zamieszki na Ukranie

Artykuły - Zamieszki na Ukranie (69)

 • Były generał KGB: Putin nie odda Krymu, może być wojna

  Były generał KGB: Putin nie odda Krymu, może być wojna

  Były generał KGB Oleg Kaługin uważa, że inwazja na Krym może doprowadzić do wojny domowej na Ukrainie, ale nie sądzi, by doszło do konfliktu zbrojnego Rosji z Zachodem. Jego zdaniem prezydent Putin nie może sobie pozwolić na utratę Krymu, bo zostałby usunięty ze stanowiska.
 • "Spiegel": Dowody na obecność rosyjskich żołnierzy na Krymie

  "Spiegel": Dowody na obecność rosyjskich żołnierzy na Krymie

  Eksperci NATO dysponują dowodami na obecność na Krymie co najmniej 2 tys. rosyjskich żołnierzy przetransportowanych na półwysep samolotami - podał niemiecki tygodnik "Der Spiegel". Moskwa twierdzi, że na Krymie na ma rosyjskiego wojska.
 • Ostrzelano samochód działaczy ukraińskich w Symferopolu

  Ostrzelano samochód działaczy ukraińskich w Symferopolu

  Strzały w Symferopolu, nie było ofiar. Członkowie oddziałów zbrojnych Krymu zaprzysiężonych na wierność nieuznawanym przez Kijów władzom Autonomii Krymskiej, ostrzelali samochód działaczy ugrupowania "Ukraina z wami".
 • "Economist": Kreml jak porywacze

  "Economist": Kreml jak porywacze

  Tygodnik „The Economist” porównuje Kreml do porywaczy. Zdaniem analityków magazynu, Władimir Putin uprowadził Ukrainę, a mieszkańcy tego kraju są zakładnikami.
 • Obama zaproponował Putinowi dyplomatyczne rozwiązanie kryzysu ukraińskiego

  Obama zaproponował Putinowi dyplomatyczne rozwiązanie kryzysu ukraińskiego

  Prezydent USA Barack Obama wezwał prezydenta Rosji Władimira Putina do zaakceptowania dyplomatycznego rozwiązania kryzysu na Ukrainie - poinformował Biały Dom. Według Kremla Putin podkreślił wagę stosunków Rosja-USA dla całego świata.
 • Tusk rozmawiał z Tymoszenko o scenariuszach rozwoju sytuacji na Ukrainie

  Tusk rozmawiał z Tymoszenko o scenariuszach rozwoju sytuacji na Ukrainie

  Premier Donald Tusk rozmawiał w czwartek wieczorem w Dublinie z b. premier Ukrainy Julią Tymoszenko o możliwych scenariuszach rozwoju sytuacji na Ukrainie. Tymoszenko dziękowała za zaangażowanie Polski w rozwiązywaniu kryzysu w jej kraju.
 • Demonstracja diaspory ukraińskiej przed Białym Domem

  Demonstracja diaspory ukraińskiej przed Białym Domem

  Kilkuset Ukraińców zamieszkałych w USA demonstrowało w czwartek przed Białym Domem wyrażając poparcie dla sankcji amerykańskich wobec Rosji w odpowiedzi na opanowanie Krymu przez wojska rosyjskie.
 • USA: Izba Reprezentantów uchwaliła ustawę o o pomocy dla Ukrainy

  Izba Reprezentantów Kongresu USA uchwaliła w czwartek ustawę o gwarancjach kredytowych dla Ukrainy na sumę1 mld dolarów. Była to pierwsza reakcja Kongresu na wydarzenia na Ukrainie po opanowaniu przez wojska rosyjskie Krymu.
 • "FT": UE powinna pomyśleć, jak zmniejszyć swą zależność od gazu z Rosji

  "FT": UE powinna pomyśleć, jak zmniejszyć swą zależność od gazu z Rosji

  Jeśli wobec Rosji nieskuteczne okażą się ewentualne sankcje UE w postaci zakazów wizowych i zamrożenia aktywów osób powiązanych z Kremlem, to UE powinna rozważyć plan zmniejszenia swej zależności od rosyjskiego gazu - postuluje środowy "Financial Times".
 • Sienkiewicz: Słowa Putina to dowód mentalnego uszkodzenia Rosji

  Sienkiewicz: Słowa Putina to dowód mentalnego uszkodzenia Rosji

  - Zachód ma problem uznania tego, że w Rosji słowa znaczą co innego niż u nas. W Rosji słowa służą do maskowania własnych zamiarów. Putin wczoraj maskował użycie siły. Jego słowa świadczą, że Rosja rozumie, że znalazła się w trudnej sytuacji i że być może jest na wyczerpaniu. Słowa Putina, to komunikat: "Jesteśmy silni". To komunikat na zewnątrz i do wewnątrz. Wczorajsza konferencja to była opowieść pod tytułem: "Wszystkie opcje są na stole", ale mam wrażenie, że Rosja się zatrzymała - mówi szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz w Kontrwywiadzie RMF FM.

Filmy - Zamieszki na Ukranie (1)