zarobki

Synonimy:
pensje, płaca płace wynagrodzenia wynagrodzenie zarob zarobe zarobek zarobk
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zarobki (5052)

 • Wynagrodzenie w Polsce ciągle mało konkurencyjne

  Wynagrodzenie w Polsce ciągle mało konkurencyjne

  Wynagrodzenie netto, czyli kwota, jaką otrzymuje pracownik po odjęciu wszystkich obowiązkowych podatków i składek, w Polsce wynosi 71% pełnej pensji w przypadku przeciętnie zarabiającego singla i 77% w przypadku przeciętnie zarabiającej rodziny. To poniżej średniej dla wszystkich krajów Unii Europejskiej – wynika z najnowszej edycji raportu firmy doradczej PwC „Praca w UE - podatki i składki 2018”.
 • Lubimy uderzyć władzę po kieszeni

  Lubimy uderzyć władzę po kieszeni

  PiS czyta w duszy suwerena. Pomysły na cięcie pensji parlamentarzystów i samorządowców podobają się Polakom - wynika z panelu badawczego Ariadna dla "Dziennika Gazety Prawnej". Rzadko kiedy pytania o działania rządzących dają tak jednoznaczne wyniki. Wyraźna jest bardzo wysoka akceptacja dla pomysłów Jarosława Kaczyńskiego.
 • Pracownicy PGG skorzystają ze zniżek i rabatów - m.in. w PZU i na stacjach PKN Orlen

  Pracownicy PGG skorzystają ze zniżek i rabatów - m.in. w PZU i na stacjach PKN Orlen

  ​Pracownicy Polskiej Grupy Górniczej (PGG) i członkowie ich rodzin będą mogli skorzystać z programów rabatowych na towary oraz usługi, świadczone przez kilka firm. Zapłacą mniej np. za paliwo, ubezpieczenia oraz korzystanie z obiektów sportowych i kulturalnych.
 • Węgrzy więcej zarabiają i jest to także zasługa Fideszu

  Węgrzy więcej zarabiają i jest to także zasługa Fideszu

  Przeciętny Węgier zarabia dziś więcej niż osiem lat temu i jest to w znacznej mierze zasługa rządzącego Fideszu - pisze we wtorek opozycyjny portal Index.hu w kontekście zwycięstwa rządzącej koalicji w wyborach parlamentarnych 8 kwietnia.
 • Podatki i składki: Ile oddajemy państwu?

  Podatki i składki: Ile oddajemy państwu?

  Z zarobionych stu złotych, po opłaceniu podatków i składek, samotnie żyjący Polak dostaje 71 złotych, a rodzina- 77 złotych. Tak wynika z raportu opublikowanego przez firmę doradczą PWC.
 • Podpisano porozumienie płacowe w Polskiej Grupie Górniczej

  Podpisano porozumienie płacowe w Polskiej Grupie Górniczej

  Polska Grupa Górnicza (PGG) przeznaczy w tym roku na podwyżki wynagrodzeń 280 mln zł, a w przyszłym roku ich koszt przekroczy 300 mln zł. Płace górników wzrosną o ponad 7 proc. W poniedziałek związkowcy porozumieli się w tej sprawie z zarządem i zakończyli spór zbiorowy w spółce.
 • Zarobki bankierów - rekordzista dostaje 33 mln euro rocznie

  Zarobki bankierów - rekordzista dostaje 33 mln euro rocznie

  Europejski bankier-rekordzista zarabia 33 mln euro rocznie - wynika z ostatnich danych Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego. Choć kominy płacowe w londyńskich bankach nie należą do rzadkości, zrobiło się tam jednak trochę skromniej. Wielkie rozpasanie pod względem wysokich pensji w bankach panuje także w Hiszpanii.
 • Brakuje pracowników! Przedsiębiorcy w trudnej sytuacji

  Brakuje pracowników! Przedsiębiorcy w trudnej sytuacji

  Coraz więcej firm zmaga się z niedoborem pracowników. Same podwyżki nie wystarczają, by przyciągnąć najlepszych.
 • Odpływ pracowników ze Wschodu nam nie grozi

  Odpływ pracowników ze Wschodu nam nie grozi

  Emigrację zarobkową najczęściej rozpatruje się z punktu widzenia korzyści ekonomicznych. Jednak dla pracowników z Ukrainy najważniejszym powodem przyjazdu do Polski jest bliskość geograficzna, która pozwala na częste odwiedziny rodziny (54 proc. wskazań).
 • Przeciętna płaca to już prawie 5 tys. zł. Czy wynagrodzenia nadal będą rosły?

  Przeciętna płaca to już prawie 5 tys. zł. Czy wynagrodzenia nadal będą rosły?

  Szybki wzrost płac w połączeniu z rosnącym zatrudnieniem i niską inflacją to sygnał wysokiej konsumpcji i wzrostu PKB.

Filmy - Zarobki (63)

 • Nagrody ministrów i wybory samorządowe. Spotkanie kierownictwa PiS w Warszawie

  Nagrody ministrów do zwrotu, pensje posłów w dół – taka jest decyzja kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości. Jak przekonują członkowie partii rządzącej, to reakcja na brak akceptacji społeczeństwa. Między innymi tej sprawy dotyczyło spotkanie kierownictwa partii Jarosława Kaczyńskiego na Nowogrodzkiej. Omawiano także kwestie zbliżających się wyborów samorządowych. - Nie po to jesteśmy w polityce, aby myśleć o sprawach finansowych i tyle w tej sprawie – powiedział Tomasz Latos, komentując decyzje partyjne o redukcji wynagrodzeń polityków. - Polacy w ogóle są wkurzeni na świat polityki, na to rozpasanie bizantyjskie i w tym sensie, to pociągnięcie prezesa jest odpowiedzą na pewne wzburzenie społeczne dotyczące wszystkich środowisk, może samorządowych przede wszystkim – dodał Janusz Śniadek.
 • "Zachowują się jak rój pijawek". PO prześwietli finanse samorządowców i pracowników państwowych spółek związanych z PiS-em

  W całej Polsce mamy zastępy działaczy PiS-u, którzy zrobili sobie z budżetu państwa źródło wielkich dochodów – powiedział Mariusz Witczak z Platformy Obywatelskiej, która kontynuuje akcję informacyjną na temat zarobków polityków PiS-u, a także ludzi związanych z partią rządzącą, m.in. osadzonych w spółkach skarbu państwa i samorządach. – O te pieniądze awanturowała się w Sejmie Beata Szydło. Krzyczała, że te pieniądze się PiS-owi należą, że działaczom w Polsce należą się wielkie pieniądze. My chcemy tych działaczy pokazać – mówił Witczak. Platforma Obywatelska m.in. w trakcie kampanii do wyborów samorządowych zamierza prześwietlić zeznania majątkowe i finanse wojewodów, wiceministrów w randze sekretarzy i podsekretarzy stanu, a także pracowników spółek skarbu państwa, nominowanych na stanowiska przez partię rządzącą. – Jest mnóstwo nowych milionerów. Tymi milionerami są politycy PiS-u wysłani do spółek skarbu państwa. Zarabiają niewyobrażalne pieniądze, które nie przyśniłyby się Polakom w najbardziej śmiałych snach – stwierdził Mariusz Witczak.
 • Podwyżka albo się zwalniam. Ponad 60% z nas oczekuje podniesienia wynagrodzeń

  Ponad 40% firm planuje rekrutacje w nadchodzącym kwartale, a jedynie 3% redukcje etatów. Dlatego nie powinno dziwić, że ponad 84% Polaków jest spokojnych o swoje miejsce zatrudnienia, a rekordowa pula 61,5% pracowników oczekuje w nadchodzących miesiącach podniesienia poziomów wynagrodzeń – wynika z najnowszej, dziewiątej już edycji „Barometru Rynku Pracy” przygotowanego przez Work Service S.A.
 • Czy kierowcy zawodowi będą zarabiać więcej?

  Podczas obrad Zespołu Trójstronnego ds. Transportu Drogowego strona rządowa przedstawiła propozycje nowelizacji Ustawy o czasie pracy kierowców, której najważniejszy punkt mówi o tym, że kierowcy zawodowi będą rozliczani jak pracownicy delegowani. Oznacza to nie tylko koniec podróży służbowych, ale także rewolucję związaną z systemem rozliczania wyjazdów międzynarodowych. Jak wpłynie to na polskie formy transportowe?