zarobki

Synonimy:
pensje, płaca płace wynagrodzenia wynagrodzenie zarob zarobe zarobek zarobk
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zarobki (6586)

 • Branża IT: Stawki wciąż dobre, ale zaczynają się wyrównywać

  Branża IT: Stawki wciąż dobre, ale zaczynają się wyrównywać

  W branży IT ciągle dobrze płacą, ale przez pandemię stawki nie rosną tak szybko jak w poprzednich latach: w górę poszły zarobki tych, którzy i tak dobrze zarabiali - to najważniejsze wnioski z najnowszego raportu płacowego "IT Salary Report 2021" przygotowanego przez Grafton Recruitment.
 • Wynagrodzenia. Komu pandemia wyszła na dobre?

  Wynagrodzenia. Komu pandemia wyszła na dobre?

  Grupą zawodową, która najbardziej skorzystała podczas pandemii są prawnicy. Ich średnie miesięczne wynagrodzenie wyniosło 12 742 zł brutto, co daje wzrost o 15 proc. rok do roku. Jednocześnie jest to specjalizacja, w której zarobki należą do najwyższych w Polsce. Wyprzedza ją jedynie wyższa kadra zarządzająca oraz specjaliści i menedżerowie IT.
 • Rynek pracy 2021: Firmy nie wierzą w szybkie odbicie gospodarcze

  Rynek pracy 2021: Firmy nie wierzą w szybkie odbicie gospodarcze

  Rynek pracy na pandemię okazał się niezwykle odporny - w 2020 r. Polska zanotowała najniższe bezrobocie w całej Unii Europejskiej. Przedsiębiorcy nie wierzą jednak w szybkie odbicie gospodarcze w 2021 r. A to przekłada się na ich plany dotyczące polityki zatrudniania i podwyżek.
 • Zarobki w branży e-commerce w 2020 roku

  Zarobki w branży e-commerce w 2020 roku

  W 2020 roku w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń wzięło udział 1499 osób zatrudnionych w branży e-commerce. Mediana wynagrodzeń w tej branży wyniosła 4839 zł brutto. Kobiety zarabiały o ok. 600 zł mniej niż mężczyźni.
 • Zarobki osób z różną znajomością języków obcych w 2020 roku

  Zarobki osób z różną znajomością języków obcych w 2020 roku

  Inwestycja w naukę języków obcych jest dziś bardzo opłacalna. Im wyższy poziom ich znajomości, tym większa szansa na wyższe wynagrodzenie. Potwierdzają to wyniki Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego w 2020 roku. Osoby deklarujące zaawansowaną znajomość języka angielskiego zarabiały o prawie 3000 zł więcej niż te, które znają angielski w stopniu podstawowym.
 • Ukraińcy zarabiają w Polsce trzy razy więcej niż w ojczyźnie

  Ukraińcy zarabiają w Polsce trzy razy więcej niż w ojczyźnie

  Polska, mimo pandemii, pozostaje atrakcyjnym kierunkiem emigracji zarobkowej dla pracowników ze wschodu, głównie z Ukrainy. Czynnikiem decydującym są względy ekonomiczne, bo o ile ceny żywności w Polsce i na Ukrainie są zbliżone, to zarobki dzieli przepaść. Obecnie płaca minimalna na Ukrainie jest o 70 proc. niższa niż w Polsce.
 • Konkurencja na płacowym pasku

  Konkurencja na płacowym pasku

  Informatycy to najbardziej popłatny zawód w 12 z 27 krajów Unii Europejskiej. Pod względem wysokości zarobków przebijają ich jednak w Europie szwajcarscy bankowcy i norwescy górnicy. Najmniej zarabiają bułgarscy hotelarze i kelnerzy. Dysproporcje płacowe znacznie osłabiają różnice w kosztach utrzymania.
 • Wynagrodzenie prezesa NBP wzrosło o 19,1 procent

  Wynagrodzenie prezesa NBP wzrosło o 19,1 procent

  Wynagrodzenie ogółem brutto Adama Glapińskiego, prezesa NBP, w 2020 r. wyniosło 946 871 zł, co oznacza wzrost o 19,1 proc. rok do roku - podał w piątek bank centralny. Prezes zarabiał zatem w ubiegłym roku średnio 78,9 tys. zł brutto miesięcznie.
 • Biedronka rozda nagrody specjalne swoim pracownikom. Kwota? Nawet 2,5 tys. złotych

  Biedronka rozda nagrody specjalne swoim pracownikom. Kwota? Nawet 2,5 tys. złotych

  Jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl, zarząd Jeronimo Martins Polska poinformował pracowników sieci o kwocie i warunkach wypłat nagrody im. E.A. Soaresa dos Santosa. Wyniesie ona 2,5 tys. zł brutto i zostanie wypłacona jeszcze w tym miesiącu.
 • GUS podał ważne dane o zatrudnieniu i wynagrodzeniu w lutym

  GUS podał ważne dane o zatrudnieniu i wynagrodzeniu w lutym

  Zatrudnienie w lutym rdr. spadło o 1,7 proc. konsensus zakładał -1,9 proc. wobec w stycznia -2,0 proc. Wynagrodzenie w lutym natomiast rdr. wzrosło o 4,5 proc. konsensus zakładał +4,9 proc. wobec stycznia +4,8 proc. podał GUS.

Filmy - Zarobki (73)