zarobki lekarzy

Artykuły - Zarobki lekarzy (28)

 • Płace w ochronie zdrowia wzrosną, ale nie dla wszystkich. Związki liczą na więcej

  Płace w ochronie zdrowia wzrosną, ale nie dla wszystkich. Związki liczą na więcej

  Mimo pandemii dyrektorzy szpitali musieli znaleźć pieniądze na lipcowe podwyżki dla pracowników. Zdaniem związkowców są one zdecydowanie za małe. Na początku wakacji chcą wrócić do rozmów o podniesieniu wskaźników, według których ustala się pensje.
 • NFZ wyjaśnia, kto otrzyma dodatek dla medyków walczących z COVID-19 i jaki

  NFZ wyjaśnia, kto otrzyma dodatek dla medyków walczących z COVID-19 i jaki

  ​Medycy bezpośrednio zaangażowani w leczenie pacjentów z COVID-19 otrzymają dodatek, mający być rekompensatą za pracę tylko w placówkach zajmujących się pacjentami zakażonymi lub podejrzewanymi o zakażenie. NFZ opublikowało wyjaśnienia komu i w jakiej wysokości przysługuje ten dodatek.
 • ​10 tys. zł miesięcznego dodatku dla lekarzy to "najbardziej rozsądne rozwiązanie"

  ​10 tys. zł miesięcznego dodatku dla lekarzy to "najbardziej rozsądne rozwiązanie"

  OZZL zaproponował, aby przyznać każdemu lekarzowi dodatek 10 tys. zł za miesiąc pracy w jednym miejscu w związku z epidemią. To najprostsze, najtańsze i najbardziej rozsądne - ocenił związek w piśmie do szefów Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia.
 • "Rz": Ile zarabia lekarz na Łotwie? 166 tys. zł miesięcznie

  "Rz": Ile zarabia lekarz na Łotwie? 166 tys. zł miesięcznie

  Równowartość 166 tys. zł miesięcznie zarobił lekarz-rekordzista na Łotwie pracujący na państwowym etacie i w sektorze prywatnych usług medycznych. Na samej państwowej posadzie lekarz może na Łotwie zarobić do 11 tys. euro miesięcznie - napisała w "Rzeczpospolitej" Iwona Trusewicz.
 • Służba zdrowia: Przeciążenie pracą i niskie zarobki. Będą strajki

  Służba zdrowia: Przeciążenie pracą i niskie zarobki. Będą strajki

  Tym razem medycy będą walczyć nie o podwyżki, lecz o system. Ich działaniom przyglądają się przedstawiciele innych zawodów i choć ich postulaty nie są tożsame, nie wykluczają przyłączenia się do jesiennej akcji.
 • OZZL: Dyrektorzy szpitali nie chcą płacić lekarzom podwyżek

  OZZL: Dyrektorzy szpitali nie chcą płacić lekarzom podwyżek

  ​Wielu dyrektorów szpitali próbuje utrudniać lekarzom skorzystanie z przysługujących im uprawnień do wzrostu wynagrodzeń - informuje we wtorek Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy (OZZL) w liście otwartym do ministra zdrowia.
 • ​Kanada: Lekarze nie chcą podwyżek

  ​Kanada: Lekarze nie chcą podwyżek

  Setki lekarzy pracujących w kanadyjskiej prowincji Quebec podpisało petycję wzywającą rząd do zaprzestania podnoszenia im pensji. Jak uzasadniają to niecodzienne żądanie?
 • GUS: Ile zarabiają lekarze? Jest najnowszy raport

  GUS: Ile zarabiają lekarze? Jest najnowszy raport

  GUS opublikował opracowanie "Struktura wynagrodzeń według zawodów w październiku 2016 r.". Badanie realizowane jest co dwa lata. Lekarze znaleźli się w grupie specjalistów. Jak informuje GUS w październiku 2016 r. specjaliści przeciętnie osiągnęli wynagrodzenie o 22,9 proc. wyższe od średniego.
 • Czy lekarz będzie mógł dorobić prywatnie? Minister zdrowia: Nie chcemy wprowadzać represji

  Czy lekarz będzie mógł dorobić prywatnie? Minister zdrowia: Nie chcemy wprowadzać represji

  Nie chcemy wprowadzać represyjnych zakazów. Chodzi o to, żeby osoby, które nie chcą czy też nie mogą dorabiać – nie pozwala im na to zdrowie, samotnie wychowują dzieci – miały pensję, która daje im taki wybór. Dlatego propozycja pensji wynoszącej minimalnie 6,7 tys. zł będzie skierowana do lekarzy pracujących na etat, nie dla lekarzy kontraktowych - mówi w rozmowie z "DGP" prof. Łukasz Szumowski, minister zdrowia.
 • Lekarz specjalista powinien zarabiać trzy średnie krajowe

  Lekarz specjalista powinien zarabiać trzy średnie krajowe

  - Uczniowie przeskoczyli mistrzów. To niesprawiedliwe, że rezydent zarabia więcej od niedyżurującego lekarza specjalisty. Liczę, że MZ podejmie właściwe kroki, aby zmienić tę sytuację - powiedział w rozmowie z Medexpressem dyrektor szpitala psychiatrycznego w Choroszczy Tomasz Goździkiewicz.