zarobki

Synonimy:
pensje, płaca płace wynagrodzenia wynagrodzenie zarob zarobe zarobek zarobk
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zarobki (5166)

Filmy - Zarobki (73)

 • 1/3 zawodowych kierowców w Polsce zarabia ponad 6 tys. zł netto

  Ponad jedna trzecia kierowców zarabia miesięcznie powyżej 6 tys. zł na rękę – wynika z badania „Zarobki kierowców zawodowych w Polsce 2018” TransJobs.eu. Na to składają się przede wszystkim diety i ryczałty, które są nieoskładkowane. Połowa kierowców zawodowych ma bowiem w umowie o pracę wpisaną kwotę do 2 tys. zł netto. Pojawiają się propozycje zmierzające do tego, by oskładkowane kwoty stanowiły znacznie większą część wynagrodzeń, ale może to zaszkodzić branży, a w rezultacie także samym kierowcom – podkreślają eksperci.
 • Minister zdrowia podpisał rozporządzenie ws. płac lekarzy rezydentów. Specjaliści priorytetowych dziedzin zarobią 4,7 tys. zł

  Minister zdrowia podpisał rozporządzenie w sprawie płac lekarzy odbywających szkolenie specjalizacyjne w ramach rezydentury. To element realizacji porozumienia z rezydentami, które zawarto w lutym. - To rozporządzenie bazujące na nowej ustawie. Trwało to dość długo, bo ustawa musiała przejść i dopiero niedawno została podpisana. To realizacja tego, co ustaliliśmy z rezydentami. Proszę zauważyć, że lista priorytetowych specjalizacji jest bardzo długa - wyjaśnił Łukasz Szumowski. Wysokość wynagrodzenia lekarzy i stomatologów odbywających szkolenie specjalizacyjne w trybie rezydentury będzie zależało od dziedziny medycyny i od okresu specjalizacji. (TVN24/x-news)
 • Zbyt wysokie opłaty, a zbyt niskie zarobki?

  - Wydajemy więcej, bo konsumujemy więcej, a nie chodzi o to, że ceny wzrosły - powiedział dziennikarz Mateusz Walczak. - Inflacja, czyli wzrost cen jest na bardzo stabilnym poziomie - dodał. Dlaczego zatem ceny za różnego rodzaju produkty i usługi są wyższe? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Liczy się już nie tylko pensja, ale także benefity

  Wraz z nadejściem rynku kandydata, rozpoczęła się walka o pracowników. Aby zdobyć dobrego pracownika, firmy nie mogą tylko oferować wysokiej pensji. Rozbudowane świadczenia pozapłacowe, tak zwane benefity, które do niedawna były traktowane jako dodatek do pensji dla wybranych pracowników, teraz stały się standardem.