zarobki

Synonimy:
pensje, płaca płace wynagrodzenia wynagrodzenie zarob zarobe zarobek zarobk
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zarobki (5204)

 • Hiszpania podnosi płacę minimalną o 22 proc.

  Hiszpania podnosi płacę minimalną o 22 proc.

  Hiszpański premier Pedro Sánchez ogłosił, że płaca minimalna od 1 stycznia 2019 r. w kraju wyniesie 900 euro.
 • Małych firm nie stać na zatrudnienie programistów, więc stawiają na outsourcing

  Małych firm nie stać na zatrudnienie programistów, więc stawiają na outsourcing

  W naszym kraju brakuje około 50 tys. specjalistów IT. Wielu małych firm nie stać na zatrudnienie programisty, dlatego zlecają realizację konkretnych zadań podmiotom zewnętrznym. Serwis Oferteo.pl sprawdził, jakich usług dotyczy to najczęściej.
 • 2-3 razy wyższa pensja dla początkującego programisty? Sprawdź, gdzie tyle płacą

  2-3 razy wyższa pensja dla początkującego programisty? Sprawdź, gdzie tyle płacą

  Początkujący programista w Polsce zarabia średnio 3,5-4 tys. zł netto miesięcznie na rękę. Po pięciu latach, jego zarobki rosną do ok. 10 tys. zł. To nadal przynajmniej dwa razy mniej za tę samą pracę i staż niż na Zachodzie. Sprawdź, ile dokładnie zarabia się za granicą
 • W PKN Orlen zarząd i związki uzgodniły wzrost wynagrodzeń na 2019 r.

  W PKN Orlen zarząd i związki uzgodniły wzrost wynagrodzeń na 2019 r.

  Zarząd PKN Orlen i działające w tej spółce organizacje związkowe podpisały porozumienie w sprawie zmiany Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy (ZUZP). W odrębnym porozumieniu strony ustaliły także wzrost wynagrodzeń pracowników płockiego koncernu na 2019 r.
 • Optymistyczne prognozy wzrostu wynagrodzeń w Polsce!

  Optymistyczne prognozy wzrostu wynagrodzeń w Polsce!

  Chociaż według większości prognoz gospodarczych, tempo wzrostu PKB w Polsce w 2019 roku ma spowolnić, to przewidywany wzrost płac będzie jednym z najwyższych w całej Unii Europejskiej. Wysoki wzrost wynagrodzeń w dużej mierze wynikać będzie z niskiego bezrobocia i ograniczonej dostępności pracowników.
 • Prognozy wynagrodzeń na 2019 rok

  Prognozy wynagrodzeń na 2019 rok

  Chociaż według większości prognoz gospodarczych tempo wzrostu PKB w Polsce w 2019 roku ma spowolnić, to przewidywany wzrost płac będzie jednym z najwyższych w całej Unii Europejskiej. Wysoki wzrost wynagrodzeń w dużej mierze wynikać będzie z niskiego bezrobocia i ograniczonej dostępności pracowników.
 • Inżynierowie budowy na wagę złota. Ponad 4 tys. zł dla osoby z rocznym doświadczeniem

  Inżynierowie budowy na wagę złota. Ponad 4 tys. zł dla osoby z rocznym doświadczeniem

  W 2017 r. pensje pracowników w branży budowlanej wzrosły o 20 proc. Ile dokładnie zarabiają inżynierowie budowy i gdzie praca jest najbardziej opłacalna?
 • Morawiecki: Chcemy, aby szybko rosły wynagrodzenia

  Morawiecki: Chcemy, aby szybko rosły wynagrodzenia

  - Uwolniliśmy potencjał polskiej gospodarki - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki podczas Kongresu 590 w Jasionce koło Rzeszowa. - Chcemy, aby szybko rosły wynagrodzenia pracowników - dodał.
 • Ile zarobią nowo wybrani radni?

  Ile zarobią nowo wybrani radni?

  ​Dieta radnego w 2019 r. wyniesie maksymalnie 2684,13 zł miesięcznie. Obok diet radnym przysługuje także zwrot kosztów podróży służbowych.
 • Pracownicy oczekują wypłaty pensji w ratach

  Pracownicy oczekują wypłaty pensji w ratach

  Zaliczkomat to aplikacja umożliwiająca automatyczną wypłatę zaliczek na poczet przyszłej pensji. W ramach pilotażu usługi w Grupie Oknoplast aż 80 proc. pracowników posiadających aplikację korzysta z niej regularnie. Ten wysoki wynik pokrywa się z dotychczasowymi doświadczeniami w innych spółkach korzystających z Zaliczkomatu, m.in. DGM czy Branq.

Filmy - Zarobki (76)

 • Zarobki Polaków w Anglii tracą na atrakcyjności

  Brytyjski funt jest słaby. Zarobki Polaków pracujących w Anglii i wysyłających swe dochody do rodziny w kraju są o 17 proc. niższe. Funt może być jeszcze słabszy z powodu konfliktów wokół brexitu.
 • Wynagrodzenia w działach finansowo-księgowych wzrastają

  Jak wynika z raportu Randstad Polska, wynagrodzenia w działach finansowo-księgowych dynamicznie rosną. Nastanie rynku kandydata spowodowało, że pracodawcy muszą o pracowników mocniej rywalizować, również wysokością pensji. Mimo to osoby pracujące w branży nie powinny stać w miejscu. Aby być atrakcyjnym na rynku pracy, trzeba zdobywać dodatkowe kompetencje, głównie językowe, związane z analizowaniem danych oraz zahaczające o programowanie.
 • Czy pracownicy powinni decydować ile zarabiają?

  W pewnej londyńskiej firmie wprowadzono zaskakujące rozwiązanie - osoby w niej zatrudnione same określają, ile chciałyby zarabiać, a następnie inni pracownicy głosują, czy te pieniądze danej osobie się należą. Czy można realnie wycenić swoją pracę? Psycholog biznesu Iwona Golonka opowiedziała o tym pomyśle i samodzielnym określaniu zarobków. Czy takie rozwiązanie przyjęłoby się w Polsce? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • 1/3 zawodowych kierowców w Polsce zarabia ponad 6 tys. zł netto

  Ponad jedna trzecia kierowców zarabia miesięcznie powyżej 6 tys. zł na rękę – wynika z badania „Zarobki kierowców zawodowych w Polsce 2018” TransJobs.eu. Na to składają się przede wszystkim diety i ryczałty, które są nieoskładkowane. Połowa kierowców zawodowych ma bowiem w umowie o pracę wpisaną kwotę do 2 tys. zł netto. Pojawiają się propozycje zmierzające do tego, by oskładkowane kwoty stanowiły znacznie większą część wynagrodzeń, ale może to zaszkodzić branży, a w rezultacie także samym kierowcom – podkreślają eksperci.