zanieczyszczenia środowiska

Artykuły - Zanieczyszczenia środowiska (7)

 • Polski pyłomierz z Głównego Instytutu Górnictwa

  Polski pyłomierz z Głównego Instytutu Górnictwa

  Pyłomierz osobisty, dający natychmiastowy dostęp do danych o jakości powietrza w miejscu przebywania jego użytkownika, skonstruowali naukowcy z Głównego Instytutu Górnictwa (GIG) w Katowicach. Urządzenie zostało nagrodzone m.in. na niedawnej wystawie wynalazczości w Hiszpanii.
 • ​Paprocie pomogą walczyć z zanieczyszczeniami środowiska?

  ​Paprocie pomogą walczyć z zanieczyszczeniami środowiska?

  Powszechna roślina domowa może być pomocna w oczyszczaniu toksycznych środowisk. Nowe badania pokazują, że paprocie z gatunku Pteris vittata wykazują zdolność do akumulacji i tolerowania wysokiego poziomu arsenu. Tak wysokiego, który zabiłby inne zwierzęta i rośliny.
 • Mieszkańcy Środy Śląskiej przeciw inwestycji

  Mieszkańcy Środy Śląskiej przeciw inwestycji

  Nie chcą wielkiej inwestycji tuż przed swoimi oknami. Mieszkańcy Środy Śląskiej i okolic protestują, ponieważ obawiają się hałasu i zanieczyszczenia środowiska, jakie według nich może wywołać zakład serwisowania i napraw silników samolotowych Lufthansy. Mieszkańcy uważają, że taki zakład będzie emitować spaliny, a zbiorniki z paliwem będą stanowić dodatkowe niebezpieczeństwo. Zapowiadają, że nie dopuszczą do powstania takiego zakładu.
 • WHO:Co czwarty zgon związany z zanieczyszczeniem środowiska

  WHO:Co czwarty zgon związany z zanieczyszczeniem środowiska

  12,6 mln zgonów w 2012 r., czyli jeden na cztery przypadki śmiertelne na świecie, związanych jest z zanieczyszczeniami środowiska - wynika z najnowszego raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). To o połowę więcej niż 10 lat temu.
 • Chiny w obliczu rosnącego popytu na węgiel i zanieczyszczenia środowiska

  Chiny w obliczu rosnącego popytu na węgiel i zanieczyszczenia środowiska

  Rosnący popyt na energię i wykorzystywanie węgla, a jednocześnie coraz większe zanieczyszczenie środowiska wskutek spalania paliw kopalnych - to główne problemy energetyczne Pekinu najbliższych lat - uważa dr David Robinson z Oxford Institute for Energy Studies.
 • Ten przepis nas rujnuje

  Ten przepis nas rujnuje

  Przeciwnicy całorocznej jazdy z włączonymi światłami podkreślają, że regulacja oznacza zwiększenie kosztów eksploatacji samochodów i zanieczyszczenia środowiska. Jazda ze światłami całą dobę wpływa na wzrost spalania paliwa, a także szybsze zużywanie się żarówek ksenonowych, akumulatorów, alternatorów i całej instalacji elektrycznej.
 • Wszyscy wierzą w biopaliwa

  Wszyscy wierzą w biopaliwa

  Zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego, zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska oraz aktywizacja zawodowa ludności wiejskiej to szanse wynikające z ustawy o biopaliwach - poinformował w środę na konferencji prasowej z-ca dyrektora Departamentu Energetyki w Ministerstwie Gospodarki, Zbigniew Kamieński.