zapachy

Artykuły - Zapachy (69)

 • Wszyscy jesteśmy wodzeni za nosy

  Wszyscy jesteśmy wodzeni za nosy

  Pomysłowość sprzedawców pragnących skłonić nas do zakupu towaru nie zna granic. Kuszą nie tylko promocjami. Od dawna stosowane są handlowe perswazje wykorzystujące zmysły klientów nieświadomych pułapek, jakie na nich zastawiono.
 • Minister chce walczyć z uciążliwymi zapachami

  Minister chce walczyć z uciążliwymi zapachami

  Ministerstwo środowiska przygotowuje tzw. ustawę "odorową", która ma uregulować kwestie związane z uciążliwością zapachową. Resort chce walczyć z zapachami pochodzącymi z przedsiębiorstw.
 • Jak poskromić apetyt na słodycze: 10 trików

  Jak poskromić apetyt na słodycze: 10 trików

  Choć wiemy, że nie są zdrowe i mają zgubny wpływ na figurę, to często nie potrafimy się im oprzeć. Pomogą nam w tym sprytne sposoby!
 • Zapachy pozwalają zmniejszyć stres

  Zapachy pozwalają zmniejszyć stres

  Perfumy mamy, zapach świeżo skoszonej trawy - to zapachy, które zdaniem specjalistów doskonale wpływają na nasze samopoczucie. Specjaliści i znawcy perfum podkreślają, że zapach może nawet łagodzić stres.
 • RMF 24: Rozróżniamy aż bilion zapachów

  RMF 24: Rozróżniamy aż bilion zapachów

  Człowiek nie musi się wstydzić swojego węchu. Najnowsze badania naukowców Howard Hughes Medical Institute wskazują na to, że potrafimy rozróżnić co najmniej bilion zapachów. To około 100 milionów razy więcej, niż do tej pory uważano. Pisze o tym w najnowszym numerze czasopismo "Science". Wygląda na to, że kreatorzy perfum jeszcze długo będą mieli czym się zajmować.
 • Jak usunąć przykry zapach przy gotowaniu

  Jak usunąć przykry zapach przy gotowaniu

  Kuchenne nieładne aromaty nie muszą psuć atmosfery i radości gotowania. Można je łatwo zneutralizować bez użycia chemii czy odświeżaczy powietrza.
 • Istnieje co najmniej 10 podstawowych zapachów

  Istnieje co najmniej 10 podstawowych zapachów

  Najnowsze badania naukowe wskazują, że zmysł węchu jest reprezentowany w mózgu przez aż 10 kategorii różnych zapachów.
 • Robot powie ci, czy masz nieświeży oddech

  Robot powie ci, czy masz nieświeży oddech

  Problem nieświeżego oddechu lub przykrego zapachu stóp dotyczy wielu osób. W Kitakyushu National College of Technology stworzono roboty, które pomogą z tym walczyć.
 • ​Zapachy Jean Marc przywołują wiosnę

  ​Zapachy Jean Marc przywołują wiosnę

  Nowe propozycje wód perfumowanych Jean Marc to owocowo-kwiatowe Mohito oraz orientalne Wild Secret.
 • Radość we flakonie

  Radość we flakonie

  Adidas przedstawia swój najnowszy zapach dla kobiet, Fun Sensation.

Filmy - Zapachy (11)

 • Czym pachnie miłość?

  Walentynki to szczególny dzień wszystkich zakochanych! Wtedy nie tylko wyznajemy sobie miłość, to też doskonała okazja do wspomnień - zwłaszcza dla par z dłuższym stażem. Z miłością kojarzą się nam czasem smaki, kolory, drobne przedmioty, a także... zapachy! Czym pachnie miłość? Zapytaliśmy kilkunastu przechodniów, z jakim zapachem kojarzą im się uczucia.
 • Jak pozbyć się przykrych zapachów z pojemników?

  Plastikowe pojemniczki, które używamy do przechowywania żywności, szybko nabierają różnych zapachów, których trudno się pozbyć podczas czyszczenia. Nawet jeśli na oko wszystko jest czyste, to i tak niekiedy można czuć intensywny zapach jedzenia. Co zrobić, by pozbyć się skutecznie przykrych zapachów z pojemników do przechowywania żywności? Zobaczcie nasze sposoby - to naprawdę proste!
 • Jak skutecznie pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki?

  Jak skutecznie pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki? Każda, nawet najnowsza lodówka po pewnym czasie przesiąka niezbyt przyjemnym zapachem jedzenia i stęchlizny - wszystko z powodu specyficznej budowy i niewielkiego obiegu powietrza wewnątrz. Zwykłe mycie lodówki w środku nie zawsze pomaga, wtedy warto spróbować prostego, domowego sposobu na usuwanie brzydkiego zapachu. Jest banalny, a działa zawsze!
 • Domowy odświeżacz powietrza - jak go zrobić?

  Domowy odświeżacz powietrza to gwarancja pięknego zapachu i świeżości w każdym wnętrzu! Często trudno pozbyć się intensywnych, przykrych zapachów z naszego domu - zwłaszcza toaleta i kuchnia są takimi miejscami, które szybko nabierają przeróżnych zapachów. Wietrzenie to tylko półśrodek, trzeba też zadbać, by nie tylko usunąć przykre wonie, ale też pozostawić przyjemny efekt. Jak więc zrobić domowy odświeżacz powietrza? To banalnie proste!