zamach w Paryżu

Artykuły - Zamach w Paryżu (18)

 • Dziś przesłuchanie podejrzanego o zamach Salaha Abdeslama

  Dziś przesłuchanie podejrzanego o zamach Salaha Abdeslama

  Francuscy śledczy po raz pierwszy przesłuchają dziś Salaha Abdeslama, jednego z głównych organizatorów ubiegłorocznych zamachów w Paryżu, w których zginęło 130 osób. Liczą, że dzięki temu dowiedzą się, jak funkcjonowała siatka terrorystów oraz jak wyglądało planowanie ataków.
 • Zatrzymany w Brukseli "uczestniczył w działalności ugrupowania terrorystycznego"

  Zatrzymany w Brukseli "uczestniczył w działalności ugrupowania terrorystycznego"

  Belgijska prokuratura poinformowała w niedzielę o postawieniu zarzutów drugiemu podejrzanemu, zatrzymanemu w Brukseli w śledztwie w sprawie planowanego zamachu we Francji, który - jak podały w czwartek francuskie władze - został udaremniony na ostatnim etapie.
 • Salah Abdeslam planował następne operacje terrorystyczne

  Salah Abdeslam planował następne operacje terrorystyczne

  Osadzony w belgijskim więzieniu podejrzany o przygotowanie i przeprowadzenie listopadowych zamachów w Paryżu Salah Abdeslam planował, jak sam powiedział, następne operacje terrorystyczne - oznajmił w niedzielę szef belgijskiej dyplomacji Didier Reynders.
 • Doda: "Znak Pokoju" dla ofiar zamachów w Paryżu

  Doda: "Znak Pokoju" dla ofiar zamachów w Paryżu

  Muzycy na całym świecie składają hołd ofiarom ataków terrorystycznych, do jakich doszło 13 listopada w Paryżu. Do ich grona dołączyła również Doda, która podczas jednego ze swoich koncertów zadedykowała wszystkim poległym swój utwór "Znak pokoju".
 • Francuska ekonomia ucierpi na zamachach

  Francuska ekonomia ucierpi na zamachach

  Konsekwencje ekonomiczne zamachów w Paryżu będą większe niż początkowo zakładano. Premier Manuel Valls zapowiedział, że Paryż chce zwiększyć wydatki na policję i służby wywiadowcze do najwyższego poziomu w historii.
 • Paryż otrząsa się z szoku. Przyjdzie czas na osądy?

  Paryż otrząsa się z szoku. Przyjdzie czas na osądy?

  Poczucie solidarności jest na razie, obok przerażenia, dominującą emocją, która towarzyszy paryżanom po piątkowych zamachach. Zginęło w nich ponad 120 osób.
 • Kard. Kazimierz Nycz wezwał wiernych do modlitwy za ofiary zamachów

  Kard. Kazimierz Nycz wezwał wiernych do modlitwy za ofiary zamachów

  Do solidarności z mieszkańcami Paryża i modlitwy za ofiary piątkowych zamachów wezwał wiernych Archidiecezji Warszawskiej kard. Kazimierz Nycz. Na ręce arcybiskupa Paryża kard. André Vingt-Trois przesłał list kondolencyjny.
 • Nowe nagranie z ataku na "Charlie Hebdo". Ktoś mówi po polsku

  "Janek, schowaj się chłopie!", "Janek, schowaj pałę"! - takie głosy słychać na nagraniu z ataku na redakcję "Charlie Hebdo". Film pojawił się w internecie tydzień po zamachu. Na nagraniu widać, jak sprawcy masakry dziennikarzy uciekają samochodem sprzed siedziby satyrycznego pisma. Ktoś filmuje całe wydarzenie z okna i komentuje to, co widzi na ulicy.
 • Terrorysta z Paryża przed atakiem na sklep postrzelił biegacza

  Terrorysta z Paryża przed atakiem na sklep postrzelił biegacza

  W kryjówce pod Paryżem znaleziono arsenał broni, należący do Amedy'ego Coulibaly'ego - jednego ze sprawców serii zamachów terrorystycznych we Francji. Policja ustaliła też, że dokonał on jeszcze jednego ataku. Cztery dni temu ciężko postrzelił mężczyznę uprawiającego jogging pod Paryżem.
 • Szefowie MSW: Wzmocnić kontrolę na zewnętrznych granicach UE

  Szefowie MSW: Wzmocnić kontrolę na zewnętrznych granicach UE

  Szefowie MSW krajów europejskich oraz prokurator generalny USA Eric Holder opowiedzieli się za wzmocnieniem kontroli na zewnętrznych granicach UE - głosi wspólna deklaracja wydana po spotkaniu w Paryżu poświęconym walce z terroryzmem.

Filmy - Zamach w Paryżu (1)