zamki

Artykuły - Zamki (38)

 • Sprawdzamy, ile trzeba zapłacić za hotel albo pensjonat

  Sprawdzamy, ile trzeba zapłacić za hotel albo pensjonat

  Szybko rosnące wyniki branży turystycznej, sprawiają że inwestorzy coraz bardziej interesują się projektami hotelowymi. Nie zawsze jednak dysponują odpowiednimi terenami pod nowe inwestycje. Stąd na celownik firm trafiają starsze obiekty o charakterze hotelowym. Stosunkowo najniżej wyceniane są starsze nieruchomości pensjonatowe, hotelowe z okresu PRL.
 • Nieruchomości zabytkowe są na topie

  Nieruchomości zabytkowe są na topie

  Utrzymuje się wysoka koniunktura na rynku nieruchomości zabytkowych w Polsce. Wartość transakcji dokonywanych rok rocznie ocenia się na około 75 mln zł, jednak wraz z tymi, przeprowadzanymi w segmencie historycznych obiektów komercyjnych może być ona wielokrotnie większa.
 • Zamek na każdą kieszeń

  Zamek na każdą kieszeń

  Od 150 tys. zł do ponad 64 mln złotych - z grubsza tak szeroki jest zakres cen oferowanych dziś na sprzedaż zamków w Europie. Najmniejszym budżetem trzeba oczywiście dysponować kupując obiekt w ruinie. Odrestaurowanie go może jednak pochłonąć fortunę.
 • Własny zamek to dobry sposób na biznes

  Własny zamek to dobry sposób na biznes

  Nawet kilkadziesiąt milionów złotych może kosztować renowacja kilkusetletniego zamku lub pałacu i przystosowanie go do świadczenia usług hotelowych. Jest to ryzykowne przedsięwzięcie, ale nawet połowa kosztów może zostać pokryta z unijnej kasy - wynika z danych zebranych przez Lion's Bank. Co więcej, zabytkowe mury przyciągają turystów jak magnes, dzięki czemu tego typu obiekty mają wysokie obłożenie.
 • Ruiny zamku w Chęcinach zostaną wyremontowane

  Ruiny zamku królewskiego w Chęcinach - jeden z najważniejszych zabytków regionu świętokrzyskiego - przejdą remont za 6,6 mln zł. Władze miasta rozstrzygnęły przetarg w tej sprawie - poinformował w piątek burmistrz miasta i gminy Chęciny Robert Jaworski.
 • Wiadomość z okna zamku rozszyfrowana po 100 latach

  Wiadomość z okna zamku rozszyfrowana po 100 latach

  Po 100 latach udało się rozszyfrować napis wyryty w jednym z okien walijskiego zamku Penrhyn. Historia miłosna, która stoi za tajemniczą inskrypcją, pozostaje dla badaczy wielką zagadką, w którą prawdopodobnie uwikłany był prominentny właściciel kopalni łupków, ogrodnik i zakochana dziewczyna. O sprawie piszą brytyjskie media.
 • Pieniężno walczy o odzyskanie zamku

  Samorząd Pieniężna dąży do przejęcia średniowiecznego zamku od jego aktualnych właścicieli, gdyż nie dbają oni o zabytek, który przez to popada w ruinę. Jednym z mieszkańców zamku w przeszłości był Mikołaj Kopernik.
 • Zabawa na zamku nimf: Niemiecki Wersal

  Zabawa na zamku nimf: Niemiecki Wersal

  Dawniej zamek, z czasem przebudowany na pałac, zawsze był schronieniem władców Bawarii. Miejscem ucieczki w objęcia sztuki, baśni i ekstrawaganckiej architektury. Okazały Nymphenburg nie bez kozery nazywany był niemieckim Wersalem. Ambicją elektora bawarskiego Ferdynanda Marii Wittelsbacha i jego żony Henrietty Adelaidy było stworzenie pod Monachium rodowego gniazda, które rozmachem przyćmi nawet rezydencję władców francuskich.

Zdjęcia - Zamki (0)

 • Polska Lokalna
  Panorama Lublina z tarasu na baszcie
 • Polska Lokalna
  Panorama Lublina z tarasu na baszcie
 • Polska Lokalna
  Panorama Lublina z tarasu na baszcie
 • Polska Lokalna
  Panorama Lublina z tarasu na baszcie
 • Polska Lokalna
  Panorama Lublina z tarasu na baszcie
 • Polska Lokalna
  Panorama Lublina z tarasu na baszcie