Fakty - zamki

Artykuły - Zamki (4)

 • Wiadomość z okna zamku rozszyfrowana po 100 latach

  Wiadomość z okna zamku rozszyfrowana po 100 latach

  Po 100 latach udało się rozszyfrować napis wyryty w jednym z okien walijskiego zamku Penrhyn. Historia miłosna, która stoi za tajemniczą inskrypcją, pozostaje dla badaczy wielką zagadką, w którą prawdopodobnie uwikłany był prominentny właściciel kopalni łupków, ogrodnik i zakochana dziewczyna. O sprawie piszą brytyjskie media.
 • Uszkodzili zamki w drzwiach lokali wyborczych

  W Olsztynie sześć komisji wyborczych miało problemy, by wejść dzisiaj rano do lokali wyborczych i rozpocząć pracę.
 • Europejskie Dni Dziedzictwa z polskimi akcentami

  Podczas trwających przez cały weekend Europejskich Dni Dziedzictwa we Francji miliony chętnych zwiedzają niedostępne na co dzień budynki, jak Pałac Elizejski, oglądają zamki, pałace i parki oraz biorą udział w warsztatach i spektaklach. W tym roku nie brak także polskich akcentów.
 • Francja: Zlikwidowany gang okradający zamki

  Po raz pierwszy od wielu lat właściciele zabytkowych rezydencji oddychają dzisiaj z ulgą. 14 członków grupy przestępczej, która obrabowała przeszło 600 rezydencji, skazanych zostało na kary od roku do 14 lat więzienia. Poszkodowani czekają teraz na odszkodowania.

Filmy - Zamki (1)

 • Nawet królowa Elżbieta I nie mogła uciec z tej twierdzy

  Tylko w bajkach królowe i królowie chodzą cały dzień w koronach oraz żyją długo i szczęśliwie. W rzeczywistości wielu ze słynnych władców przebywało na wygnaniu lub było więzionych przez całe lata. Niedostępne twierdze i zamki skrywały ich samotność.