żarówka

Artykuły - żarówka (26)

 • Spisek żarówkowy. Korporacje planowo postarzają produkty

  Spisek żarówkowy. Korporacje planowo postarzają produkty

  W XIX wieku najwięksi ówcześni producenci żarówek utworzyli tzw. kartel Phoebusa, który miał im zagwarantować stały dopływ gotówki. Spisek żarówkowy doprowadził do sytuacji, kiedy producenci sami decydują, jak długo ma działać ich produkt.
 • Zwykła żarówka może umożliwić podsłuch z odległości 25 metrów

  Zwykła żarówka może umożliwić podsłuch z odległości 25 metrów

  „Inteligentne” urządzenia domowe mogą zostać zhakowane, tak jak kamera i mikrofon laptopa lub smartfona. Phishing, słabe hasło czy nieostrożność mogą doprowadzić do włamania do skrzynki e-mail czy konta bankowego. Nie możemy jednak zapominać o bardziej tradycyjnych metodach inwigilacji. Najlepiej pokazuje to fakt, że udowodniono właśnie, że zwykła domowa żarówka może umożliwić podsłuch z odległości 25 metrów.
 • Inteligentne żarówki TP Link KL130 i KL110

  Inteligentne żarówki TP Link KL130 i KL110

  Na polskim rynku debiutują inteligentne żarówki TP Link. Czym różnią się od zwykłej żarówki, co potrafią i ile kosztują.
 • Od 1 września w Unii znikają żarówki halogenowe

  Od 1 września w Unii znikają żarówki halogenowe

  1 września 2018 r. wejdzie w życie zakaz wprowadzania na rynek Unii Europejskiej halogenowych źródeł światła w kształcie tradycyjnej żarówki, kulki oraz świeczki. Wszystko ze względu na ochronę środowiska.
 • Żarówki do lamusa. Teraz zaświecisz roślinę!

  Zamiast lampy na biurku, już niebawem możesz zaświecić... roślinę! Naukowcy z Instytutu Technologicznego w Massachusetts opracowali niezwykły patent.
 • Grafenowa żarówka trafi na rynek

  Grafenowa żarówka trafi na rynek

  Jeszcze w 2015 r. na rynku pojawi się pierwsza grafenowa żarówka zaprojektowana przez brytyjskich naukowców.
 • Smart LED - pierwsze inteligentne żarówki od Samsunga

  Smart LED - pierwsze inteligentne żarówki od Samsunga

  Żarówki sterowane za pomocą smartfonów stają się coraz bardziej popularne. Całkiem niedawno pisaliśmy o inteligentnym rozwiązaniu od LG. Dzisiaj swoje trzy grosze dorzuca inny producent z Korei Południowej - Samsung.
 • LG zrobiło żarówkę z Wi-Fi i Bluetooth. Po co?

  LG zrobiło żarówkę z Wi-Fi i Bluetooth. Po co?

  Żarówki za ponad 30 dolarów za sztukę? Zabójcza kwota. Chyba że mówimy o żarówkach z Bluetooth i Wi-Fi, które łączą się ze smartfonem.
 • Żarówka działająca także bez prądu!

  Żarówka działająca także bez prądu!

  SmartCharge bo tak nazywa się nowy projekt to inteligentna LED-owa żarówka, która działa również wtedy gdy zabraknie prądu. Jak to możliwe? Wszystko dzięki wbudowanemu w nią akumulatorowi. Kiedy z zasilaniem jest wszystko w porządku SmartCharge ładuje go, a gdy energii zabraknie żarówka może świecić jeszcze przez nawet 4 godziny!

Filmy - żarówka (2)

 • Co zrobić ze starej żarówki? Genialny pomysł!

  Zużyte żarówki o charakterystycznym, tradycyjnym kształcie bańki, nie muszą lądować w specjalnie przygotowanych dla nich koszy, z których trafiają do specjalistycznego przetworzenia. Możecie zrobić z nich... pojemniki na przyprawy! To genialny sposób dla wszystkich, którzy lubią nietypowe przedmioty, samodzielnie przetworzone! Wbrew pozorom, przygotowanie takiej solniczki nie jest trudne, a wszystko, czego potrzebujecie, zapewne macie już w domu!
 • Jak zrobić doniczkę z żarówki?

  Stare żarówki, te, które mają klasyczny kształt bańki, mogą posłużyć do zrobienia niesamowicie wyglądających dekoracji, które zachwycą wszystkich! Przepalone żarówki idealnie nadają się na zrobienie z nich malutkich doniczek dla niewielkich roślin - będą genialnie wyglądały we właściwie każdym nowoczesnym wnętrzu! Przygotowanie takich ozdób wbrew pozorom jest naprawdę proste. Jeśli więc macie stare, niepotrzebne żarówki, które chcieliście oddać do recyklingu - spróbujcie je przemienić te małe doniczki!