka Księga Żartów o Polakach

  "Jak zatopić polski okręt wojenny? Zwodować go". To jeden z dowcipów, który znaleźć można w słynnych książkach Larry’ego Wilde’a z żartami o Polakach. Słynnych oczywiście nie u nas, a w Stanach Zjednoczonych. Dzisiaj wydanie takiej pozycji byłoby zapewne niemożliwe, ale w latach 70. i 80. nikt nie widział w tym problemu. Co ma amerykański komik do narodu znad Wisły i dlaczego polish jokes są tak popularne na Zachodzie?
 • Najcelniejsze powiedzenia i żarty papieża w Asyżu

  Najcelniejsze powiedzenia i żarty papieża w Asyżu

  Wizyta papieża Franciszka w Asyżu w piątek zostanie zapamiętana nie tylko jako historyczny pobyt biskupa Rzymu w mieście patrona swego pontyfikatu , ale także dzięki żartom i celnym komentarzom, którymi wywoływał śmiech i entuzjazm.
 • Kpili z ciała nieżyjącej Whitney Houston?

  Kpili z ciała nieżyjącej Whitney Houston?

  Były kochanek Whitney Houston słyszał niewybredne żarty policjantów prowadzących dochodzenie w miejscu śmierci piosenkarki - donoszą amerykańskie media.
 • Czy Metallica skończyła się na "Kill 'Em All"?

  Czy Metallica skończyła się na "Kill 'Em All"?

  Równo 30 lat temu, w lipcu 1983 roku, ukazał się debiutancki album Metalliki - "Kill 'Em All". Płyta przyniosła nie tylko utwory do dziś z dumą wykonywane przez słynny zespół, ale i miliony... żartów.
 • Francuska prawica oburzona żartem na temat papieża

  Francuska prawica oburzona żartem na temat papieża

  Francuska prawica z oburzeniem zareagowała na żart prezydenta Hollande'a komentującego abdykację Benedykta XVI. Decyzja papieża wciąż wywołuje we Francji wiele komentarzy.
 • Kopernik twórcą kanapki? Naukowi żatownisie trzymają sie mocno!

  Mikołaj Kopernik to pionier epidemiologii i zwyczaju smarowania chleba masłem - ten dowcip był tylko zabawą dwójki uczonych, ale do dziś niektórzy sądzą, że jest prawdą. Naukowe żarty mogą wywołać zamieszanie, ale też demaskować nieuczciwość i ignorancję.
 • 43 KM w BMW coupe? To nie żarty!

  43 KM w BMW coupe? To nie żarty!

  Miłośnicy BMW wśród zalet aut tej marki wymieniają niezłe osiągi i dobre właściwości jezdne. Nie każdy samochód z Bawarii wpisuje się jednak w ten schemat.
 • Radio przekaże pieniądze dla rodziny ofiary żartu dziennikarzy

  Radio przekaże pieniądze dla rodziny ofiary żartu dziennikarzy

  Powstanie specjalny fundusz na rzecz rodziny pielęgniarki, ofiary żartu australijskich dziennikarzy radiowych. Kobieta, która jako pierwsza odebrała od nich telefon w szpitalu, gdzie leżała księżna Kate, prawdopodobnie popełniła samobójstwo. Dziś przeprowadzono sekcję jej zwłok. Na razie jej wyniki nie są znane.
 • Smoleńsk: Fakty i żarty

  Mamy przyspieszenie w sprawie Smoleńska. Problem obecności śladów materiałów wybuchowych we wraku samolotu przykrył - oczywiście - inne ważne kwestie. Przykrył w sposób mało konkluzywny z powodu dementi prokuratury, przyznania się "Rzeczpospolitej" do błędu, a potem częściowego wycofania się z tego przyznania. Przeciwnicy "religii smoleńskiej" mówią w związku z tym o kompromitacji hipotezy zamachu.
 • "Trzy siostry T.": Kiepski żart

  "Trzy siostry T.": Kiepski żart

  "Trzy siostry T" to oparty faktach thriller psychologiczny z elementami czarnej komedii. Opowiada historię tytułowych wynaturzonych kobiet, morderczyń i dewiantek, które znęcają się fizycznie i psychicznie nad synem jednej z nich.

Filmy - żarty (5)

 • Mały psikus od kolegów. Uśmiejesz się

  Kochani koledzy nigdy nie odpuszczą okazji do pożartowania. Spójrzcie na tę sytuację. Pewien mężczyzna drzemał słodko na tylnym siedzeniu, mając jednocześnie otwarte usta. Współpasażerowie wpadli na genialny pomysł i chcąc osłodzić mu drzemkę jeszcze bardziej, zaczęli wkładać mu do ust żelki. Zobaczcie, do ilu doszli!
 • "Wyczuwam jakąś machlojkę". Uśmiejesz się

  Czy ci ludzie naprawdę myśleli, że zwierzęta dadzą się nabrać? Gdy wśród nich pojawił się nowy, podejrzany towarzysz, od razu wiedziały, że coś tu jest nie halo. Zobaczcie
 • Mama z córką wycięły tacie niezły numer. Uśmiejesz się

  Nie ma to jak dobry żart! Pewna dziewczyna razem ze swoją mamą postanowiły "wkręcić" tatę, korzystając z zabawnej gry językowej. Angielskie słowa "water running down the stairs" mogą być interpretowane w sensie metaforycznym, jako woda zalewająca schody i mieszkanie, lub w sensie dosłownym, jako woda biegająca po schodach. Zobaczcie, które znaczenie wybrały kobiety.
 • Ich koleżanka zasnęła na sofie. Zemścili się

  Grupa przyjaciół postanowiła zrobić żart jeden koleżance, która zasnęła na sofie obok nich. Położyli na jej twarzy czekoladowe monety i z bezpiecznej odległości roztopili je palnikiem.