zamek

Artykuły - Zamek (102)

 • Niedzica: Czy pod zamkiem kryje się skarb Inków?

  Niedzica: Czy pod zamkiem kryje się skarb Inków?

  Skarb z drugiego końca świata ukryto w polskim zamku i tylko czeka on na swojego znalazcę? Poznajcie niezwykłą historię, którą kryją mury zamku w Niedzicy!
 • Niezwykły most w Kornwalii

  Niezwykły most w Kornwalii

  Studio architektoniczne William Matthews Associates i inżynierowie Ney & Partners zbudowali niezwykły most w Kornwalii. Tintagel Castle Bridge to kładka dla pieszych rozpostarta 58 m nad powierzchnią ziemi, między dwoma klifami.
 • RDOŚ w Poznaniu uchylił decyzję dot. budowy "zamku" w Stobnicy

  RDOŚ w Poznaniu uchylił decyzję dot. budowy "zamku" w Stobnicy

  Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Poznaniu uchylił decyzję określającą warunki prowadzenia budowy tzw. zamku w Stobnicy (woj. wielkopolskie) - poinformował we wtorek poznański RDOŚ.
 • Sala rycerska, podziemne tunele. XIV-wieczny zamek może być twój!

  Sala rycerska, podziemne tunele. XIV-wieczny zamek może być twój!

  28 czerwca 2018 r. w kantonie Waadt w Szwajcarii zostanie wystawiony na sprzedaż XIV-wieczny zamek. Kilka lat temu Château de Bavois trafił już na rynek nieruchomości. Wtedy nie udało się znaleźć chętnego na wyłożenie 18 milionów franków (ponad 67,5 mln zł).
 • Frydlant- zamek na miarę!

  Frydlant- zamek na miarę!

  Nad niewielkim, choć wartym obejrzenia (choćby z racji eklektycznego ratusza i obronnego kościoła pw. Znalezienia Krzyża Świętego) miastem u stóp Gór Izerskich wznosi się jeden z najliczniej odwiedzanych obiektów północnych Czech.
 • Kto w Polsce kupuje pałace?

  W Polsce znajduje się ponad 2 tys. pałaców i blisko 400 zamków. Od czasu do czasu pojawiają się oferty sprzedaży tych wyjątkowych nieruchomości. Ceny kształtują się różnie - od kilkuset tysięcy złotych po nawet kilkadziesiąt milionów - i zależą od wielu zmiennych. Kto i w jakim celu decyduje się na taką inwestycję? Więcej w materiale wideo.
 • 450-letni zamek "balansuje" na krawędzi rzeki

  450-letni zamek "balansuje" na krawędzi rzeki

  Zamek Abergeldie w Aberdeenshire w Szkocji wkrótce może przestać istnieć. Blisko 450-letni budynek "balansuje" na krawędzi rzeki i w każdej w chwili może runąć.
 • Polskie pałace i zamki na sprzedaż

  Polskie pałace i zamki na sprzedaż

  Od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku zakup własnego pałacu, zamku czy dworu zaczyna przeradzać się w modę, swoisty trend, wśród najbogatszych, którzy własną nieruchomość zabytkową zaczynają traktować jako obowiązkową pozycję na swojej liście majątkowej.
 • Jak promować polskie zabytki?

  Jak promować polskie zabytki?

  Czy dolnośląski Zamek Czocha będzie siedzibą dla fanów Harry'ego Pottera, którzy zorganizują tam szkołę czarnoksiężników? Niedawno głośno o tej inicjatywie było w mediach. Czy ma jakiekolwiek racje bytu? Wątpliwe, bo Zamek Czocha nie jest na sprzedaż. W każdym razie nawiązanie do kultury popularnej wypromowało rodzimy zabytek na całym świecie...
 • Zamek na każdą kieszeń

  Zamek na każdą kieszeń

  Od 150 tys. zł do ponad 64 mln złotych - z grubsza tak szeroki jest zakres cen oferowanych dziś na sprzedaż zamków w Europie. Najmniejszym budżetem trzeba oczywiście dysponować kupując obiekt w ruinie. Odrestaurowanie go może jednak pochłonąć fortunę.

Filmy - Zamek (6)

 • W ogródku zbudował dzieciom prawdziwy, drewniany zamek

  Pewien Brytyjczyk korzystając z przymusowego przestoju w trakcie kwarantanny, zbudował swoim dzieciom wspaniały plac zabaw. Baszta, domek i łączący je most, a także huśtawka i mała ścianka wspinaczkowa to elementy zestawu. Zestawu, który wcale nie był zamawiany, a od podstaw budowany własnoręcznie. Jak mówi pomysłowy tata, całość kosztowała go nie 2000, a jedynie 170 funtów. Przyznaje, że warto było poświęcić trzy dni intensywnej pracy, w której chętnie pomagały mu dzieci, żeby zobaczyć, z jaką radością korzystają z nowego wyposażenia ogródka. Mężczyzna zachęca do tworzenia takich i podobnych rzeczy samemu!
 • DW Stories: Właściciele zamków poszukiwani

  Marzyłeś o zamku? Teraz możesz go mieć! Właśnie ruszyła "wyprzedaż" zamków w Turcji.
 • Zamek w puszczy pod lupą resortu środowiska. Inwestor miał wprowadzić w błąd nadzorcę obszarów Natura 2000

  "Zamek" w Stobnicy (woj. wielkopolskie) znalazł się pod lupą Ministerstwa Środowiska. Inwestor miał świadomie wprowadzić w błąd Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska (będącego m.in. organem rządowym mającym stanowić nadzór nad obszarami Natura 2000), stąd jest podstawa do wznowienia postępowania ws. inwestycji w Puszczy Noteckiej. - Kompetencje ministra środowiska kończą się na decyzjach środowiskowych. Decyzje o kontynuacji budowy w Puszczy Noteckiej i sposobie jej rozliczenia leżą tylko i wyłącznie w gestii nadzoru budowlanego – poinformował Henryk Kowalczyk, minister środowiska. (TVN24/x-news)
 • Zamek na wodzie w sercu chronionej puszczy. Inwestycja pod lupą CBA i ministerstwa

  Zamek na wodzie wznoszący się na chronionym obszarze Natura 2000 znalazł się pod lupą CBA i resortu środowiska. Choć obiekt powstaje w Stobnicy w Wielkopolsce od trzech lat, zwrócił uwagę Ministerstwa Środowiska, Inspektora budowlanego i służb teraz. Właściciel ziemi wystąpił o zgodę na prace do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i złożył raport o wpływie budowy zamku na obszar chroniony Natura 2000. Teraz wątpliwości budzi nie tylko raport ale też plan zagospodarowania przestrzennego, który władze gminy Oborniki, na terenie której leży Stobnica, dla tej inwestycji zmieniły. (TVN24/x-news)