zanieczyszczona ropa

Artykuły - Zanieczyszczona ropa (10)

 • Obajtek: Wystąpiliśmy do dostawców rosyjskich o odszkodowania za zanieczyszczoną ropę

  Obajtek: Wystąpiliśmy do dostawców rosyjskich o odszkodowania za zanieczyszczoną ropę

  - Zgodnie z zapowiedziami wystąpiliśmy do dostawców rosyjskich o odszkodowania za zanieczyszczoną ropę - poinformował w środę na Twitterze prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
 • Rosja zrekompensowała Białorusi część strat z powodu zanieczyszczenia rurociągu

  Rosja częściowo zrekompensowała straty z powodu zanieczyszczenia ropy w rurociągu Przyjaźń - poinformował białoruski koncern państwowy Biełnaftachim.
 • Oczyszczenie rurociągu Przyjaźń zajmie 8 miesięcy

  Oczyszczenie rurociągu Przyjaźń zajmie 8 miesięcy

  Pełne oczyszczenie rurociągu Przyjaźń zajmie co najmniej osiem miesięcy - ocenił wicedyrektor Homeltransnafty, białoruskiego operatora Przyjaźni, Andrej Wiariha na łamach gazety "Wiestnik Biełnieftiechima". W kwietniu do magistrali trafiła zanieczyszczona ropa z Rosji.
 • Szef Transnieftu o rekompensatach: Nie mamy umów z Polską

  Szef Transnieftu o rekompensatach: Nie mamy umów z Polską

  Prezes rosyjskiego operatora Transnieft Nikołaj Tokariew oświadczył w czwartek, że firma ta nie ma umów z Polską, a zanieczyszczoną ropę, za którą Polska żąda rekompensat, dostarczył operator białoruski. - Jak mogą żądać od nas rekompensat? - dodał Tokariew.
 • Rosjanie radzą - wymieszajcie brudną ropę z czystą

  Rosjanie radzą - wymieszajcie brudną ropę z czystą

  - Nie przewiduje się wysyłki zanieczyszczonej ropy z Polski - powiedział w wywiadzie dla gazety "Kommiersant" wiceprezes Transnieftu Siergiej Andronow. Jego zdaniem, jakość surowca może być poprawiona w wyniku wymieszania brudnej ropy z surowcem pochodzącym z dostaw morskich oraz z ropą przesyłaną rurociągiem Przyjaźń.
 • Białoruś nalicza opłaty za rewers zanieczyszczonej ropy

  Białoruś nalicza opłaty za rewers zanieczyszczonej ropy

  Białoruś postanowiła zarabiać również na transporcie złej jakości rosyjskiej ropy. Mińsk ustanowił taryfy na zwrotne przesyłanie do Rosji zanieczyszczonego surowca. Rzecznik rosyjskiego wicepremiera powiedział, że Rosja i Białoruś oczyszczą rurociąg do granicy z Polską. Dostawy surowca mają być wznowione najpóźniej w połowie czerwca. Wicepremier Kozak rozmawiał w tej sprawie również z przedstawicielami rosyjskich firm naftowych i rosyjskiego operatora rurociągów Transnieft.
 • Miedwiediew: Sprawy zanieczyszczonej ropy nie należy wiązać z manewrem podatkowym

  Miedwiediew: Sprawy zanieczyszczonej ropy nie należy wiązać z manewrem podatkowym

  - Sprawa zanieczyszczenia ropy w rurociągu Przyjaźń to "zły incydent", ale nie należy jej wiązać z kwestią manewru podatkowego - powiedział we wtorek podczas spotkania z białoruskim premierem Siarhiejem Rumasem w Erewaniu szef rządu Rosji Dmitrij Miedwiediew.
 • Rosjanie szukają winnych problemów z zanieczyszczoną ropą

  Rosjanie szukają winnych problemów z zanieczyszczoną ropą

  Rosjanie uzgodnili działania prowadzące do usunięcia problemów związanych z wprowadzeniem do rurociągu Przyjaźń zanieczyszczonej ropy. Odpowiednie organy szukają osób i firm za to odpowiedzialnych. Tamtejsze władze zapowiadają kary finansowe.
 • PERN weźmie udział w spotkaniu na Białorusi ws. zanieczyszczonej ropy

  Przedstawiciele PERN wezmą udział w piątkowym spotkaniu w Mińsku na Białorusi operatorów rurociągu "Przyjaźń", aby zapoznać się z propozycją rozwiązań sytuacji zaistniałej w związku zatrzymaniem dostaw do Polski ropy naftowej z uwagi na jej zanieczyszczenie - podała spółka.
 • Białoruś czasowo wstrzymuje eksport produktów naftowych m.in. do Polski

  Białoruś czasowo wstrzymuje eksport produktów naftowych m.in. do Polski

  O czasowym wstrzymaniu eksportu produktów naftowych z Białorusi do Polski, krajów bałtyckich i na Ukrainę poinformował we wtorek zastępca dyrektora Białoruskiej Kompanii Naftowej (BNK) Siarhiej Hrib. Przyczyną jest zanieczyszczenie ropy dostarczanej przez Rosję. Na Polskę przypada 13 proc. białoruskiego eksportu oleju napędowego. Dostawy z Białorusi na Ukrainę stanowią 81 proc. jej importu benzyn i 40 proc. jej importu oleju napędowego.