zaostrzenie

Artykuły - Zaostrzenie (42)

Filmy - Zaostrzenie (4)

 • Kopacz (PO) o ustawie aborcyjnej (22.09.2016) (TV Interia)

  Kopacz (PO) o ustawie aborcyjnej (22.09.2016) (TV Interia)
 • Czy tak będą wyglądać opakowania papierosów?

  Choroby spowodowane paleniem zabijają rocznie ok. 700 tysięcy mieszkańców UE – i kosztują opiekę zdrowotną około 25 miliardów euro. W tej sytuacji Komisja Europejska proponuje bardziej surowe przepisy, które mają zniechęcać do palenia. Zakazane zostaną papierosy mentolowe czy waniliowe, jak również używanie określeń w stylu "łagodne". A na opakowaniach zobaczymy wyjątkowo drastyczne zdjęcia... Czy to jednak zniechęci miłośników "dymka"?
 • Palaczu! Ciesz się dymkiem, póki możesz!

  Mijają dwa lata od wprowadzenia zakazu palenia w miejscach publicznych. W tym czasie nie sprawdziły się obawy o spadające zyski lokali, w których już nie można palić. Za to liczba Polaków, którzy chcą zerwać z nałogiem, rośnie. Dlatego organizacje pozarządowe coraz mocniej naciskają na to, by jeszcze bardziej zaostrzyć przepisy ustawy antynikotynowej. – Jesteśmy przekonani, że w najbliższym czasie wszelkie prace nad przygotowaniami ustawy będą prowadziły do tego, aby wprowadzić całkowity zakaz palenia, tak jak ma to miejsce w wielu krajach na świecie – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Dominika Kawalec ze Stowarzyszenia Manko. Organizacja ta od siedmiu lat prowadzi kampanię Lokal bez Papierosa.
 • Zaostrzenie kar

  Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro ogłosił dzisiaj w Sejmie założenia projektu nowego kodeksu karnego, zakładającego m.in. zaostrzenie kar za najcięższe przestępstwa i skupienie się na prawach ofiar przestępstw. Nowy kodeks karny rozszerzy tez definicję obrony koniecznej.