zarobki lekarzy

Artykuły - Zarobki lekarzy (38)

 • ​Kanada: Lekarze nie chcą podwyżek

  ​Kanada: Lekarze nie chcą podwyżek

  Setki lekarzy pracujących w kanadyjskiej prowincji Quebec podpisało petycję wzywającą rząd do zaprzestania podnoszenia im pensji. Jak uzasadniają to niecodzienne żądanie?
 • GUS: Ile zarabiają lekarze? Jest najnowszy raport

  GUS: Ile zarabiają lekarze? Jest najnowszy raport

  GUS opublikował opracowanie "Struktura wynagrodzeń według zawodów w październiku 2016 r.". Badanie realizowane jest co dwa lata. Lekarze znaleźli się w grupie specjalistów. Jak informuje GUS w październiku 2016 r. specjaliści przeciętnie osiągnęli wynagrodzenie o 22,9 proc. wyższe od średniego.
 • Czy lekarz będzie mógł dorobić prywatnie? Minister zdrowia: Nie chcemy wprowadzać represji

  Czy lekarz będzie mógł dorobić prywatnie? Minister zdrowia: Nie chcemy wprowadzać represji

  Nie chcemy wprowadzać represyjnych zakazów. Chodzi o to, żeby osoby, które nie chcą czy też nie mogą dorabiać – nie pozwala im na to zdrowie, samotnie wychowują dzieci – miały pensję, która daje im taki wybór. Dlatego propozycja pensji wynoszącej minimalnie 6,7 tys. zł będzie skierowana do lekarzy pracujących na etat, nie dla lekarzy kontraktowych - mówi w rozmowie z "DGP" prof. Łukasz Szumowski, minister zdrowia.
 • Lekarz specjalista powinien zarabiać trzy średnie krajowe

  Lekarz specjalista powinien zarabiać trzy średnie krajowe

  - Uczniowie przeskoczyli mistrzów. To niesprawiedliwe, że rezydent zarabia więcej od niedyżurującego lekarza specjalisty. Liczę, że MZ podejmie właściwe kroki, aby zmienić tę sytuację - powiedział w rozmowie z Medexpressem dyrektor szpitala psychiatrycznego w Choroszczy Tomasz Goździkiewicz.
 • "Zarabiam w sumie około 20 tys. zł brutto". Życie w ciągu dyżurowym

  "Zarabiam w sumie około 20 tys. zł brutto". Życie w ciągu dyżurowym

  Zarabiam w sumie około 20 tys. zł brutto. Obok etatu biorę udział w badaniach klinicznych, prowadzę szkolenia i wykłady. Pracuję 290–300 godzin miesięcznie – mówi lekarz z warszawskiego szpitala.
 • Krezusi i nędzarze w białych fartuchach, czyli ile zarabiają lekarze

  Krezusi i nędzarze w białych fartuchach, czyli ile zarabiają lekarze

  Specjalista w stolicy z tytułem doktora, 15 lat doświadczenia, pełny etat, trzy dyżury w miesiącu. Pensja: 5,2 tys. zł. Asystenci w Oleśnie: od 12,5 do 22 tys. zł. Nie ma jednej prostej prawdy o zarobkach lekarzy.
 • 200 zł za 24 godziny. Jak naprawdę wygląda praca i zarobki lekarza rezydenta?

  200 zł za 24 godziny. Jak naprawdę wygląda praca i zarobki lekarza rezydenta?

  "Żeby być dobrym lekarzem, musi być pasja, ciekawość, zainteresowanie, wiedza i umiejętności społeczne. Ale czy fakt, że mam misję, sprawia, że nie muszę zarabiać? Kolega został motorniczym tramwaju, dostał na wstępie 4,5 tys. zł brutto i bezpłatny kurs. Jemu nikt o misji nie mówił". Lekarz rezydent w rozmowie z Klarą Klinger opowiada o tym, jak naprawdę wygląda ta praca.
 • Młodzi lekarze chcą dwóch średnich krajowych

  Młodzi lekarze chcą dwóch średnich krajowych

  Oczekiwania młodych lekarzy, jeśli chodzi o wynagrodzenie na poziomie dwóch średnich krajowych, są nierealne - oświadczył na konferencji prasowej w poniedziałek minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, odnosząc się do postulatów lekarzy rezydentów.
 • Konstanty Radziwiłł: Będą podwyżki dla lekarzy robiących określone specjalizacje

  Konstanty Radziwiłł: Będą podwyżki dla lekarzy robiących określone specjalizacje

  Minister zdrowia zapowiedział, że będą podwyżki dla rezydentów. Konstanty Radziwiłł poinformował, że rząd kończy prace nad nowelizacją ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty w zakresie specjalizacji.
 • Protest pracowników medycznych, czyli nie chodzi tylko o pieniądze

  Postulaty Porozumienia Zawodów Medycznych dotyczą nie tylko największych grup zawodowych w ochronie zdrowia - lekarzy i pielęgniarek - i nie sprowadzają się jedynie do podwyżek. PZM reprezentuje prawie 600 tys. osób pracujących w zawodach medycznych, a każda specjalność tworzy nieodłączną część kadrowego "ekosystemu" opieki zdrowotnej.