zamieszki w Kijowie

Artykuły - Zamieszki w Kijowie (28)

 • Ukraina: Wdrożono ustawę o przywróceniu konstytucji z 2004 roku

  Ukraina: Wdrożono ustawę o przywróceniu konstytucji z 2004 roku

  Parlament Ukrainy wprowadził w życie uchwaloną dzień wcześniej ustawę o powrocie do konstytucji w kształcie z 2004 roku. Ta ustawa zasadnicza ogranicza kompetencje prezydenta, a rozszerza - parlamentu.
 • Protestujący weszli na teren prywatnej rezydencji Janukowycza

  Protestujący weszli na teren prywatnej rezydencji Janukowycza

  Ochrona wpuściła ludzi na terytorium prywatnej rezydencji prezydenta Wiktora Janukowycza - podała ukraińska telewizja. ​Agencja Reutera informuje z kolei, że demonstrantom udało się przejąć budynek administracji prezydenta w centrum Kijowa. Informacyjna Agencja Radiowa pisze, że Oddziały Narodowej Samoobrony kontrolują dzielnicę rządową w Kijowie.
 • Ukraina: Janukowycz opuścił Kijów i odleciał do Charkowa

  Ukraina: Janukowycz opuścił Kijów i odleciał do Charkowa

  Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz, po ograniczeniu przez parlament jego uprawnień, udał się w piątek późnym wieczorem do Charkowa na wschodzie kraju - poinformowały ukraińskie media. W sobotę w Charkowie ma się odbyć zjazd deputowanych ze wschodnich regionów kraju.
 • Obama odbył "konstruktywną" rozmowę z Putinem na temat Ukrainy

  Obama odbył "konstruktywną" rozmowę z Putinem na temat Ukrainy

  Prezydent USA Barack Obama rozmawiał w piątek telefonicznie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Trwająca ponad godzinę rozmowa dotyczyła głównie Ukrainy i była konstruktywna - poinformowały wysokie rangą źródła w Departamencie Stanu.
 • Tusk: Nie będziemy obojętni na zdarzenia na Ukrainie

  Tusk: Nie będziemy obojętni na zdarzenia na Ukrainie

  My Polacy na pewno nie będziemy obojętni na zdarzenia na Ukrainie - powiedział premier Donald Tusk, przedstawiając rano w Sejmie informację o sytuacji na Ukrainie.
 • Ukraina: Krwawe starcia, fiasko rozmów z opozycją

  Ukraina: Krwawe starcia, fiasko rozmów z opozycją

  Ukraina na krawędzi wojny domowej. Władze zdecydowały się na siłową pacyfikację Majdanu, demonstranci stawiają opór, do zamieszek dochodzi także w miastach zachodniej Ukrainy. Rozmowy prezydenta Janukowycza z opozycją zakończyły się fiaskiem.
 • Ukraina: Koniec okupacji ratusza w Kijowie

  Ukraina: Koniec okupacji ratusza w Kijowie

  Uczestnicy Euromajdanu zwalniają kijowski ratusz. Odblokowanie budynków administracji to jeden z warunków amnestii, jaki postawiły protestującym ukraińskie władze.
 • "Polacy nas wspierają, a Wielki Brat daje granaty, by nas zabijać"

  "Polacy nas wspierają, a Wielki Brat daje granaty, by nas zabijać"

  "W Polsce wsparcie jest po prostu fenomenalne" - mówi w rozmowie z RMF FM Jan Falkiewicz, który leczył się w Polsce po zamieszkach na kijowskim Majdanie. "Mamy Wielkiego Brata, który robi straszne rzeczy. To jest jak żart: kochający Wielki Brat daje granaty, żeby nas zabijać, a niekochający brat polski leczy" - dodaje.
 • Liberadzki o Ukrainie: Mam wrażenie, że Majdan to utopia, a opozycja jest podzielona

  Liberadzki o Ukrainie: Mam wrażenie, że Majdan to utopia, a opozycja jest podzielona

  Europoseł SLD Bogusław Liberadzki powiedział w Kijowie po spotkaniu z demonstrantami z Majdanu, że sprawiają oni wrażenie żyjących w utopii i w przekonaniu, że konieczna jest zmiana władzy, ale nie wiedzą na kogo. Według niego, między liderami ukraińskiej opozycji są rozbieżności.
 • Ukraina: Opozycja stawia nowe cele. Docenia Tuska

  Ukraina: Opozycja stawia nowe cele. Docenia Tuska

  Ogólnonarodowy strajk - to jeden z nowych celów ukraińskiej opozycji. Jej liderzy stawiają nowe cele, doceniają też rozmowy w sprawie Ukrainy polskiego premiera. Na kijowskim Majdanie trwa kolejny niedzielny, wielotysięczny wiec zwolenników zmian.

Filmy - Zamieszki w Kijowie (2)

 • Zamieszki przed parlamentem Ukrainy, są zabici

  - Są informacje o zabitych wśród sił bezpieczeństwa podczas starć przed parlamentem Ukrainy - poinformował w poniedziałek po południu mer Kijowa Witalij Kliczko. Oficjalnego potwierdzenia tej wiadomości na razie nie ma.
 • Ukraina: Zamieszki w Kijowie

  Zamieszki w Kijowie.