zamki

Artykuły - Zamki (24)

 • Sprawdzamy, ile trzeba zapłacić za hotel albo pensjonat

  Sprawdzamy, ile trzeba zapłacić za hotel albo pensjonat

  Szybko rosnące wyniki branży turystycznej, sprawiają że inwestorzy coraz bardziej interesują się projektami hotelowymi. Nie zawsze jednak dysponują odpowiednimi terenami pod nowe inwestycje. Stąd na celownik firm trafiają starsze obiekty o charakterze hotelowym. Stosunkowo najniżej wyceniane są starsze nieruchomości pensjonatowe, hotelowe z okresu PRL.
 • Nieruchomości zabytkowe są na topie

  Nieruchomości zabytkowe są na topie

  Utrzymuje się wysoka koniunktura na rynku nieruchomości zabytkowych w Polsce. Wartość transakcji dokonywanych rok rocznie ocenia się na około 75 mln zł, jednak wraz z tymi, przeprowadzanymi w segmencie historycznych obiektów komercyjnych może być ona wielokrotnie większa.
 • Zamek na każdą kieszeń

  Zamek na każdą kieszeń

  Od 150 tys. zł do ponad 64 mln złotych - z grubsza tak szeroki jest zakres cen oferowanych dziś na sprzedaż zamków w Europie. Najmniejszym budżetem trzeba oczywiście dysponować kupując obiekt w ruinie. Odrestaurowanie go może jednak pochłonąć fortunę.
 • Własny zamek to dobry sposób na biznes

  Własny zamek to dobry sposób na biznes

  Nawet kilkadziesiąt milionów złotych może kosztować renowacja kilkusetletniego zamku lub pałacu i przystosowanie go do świadczenia usług hotelowych. Jest to ryzykowne przedsięwzięcie, ale nawet połowa kosztów może zostać pokryta z unijnej kasy - wynika z danych zebranych przez Lion's Bank. Co więcej, zabytkowe mury przyciągają turystów jak magnes, dzięki czemu tego typu obiekty mają wysokie obłożenie.
 • Wiadomość z okna zamku rozszyfrowana po 100 latach

  Wiadomość z okna zamku rozszyfrowana po 100 latach

  Po 100 latach udało się rozszyfrować napis wyryty w jednym z okien walijskiego zamku Penrhyn. Historia miłosna, która stoi za tajemniczą inskrypcją, pozostaje dla badaczy wielką zagadką, w którą prawdopodobnie uwikłany był prominentny właściciel kopalni łupków, ogrodnik i zakochana dziewczyna. O sprawie piszą brytyjskie media.
 • Grabit - klamka z czytnikiem linii papilarnych

  Grabit - klamka z czytnikiem linii papilarnych

  Dzisiejsza technologia pozwala na wiele sposobów bronić dostępu do zastrzeżonych miejsc. Są zamki kodowe, skanery twarzy i linii papilarnych czy karty kodowe. Na tym lista możliwych zabezpieczeń się nie kończy i coraz częściej powstają nowe, kreatywne pomysły.
 • Elektryczne zamki do drzwi zhakowane za pomocą smartfonu

  Elektryczne zamki do drzwi zhakowane za pomocą smartfonu

  Specjalista od zabezpieczeń Michael Gough, do tej pory znany raczej z ataków na systemy VoIP, znalazł lukę w instalacjach kontroli dostępu połączonych z sieciami LAN.
 • Buty - trendy wiosna 2010

  Buty - trendy wiosna 2010

  Odsłonięte palce i koturny, plecionki i piórka, ale też zamki błyskawiczne i ćwieki - tej wiosny najmodniejsze buty będą łączyć w sobie elementy retro z futurystycznymi akcentami.
 • Uszkodzili zamki w drzwiach lokali wyborczych

  W Olsztynie sześć komisji wyborczych miało problemy, by wejść dzisiaj rano do lokali wyborczych i rozpocząć pracę.

Filmy - Zamki (3)