żarówka

Artykuły - żarówka (35)

 • Żarówki do lamusa. Teraz zaświecisz roślinę!

  Zamiast lampy na biurku, już niebawem możesz zaświecić... roślinę! Naukowcy z Instytutu Technologicznego w Massachusetts opracowali niezwykły patent.
 • Grafenowa żarówka trafi na rynek

  Grafenowa żarówka trafi na rynek

  Jeszcze w 2015 r. na rynku pojawi się pierwsza grafenowa żarówka zaprojektowana przez brytyjskich naukowców.
 • Smart LED - pierwsze inteligentne żarówki od Samsunga

  Smart LED - pierwsze inteligentne żarówki od Samsunga

  Żarówki sterowane za pomocą smartfonów stają się coraz bardziej popularne. Całkiem niedawno pisaliśmy o inteligentnym rozwiązaniu od LG. Dzisiaj swoje trzy grosze dorzuca inny producent z Korei Południowej - Samsung.
 • LG zrobiło żarówkę z Wi-Fi i Bluetooth. Po co?

  LG zrobiło żarówkę z Wi-Fi i Bluetooth. Po co?

  Żarówki za ponad 30 dolarów za sztukę? Zabójcza kwota. Chyba że mówimy o żarówkach z Bluetooth i Wi-Fi, które łączą się ze smartfonem.
 • Żarówka działająca także bez prądu!

  Żarówka działająca także bez prądu!

  SmartCharge bo tak nazywa się nowy projekt to inteligentna LED-owa żarówka, która działa również wtedy gdy zabraknie prądu. Jak to możliwe? Wszystko dzięki wbudowanemu w nią akumulatorowi. Kiedy z zasilaniem jest wszystko w porządku SmartCharge ładuje go, a gdy energii zabraknie żarówka może świecić jeszcze przez nawet 4 godziny!
 • Żegnaj żarówko

  Żegnaj żarówko

  Wynalazek Thomasa Edisona, przynajmniej w jego pierwotnej postaci, odchodzi do lamusa.
 • FIPEL - czy zastąpi żarówki, świetlówki i LED-y?

  FIPEL - czy zastąpi żarówki, świetlówki i LED-y?

  Naukowcy z Uniwersytetu Wake Fores opracowali nowe źródło światła, które swoimi właściwościami przewyższa stosowane obecnie świetlówki i LED-y.
 • Lewitująca światłość na wysokości

  Lewitująca światłość na wysokości

  Zamieniając świeczkę na żarówkę zgodziliśmy się na zwisające lampy, abażury, kable, instalację elektryczną i jej stałą konserwację. Za niedługo ten cały trud i kosztowny znój może zniknąć. Nadchodzą czasy prawdziwego "oświecenia" - lewitujące żarówki są już blisko!
 • LIFX - żarówka LED z Wi-Fi. Włączysz ją smartfonem

  LIFX - żarówka LED z Wi-Fi. Włączysz ją smartfonem

  Sieci przedmiotów, w których wszystko komunikuje się ze wszystkim stają się coraz bliższy rzeczywistości. Tym razem nowe możliwości zyskała stara, poczciwa żarówka. Projekt LIFX spotkał się na Kickstarterze z ogromnym zainteresowaniem, a pomysłodawcy zapewniają, że wynaleźli żarówkę na nowo. Sądząc po jej możliwościach, nie ma w tym wiele przesady.

Filmy - żarówka (2)

 • Co zrobić ze starej żarówki? Genialny pomysł!

  Zużyte żarówki o charakterystycznym, tradycyjnym kształcie bańki, nie muszą lądować w specjalnie przygotowanych dla nich koszy, z których trafiają do specjalistycznego przetworzenia. Możecie zrobić z nich... pojemniki na przyprawy! To genialny sposób dla wszystkich, którzy lubią nietypowe przedmioty, samodzielnie przetworzone! Wbrew pozorom, przygotowanie takiej solniczki nie jest trudne, a wszystko, czego potrzebujecie, zapewne macie już w domu!
 • Jak zrobić doniczkę z żarówki?

  Stare żarówki, te, które mają klasyczny kształt bańki, mogą posłużyć do zrobienia niesamowicie wyglądających dekoracji, które zachwycą wszystkich! Przepalone żarówki idealnie nadają się na zrobienie z nich malutkich doniczek dla niewielkich roślin - będą genialnie wyglądały we właściwie każdym nowoczesnym wnętrzu! Przygotowanie takich ozdób wbrew pozorom jest naprawdę proste. Jeśli więc macie stare, niepotrzebne żarówki, które chcieliście oddać do recyklingu - spróbujcie je przemienić te małe doniczki!