Zamek Czocha

Artykuły - Zamek Czocha (4)

 • "Poszukiwacze zaginionej prawdy": Tajemnica zamku Czocha

  "Poszukiwacze zaginionej prawdy": Tajemnica zamku Czocha

  ​Do dziś nie wiadomo, co tak naprawdę działo się za murami zamku Czocha. Istnieją hipotezy, że był on ośrodkiem wywiadowczym i kryptologicznym. Czy hitlerowcy pracowali tu nad bronią? Czy na zamku istniała szkoła dla szpiegów? Odpowiedzi na te pytania poznamy w najnowszym odcinku programu "Poszukiwacze zaginionej prawdy" w poniedziałek, 20 listopada, o godz. 22:30. Powtórki programu można obejrzeć w weekendy o godz. 13:00.
 • 10 najpopularniejszych budynków na Dolnym Śląsku

  10 najpopularniejszych budynków na Dolnym Śląsku

  Dolny Śląsk to kraina geograficzna wciąż nieodkryta przez turystów. Znajduje się tu wiele ciekawych zabytków i atrakcji. Poniżej przedstawiamy jedynie crème de la crème budynków które można tam zobaczyć. Z pewnością są one gratką dla miłośników architektury.
 • Co kryją podziemia Zamku Czocha?

  Grupa Eksploracyjna miesięcznika "Odkrywca" prowadzi prace poszukiwawcze na Zamku Czocha, jednym z najbardziej tajemniczych miejsc na Dolnym Śląsku. Odkrywcy dowiercili się do nieznanej dotąd klatki schodowej, prowadzącej do podziemi zamku - informuje TVN 24.
 • Jak promować polskie zabytki?

  Jak promować polskie zabytki?

  Czy dolnośląski Zamek Czocha będzie siedzibą dla fanów Harry'ego Pottera, którzy zorganizują tam szkołę czarnoksiężników? Niedawno głośno o tej inicjatywie było w mediach. Czy ma jakiekolwiek racje bytu? Wątpliwe, bo Zamek Czocha nie jest na sprzedaż. W każdym razie nawiązanie do kultury popularnej wypromowało rodzimy zabytek na całym świecie...