zamachy

Synonimy:
zamach, zamachowcy zamachowiec
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zamachy (1673)

 • Raul Bravo wiązany z zamachem na życie Darko Kovaczevicia

  Raul Bravo wiązany z zamachem na życie Darko Kovaczevicia

  ​Tak sensacyjna historia to w świecie futbolu rzadkość, by nie powiedzieć mroczny ewenement. Były piłkarz Realu Madryt, Raul Bravo, oskarżany jest o przygotowanie zamachu na wieloletniego reprezentanta Serbii, Darko Kovczevicia. O sprawie piszą media we Włoszech i na Bałkanach.
 • Darko Kovaczević napadnięty w Atenach

  Darko Kovaczević napadnięty w Atenach

  Były piłkarz Juventusu oraz reprezentacji Serbii i Czarnogóry - Darko Kovaczević został postrzelony przed swoim domem w Atenach.
 • Zamach w Opolu: Terroryści słusznej sprawy

  Zamach w Opolu: Terroryści słusznej sprawy

  W nocy z 5 na 6 października 1971 roku domami przy ul. Oleskiej w Opolu wstrząsnął potężny huk. Z okien poleciały szyby, przestraszeni ludzie wybiegali z mieszkań. Po kilku minutach nadchodzący od strony Wyższej Szkoły Pedagogicznej ludzie przynieśli pierwsze informacje: – Zawaliła się aula!
 • Po zamachach duży spadek liczby turystów na Sri Lance

  Po zamachach duży spadek liczby turystów na Sri Lance

  Przeprowadzone w Niedzielę Wielkanocną zamachy terrorystyczne na Sri Lance mocno uderzą w sektor turystyczny tego kraju - poinformowali w poniedziałek przedstawiciele tej branży.
 • Proces zamachowca ze Sztokholmu

  Proces zamachowca ze Sztokholmu

  Przed sądem w Sztokholmie rozpoczął się we wtorek proces Uzbeka Rachmata Akiłowa, który 7 kwietnia 2017 roku wjechał skradzioną ciężarówką w tłum w stolicy Szwecji, zabijając pięć osób i raniąc 14. Oskarżonemu o terroryzm grozi dożywocie.
 • Somalia: Zamach w Mogadiusz. Co najmniej 23 zabitych

  Somalia: Zamach w Mogadiusz. Co najmniej 23 zabitych

  Co najmniej 23 osoby zginęły a ponad 30 zostało rannych w sobotę w eksplozji dwóch samochodów pułapek przed popularnym hotelem w stolicy Somalii, Mogadiszu - poinformowała policja. Do ataków przyznała się islamistyczna partyzantka Al-Szabab.
 • ​Zamachy w Europie. Czy jesteśmy gotowi na inwigilację

  ​Zamachy w Europie. Czy jesteśmy gotowi na inwigilację

  Kolejne zamachy coraz wyraźniej uświadamiają nam, że nie uciekniemy przed dylematem, którego rozstrzygnięcie ukształtuje Europę na najbliższe dekady: wolność czy bezpieczeństwo.
 • Wielka Brytania: Uniwersytet Al-Azhar potępia zamach na muzułmanów w Londynie

  Wielka Brytania: Uniwersytet Al-Azhar potępia zamach na muzułmanów w Londynie

  Uniwersytet Al-Azhar w Kairze zabrał głos w sprawie zamachu przed meczetem w Londynie. Jako jedna z najważniejszych instytucji teologicznych sunnizmu, potępiła w poniedziałek zamach, do którego doszło w nocy przed londyńskim meczetem. Jednocześnie uczelnia wezwała Zachód do przeciwdziałania islamofobii.
 • Aresztowano kolejną osobę w związku z zamachem na London Bridge

  Aresztowano kolejną osobę w związku z zamachem na London Bridge

  Policja zatrzymała w niedzielę kolejnego podejrzanego o udział w atakach terrorystycznych sprzed tygodnia na moście London Bridge, w rezultacie których osiem osób poniosło śmierć a 50 zostało rannych.
 • Węgierski rząd po zamachu w Londynie: Zatrzymać nielegalną imigrację

  Węgierski rząd po zamachu w Londynie: Zatrzymać nielegalną imigrację

  Rząd węgierski potępia zamach w Londynie, do którego doszło w sobotę wieczorem - oświadczył w niedzielę szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto, wzywając do całkowitego zatrzymania nielegalnej imigracji w Europie.

Filmy - Zamachy (67)