żarówki

Artykuły - żarówki (44)

 • Nie wszystkie lampy LED spełniają normy

  Nie wszystkie lampy LED spełniają normy

  Nawet co druga "żarówka" LED nie spełnia wymogów. Dobrze dobrane oświetlenie LED pozwala zmniejszyć zużycie energii o kilkadziesiąt procent.
 • Inspekcja Handlowa skontrolowała oświetlenie sprzedawane w sklepach

  Inspekcja Handlowa skontrolowała oświetlenie sprzedawane w sklepach

  300 rodzajów żarówek i opraw oświetleniowych skontrolowała Inspekcja Handlowa. Zakwestionowała 35 proc. produktów. Kontrolerzy mieli zastrzeżenia m.in do nieprawidłowego oznakowania i zabezpieczeń - poinformował w piątek UOKiK.
 • Wszystko co musisz wiedzieć o żarówkach. To ważne przed zimą!

  Wszystko co musisz wiedzieć o żarówkach. To ważne przed zimą!

  ​Choć większość właścicieli aut wie, że żarówki samochodowe mają różne właściwości i parametry, to jednak niewielu potrafi dobrać odpowiednie oświetlenie. Częstym problemem jest także niewłaściwe ustawienie reflektorów, przez co oślepia się kierowców jadących z naprzeciwka i ogranicza widoczność pobocza.
 • Umiesz wymienić żarówkę w swoim aucie? Żebyś się nie zdziwił!

  Umiesz wymienić żarówkę w swoim aucie? Żebyś się nie zdziwił!

  W wielu krajach Unii Europejskiej, jak chociażby Czechy, Niemcy, Hiszpania, Francja czy Słowacja, ustawodawca wymaga od kierowców posiadania w samochodzie kompletu zapasowych żarówek.
 • Miniaturowa żarówka z grafenu o grubości jednego atomu

  Miniaturowa żarówka z grafenu o grubości jednego atomu

  Międzynarodowa grupa naukowców opracowała pierwsze w historii źródło światła widzialnego o grubości jednego atomu. Innowacyjna "żarówka" składa się z pasków grafenu przymocowanych do elektrod.
 • "By lepiej widzieć na drodze". Wyniki konkursu Philipsa

  "By lepiej widzieć na drodze". Wyniki konkursu Philipsa

  Znamy już laureatów konkursu, w którym nagrody - zestawy żarówek i świateł do jazdy dziennej - ufundowała firma Philips.
 • "Metro": Żarówka za 5 tys. zł

  "Metro": Żarówka za 5 tys. zł

  Czy żarówki, puszki po farbie, butelki po oleju samochodowym trafiają do lasu? Do kosza ze zwykłymi śmieciami wyrzucić ich nie można, a do punktów, które takie odpady przyjmują, nikt ich nie przynosi, bo trudno jeździć z żarówką po całym mieście, twierdzi "Metro".
 • Praktyki Philipsa trafiły do Brukseli

  Praktyki Philipsa trafiły do Brukseli

  Komisja Europejska zbada, czy koncern łamie prawo, żądając od producentów oświetlenia opłat za korzystanie z jego LED-ów - informuje "Puls Biznesu".
 • Hakowanie żarówek. Ciemna strona internetu rzeczy

  Hakowanie żarówek. Ciemna strona internetu rzeczy

  Wykryto lukę w zabezpieczeniach kolejnych przedmiotów stanowiących wyposażenie domu - tym razem ofiarą włamania padły... żarówki Philipsa. Co udało się z nimi zrobić?
 • "Przyspiesznie" oznacza masowe zwolnienie ludzi z pracy

  "Przyspiesznie" oznacza masowe zwolnienie ludzi z pracy

  Philips - holenderski gigant z Eindhoven - musi sprzedać część firmy. Dział produkcji sprzętu hi fi (w tym roku) i DVD (w 2017 r.) weźmie Funai Electric. Japończycy zapłacą 150 mln euro i pokryją koszty licencji.

Filmy - żarówki (3)

 • Żarówki do lamusa. Teraz zaświecisz roślinę!

  Zamiast lampy na biurku, już niebawem możesz zaświecić… roślinę! Naukowcy z Instytutu Technologicznego w Massachusetts opracowali niezwykły patent.
 • Co można zrobić ze starych żarówek?

  Stare żarówki nie muszą lądować w elektrośmieciach - ich klasyczny kształt bańki świetnie nadaje się do przyrządzania nietypowych, pięknych dekoracji, które wpasują się swoim wyglądem w niemal każde wnętrze! Tym razem przygotowaliśmy dla was propozycję na bańki choinkowe ze starych żarówek - w kilka chwil stworzycie przepiękne, ręcznie robione dekoracje, które zachwycą wszystkich!
 • Kupuje żarówki i wymyśla, jak umiera

  16 stycznia oficjalnie otwarto nową scenę Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury - Och-Teatr, przy ul. Grójeckiej 65 (dawne kino Ochota) w Warszawie. Repertuar teatru będzie zróżnicowany, ale na początek zaserwowano "Wassę Żeleznową" Gorkiego, w reż. Waldemara Raźniaka (debiut).