zaparcia

Artykuły - Zaparcia (17)

 • Co zrobić, żeby raz na zawsze pozbyć się wzdęć?

  Co zrobić, żeby raz na zawsze pozbyć się wzdęć?

  Wzdęcia to nieprzyjemna dolegliwość, z którą co jakiś czas musi się zmierzyć każdy z nas. Jeśli jednak dokuczają nam one nie sporadycznie, a regularnie, to należy odczytywać to jako sygnał, że organizm domaga się od nas zmiany stylu życia. Winę ponoszą bowiem codzienne nawyki, które należy zmienić na zdrowsze.
 • Brzuch sześciolatka

  Brzuch sześciolatka

  Czy naprawdę chcemy nauczyć nasze dzieci, że zdrowie mieszka w aptece? Na każdą dolegliwość znajdziemy tam lek. Tyle, że czasami remedium mamy pod ręką, nie u farmaceuty.
 • Naturalne metody na zaparcia

  Naturalne metody na zaparcia

  Teoretycznie zawsze zdążysz pójść do apteki. Mnożą się jak grzyby po deszczu, bo oferują szybki efekt - tabletkę na każdą bolączkę.
 • Jak zapobiegać zaparciom w ciąży

  Jak zapobiegać zaparciom w ciąży

  Oto 4 sposoby, by zapobiec zaparciom w ciąży.
 • Zaparcia (II trymestr)

  Zaparcia (II trymestr)

  Ich przyczyną jest wyższy poziom progesteronu. Hormon ten utrzymuje ciążę, ale przy okazji spowalnia też pracę jelit.
 • Wstydliwe dolegliwości

  Wstydliwe dolegliwości

  W ciąży niejedna kobieta ma tego typu problemy. Oto naturalne sposoby na poradzenie sobie z zaparciami.
 • Wstydliwe dolegliwości

  Wstydliwe dolegliwości

  O dolegliwościach jelitowych wstydzimy się mówić. Okazuje się, że nawet lekarzowi. Lekceważone mogą prowadzić do poważnych chorób. Podobnie, jak leczenie ich na własną rękę. A przecież od tego, jak funkcjonuje ciało, zależy komfort naszego życia. Na pytania dotyczące dolegliwości pokarmowych odpowiada dietetyk - Ewa Koza.
 • Sposoby na zaparcia

  Sposoby na zaparcia

  ​Jeszcze przed zajściem w ciążę miałam trudności z regularnym wypróżnianiem, teraz problem tylko się nasilił.
 • 3 sposoby, by zapobiec zaparciom

  3 sposoby, by zapobiec zaparciom

  W czasie ciąży hormon zwany progesteronem jest wytwarzany w większej ilości. To on powoduje zaparcia. Jak sobie z nimi radzić?
 • Jabłko na zaparcia?

  Jabłko na zaparcia?

  Moja 65-letnia mama od lat cierpi na zaparcia. Twierdzi, że jedyne, co jej pomaga, to surowe jabłko przed snem. Mnie jednak wydaje się, że jedzenie owoców na noc nie jest zbyt zdrowe na żołądek. Jaka jest prawda?

Filmy - Zaparcia (1)

 • Domowy koktajl na zaparcia

  Zaparcia to niezwykle bolesne dolegliwości, które dotyczą coraz więcej osób. W większości przypadków rozwiązanie problemu może leżeć w niewłaściwej diecie, dlatego warto w tych trudnych chwilach spróbować przepisu na domowy koktajl, który ułatwi rozwiązanie problemu zaparć. Nie trzeba faszerować się pigułkami, które w cudowny sposób miałyby pomóc naszemu organizmowi się oczyścić - wystarczy przepis na nasz koktajl. Zobaczcie, to naprawdę działa!