zamach w Tunezji

Artykuły - Zamach w Tunezji (12)

 • Henryk Kasperczak: Mam wielkie ambicje, a zamachów się nie boję

  Henryk Kasperczak: Mam wielkie ambicje, a zamachów się nie boję

  Henryk Kasperczak, były szkoleniowiec m.in. Wisły Kraków i Saint-Etienne, poprowadzi reprezentację Tunezji. - Mam wielkie ambicje, a zamachów terrorystycznych się nie obawiam. Na całym świecie jest teraz niebezpiecznie. Nie możemy żyć sparaliżowani strachem - powiedział w rozmowie z Interią.
 • Zamach w Tunezji: Terrorysta się uśmiechał. Policjanci się bali

  Zamach w Tunezji: Terrorysta się uśmiechał. Policjanci się bali

  Sprawca masakry 39 turystów na plaży hotelu w tunezyjskiej Susie uśmiechał się strzelając do ofiar. Przybyli na miejsce policjanci początkowo uchylali się od ścigania terrorysty – twierdzą cytowani przez serwis AFP świadkowie tragedii.c
 • Szturm antyterrorystów na muzeum Bardo. Tunezyjskie MSW opublikowało nagranie

  Tunezyjskie MSW opublikowało w internecie nagranie przedstawiające akcję oddziału antyterrorystów podczas zamachu w muzeum Bardo w Tunisie.
 • MSZ: Ciała ofiar zamachu w Tunisie są już w Polsce

  Ciała trzech ofiar zamachu w Tunisie są już w Polsce - dowiedziała się PAP w środę ze źródeł dyplomatycznych. Powrót dwóch ciężej rannych osób, które kontynuują leczenie w Tunezji, jest wstępnie planowany na sobotę.
 • Kiedy ranne w zamachu Polki wrócą z Tunezji?

  Kiedy ranne w zamachu Polki wrócą z Tunezji?

  Ciągle nie wiadomo, kiedy do kraju wrócą z Tunisu dwie Polki ranne w ostatnim zamachu. Powinno to jednak nastąpić dość szybko - wynika z wypowiedzi dr Marka Durlika, dyrektora szpitala MSWiA.
 • Zarzuty ws. zaniedbań po zamachu w Tunisie. MSZ odpowiada

  Zarzuty ws. zaniedbań po zamachu w Tunisie. MSZ odpowiada

  Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odpowiada na informacje medialne, w których krytykowano polskich dyplomatów za brak odpowiedniej reakcji po zamachu w Tunezji. Jego rzecznik Marcin Wojciechowski w komunikacie zapewnia, że "natychmiast po zamachu" polska placówka w Tunisie podjęła działania na rzecz okazania pomocy Polakom.
 • Zamach w Tunezji: Zaniedbania służb ochrony

  Zamach w Tunezji: Zaniedbania służb ochrony

  Prezydent Tunezji Bedżi Caid Essebi przyznaje, że były zaniedbania co do ochrony i bezpieczeństwa gdy doszło do zamachu w muzeum Bardo. Pisze o tym internetowe wydanie tygodnika "Paris Match".
 • Prezydent Tunezji: Były zaniedbania przed zamachem

  Prezydent Tunezji: Były zaniedbania przed zamachem

  Zaniedbania z zakresu bezpieczeństwa przyczyniły się do zamachu w Tunisie - mówi prezydent Tunezji. W środowym ataku terrorystycznym na Muzeum Bardo w Tunisie zginęły 23 osoby, w tym trzech polskich turystów.
 • Komorowski: Nie spekulować na temat liczby ofiar

  Komorowski: Nie spekulować na temat liczby ofiar

  Prezydent Bronisław Komorowski podkreślił, że nie należy spekulować na temat liczby ofiar zamachu w Tunisie. Według niego o liczbie ofiar nie powinno się mówić, dopóki nie są to dane ostateczne.
 • Schetyna: Możemy potwierdzić śmierć 2 Polaków

  Schetyna: Możemy potwierdzić śmierć 2 Polaków

  To, co możemy potwierdzić teraz, to na pewno są 2 osoby zabite w wyniku zamachu, 2 zaginione i 9, które znajdują się w 2 szpitalach - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM szef MSZ Grzegorz Schetyna.

Filmy - Zamach w Tunezji (3)

 • Czy w Tunezji jest bezpiecznie? Ważne informacje dla turystów

  Po zamachu na muzeum Bardo w Tunisie (18.03) na ulicach największych tunezyjskich miast widoczne są policja i wojsko. Hotelarze, sprzedawcy pamiątek i przewodnicy wycieczek głośno zastanawiają się, jak niedawny akt terroru - do którego przyznało się Państwo Islamskie - wpłynie na postrzeganie ich kraju wśród zagranicznych turystów. Czy tunezyjska gospodarka ucierpi na skutek masowego odwoływania rezerwacji wczasów i wycieczek? A przede wszystkim - czy faktycznie jest się czego bać? Władze mówią: „Nie jesteśmy w stanie oblężenia”. Ale nie zmienia to faktu, że w Tunezji wyczuwa się niepokój. Dżihadyści zapowiedzieli, że zamach na Bardo to "zaledwie pierwsza kropla deszczu”. Tunezja walczy z nasilającym się islamskim ekstremizmem od 2011 r., kiedy to demokratyczna rewolucja w tym kraju wznieciła w całym regionie tak zwaną arabską wiosnę. Jak widać, nie do końca jej się to udaje... -Islam sprzeciwia się czemuś takiemu. Kto powiedział, że należy zabijać turystów?! Dla nas, w świetle naszej religii, to grzech. To przecież byli ludzie. To dla mnie niezrozumiałe - mówi Aymen Jebali, sprzedawca pamiątek oburzony tym, co stało się w Tunisie. Aymen, podobnie jak wielu jego rodaków żyjących z turystyki, obawia się, że Tunezja na pewien czas straci na atrakcyjności w oczach zagranicznych gości.
 • Biernacki: Polskie służby natrafiły na zapowiedź zamachu

  "Szef Centrum Antyterrorystycznego przekazał komisji informację, że półtorej godziny przez zamachem na Twitterze pojawiła się informacja, że kultura europejska w Tunezji niedługo bardzo odczuje gniew islamu" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM szef sejmowej speckomisji Marek Biernacki. "Być może 2 budynki miały być celem - nie tylko muzeum, ale i parlament" - dodaje były szef MSW. Zdaniem Marka Biernackiego można zastosować analogię do 11 września, ponieważ to "pierwsza taka forma zorganizowana, która uderzyła w taką grupę Polaków". Polska zagrożona atakami terrorystycznymi? "W Europie jest kilkudziesięciu radykalnych islamistów, którzy walczyli w Syrii. Jak wracają do Skandynawii, to przez Polskę" - odpowiada gość RMF FM. Zaznacza, że służby cały czas monitorują tego typu zagrożenie
 • Zamach w Tunisie. Ranni przewożeni do szpitala

  18 marca w Tunisie napastnicy ubrani w mundury wojskowe otworzyli ogień do zagranicznych turystów wychodzących z autokaru, a następnie zapędzili ich do pobliskiego Muzeum Bardo. W ataku zginęły 23 osoby, w tym 20 cudzoziemców. Aktualny bilans ofiar tuniskiego zamachu wśród polskich obywateli przedstawia się następująco: 2 osoby zabite, 10 rannych i jedna osoba zaginiona. Był to najpoważniejszy atak wymierzony w turystów w Tunezji od 13 lat.