zapasiewicz

Artykuły - Zapasiewicz (27)

 • Zanussi "w obronie kobiet"

  Zanussi "w obronie kobiet"

  Krzysztof Zanussi zapowiedział, że zrealizuje film "w obronie kobiet przed feministkami". Będzie to "historia korporacyjna" - wyjaśnił reżyser. Jego najnowszy obraz, "Rewizyta", do 17 grudnia będzie prezentowany na specjalnych pokazach w Warszawie.
 • Film "w obronie kobiet przed feministkami"

  Film "w obronie kobiet przed feministkami"

  Krzysztof Zanussi zapowiedział, że zrealizuje film "w obronie kobiet przed feministkami". Będzie to "historia korporacyjna" - wyjaśnił w rozmowie reżyser. Jego najnowszy film, "Rewizyta", do 17 grudnia będzie prezentowany na specjalnych pokazach w Warszawie.
 • Zanussi "w obronie kobiet przed feministkami"

  Krzysztof Zanussi zapowiedział, że zrealizuje film "w obronie kobiet przed feministkami". Będzie to "historia korporacyjna" - wyjaśnił reżyser. Jego najnowszy film, "Rewizyta", do 17 grudnia będzie prezentowany na specjalnych pokazach w Warszawie.
 • "Rewizyta" Zanussiego

  "Rewizyta" Zanussiego

  "Rewizytę", nowy obraz Krzysztofa Zanussiego, zaprezentowano w sobotę, 12 grudnia, w Warszawie. Reżyser wrócił w nim po latach do bohaterów swoich dawnych filmów - "Życia rodzinnego", "Barw ochronnych" i "Constansu" - oraz niedawnego "Serca na dłoni".
 • Zaprezentowano "Rewizytę" - nowy film Krzysztofa Zanussiego

  "Rewizytę", nowy obraz Krzysztofa Zanussiego, zaprezentowano w sobotę w Warszawie. Reżyser wrócił w nim po latach do bohaterów swoich dawnych filmów - "Życia rodzinnego", "Barw ochronnych" i "Constansu" - oraz niedawnego "Serca na dłoni".
 • Odeszli w tym roku...

  Odeszli w tym roku...

  Polskie kino straciło w tym roku wiele wybitnych osobowości. Zmarli m.in.: Jan Machulski, Stanisław Różewicz, Zbigniew Zapasiewicz i Marek Walczewski. W czerwcu kinomani na całym świecie przeżywali tragiczną śmierć Farrah Fawcett. We wrześniu pożegnaliśmy z kolei legendę amerykańskiego kina - Patricka Swayze'ego. Dzisiaj wspominamy artystów, którzy odeszli w minionych miesiącach.
 • Zapasiewicz: "Wstydziłem się emocji"

  Zapasiewicz: "Wstydziłem się emocji"

  Zbigniew Zapasiewicz - jeden z najwybitniejszych polskich aktorów filmowych i teatralnych. W chwili śmierci, 14. lipca, miał 75 lat. Kilka tygodni przed nią, w maju, udzielił wywiadu magazynowi "Na żywo". Jednego z ostatnich w swoim życiu.
 • Pogrzeb Zbigniewa Zapasiewicza

  Pogrzeb Zbigniewa Zapasiewicza

  W osobie Zbigniewa Zapasiewicza polska kultura straciła jednego z najwybitniejszych artystów scenicznych ostatniego półwiecza - te słowa znalazły się w liście prezydenta Lecha Kaczyńskiego odczytanym w środę podczas uroczystości pogrzebowych zmarłego w ubiegłym tygodniu wybitnego aktora teatralnego i filmowego.
 • Ostatni film Zapasiewicza

  Ostatni film Zapasiewicza

  "Rewizyta" w reżyserii Krzysztofa Zanussiego, ostatni film, w którym zagrał Zbigniew Zapasiewicz, będzie miała premierę 31 lipca we Wrocławiu - poinformowała Irena Strzałkowska ze Studia Filmowego TOR w Warszawie. Dyrektorem TOR-u jest Zanussi.
 • Znamy datę pogrzebu Zapasiewicza

  Znamy datę pogrzebu Zapasiewicza

  Pogrzeb Zbigniewa Zapasiewicza odbędzie się 22. lipca na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie - poinformował stołeczny Teatr Powszechny, z którym związany był artysta.