zamach bombowy

Synonimy:
zamachy bombowe,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zamach bombowy (85)

 • Pakistan. 11 ofiar śmiertelnych po zamachu bombowym w Kwecie

  Pakistan. 11 ofiar śmiertelnych po zamachu bombowym w Kwecie

  Co najmniej 11 osób zginęło, a 20 zostało rannych po eksplozji samochodu pułapki w piątek. Kilka ofiar jest w stanie krytycznym. Do tragedii doszło w pobliżu komendy policji prowincji Beludżystan w Kwecie na południowym zachodzie Pakistanu - jak poinformowały władze.
 • Seria zamachów bombowych w Syrii. Co najmniej 38 ofiar

  Seria zamachów bombowych w Syrii. Co najmniej 38 ofiar

  Co najmniej 38 osób zginęło w zamachach bombowych, do których doszło w poniedziałek w Syrii na terenach kontrolowanych przez siły rządowe i Kurdów - poinformowały państwowe media. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka ocenia, że zginąć mogło nawet 47 osób.
 • Seria zamachów w Bagdadzie. Zginęły 24 osoby

  Seria zamachów w Bagdadzie. Zginęły 24 osoby

  W trzech zamachach bombowych, do których doszło w poniedziałek w Bagdadzie i okolicach, zginęły co najmniej 24 osoby, a około 50 zostało rannych - poinformowały władze irackie. Do przeprowadzenia ataków przyznało się samozwańcze Państwo Islamskie (IS).
 • Strach na giełdach po atakach terrorystów w Belgii

  Strach na giełdach po atakach terrorystów w Belgii

  W zachodniej Europie mocniejsze spadki giełdowych indeksów. Na rynkach strach po wtorkowych atakach terrorystycznych w Belgii - podają maklerzy.
 • Zamachy bombowe w Syrii. Nie żyje kilkanaście osób

  Zamachy bombowe w Syrii. Nie żyje kilkanaście osób

  ​Co najmniej 22 osoby zginęły w wyniku dwóch samobójczych ataków bombowych w Homs na zachodzie Syrii. Do eksplozji doszło w dzielnicy al-Zahraa, zamieszkanej głównie przez alawitów.
 • 15 ofiar śmiertelnych samobójczego zamachu

  15 ofiar śmiertelnych samobójczego zamachu

  Pięciu zamachowców samobójców zaatakowało w niedzielę bazę wojskową w sunnickim mieście Tikrit na północ od Bagdadu, zabijając 15 członków sił bezpieczeństwa i raniąc 22 - podały źródła policyjne.
 • 15 sierpnia 1906 r. Krwawa środa

  15 sierpnia 1906 r. Krwawa środa

  Członkowie Organizacji Bojowej Polskiej Partii Socjalistycznej jednego dnia przeprowadzili kilkadziesiąt zamachów na carskich policjantów, żandarmów i żołnierzy oraz agentów Ochrany.
 • Zamach bombowy w Kamerunie. 19 osób nie żyje

  Zamach bombowy w Kamerunie. 19 osób nie żyje

  Co najmniej 19 osób zginęło, a ponad 60 jest rannych po samobójczym zamachu na północy Kamerunu, do którego doszło w sobotę - poinformowały źródła wojskowe.
 • Tragiczny bilans zamachu. Nie żyje kilkanaście osób

  Tragiczny bilans zamachu. Nie żyje kilkanaście osób

  Co najmniej 13 osób zginęło, a 39 zostało rannych w Bagdadzie w zamachu bombowym - poinformowały w sobotę wieczorem policja i służby medyczne w irackiej stolicy.
 • Kobieta kamikadze zabiła 10 osób

  Kobieta kamikadze zabiła 10 osób

  10 zabitych i 30 rannych w zamachu samobójczym na północnym wschodzie Nigerii.

Filmy - Zamach bombowy (4)

 • Zamach bombowy na stadionie. Wiele ofiar

  29 osób zginęło, a blisko 100 zostało rannych w wybuchu bomby na stadionie w Iraku. Do zdarzenia doszło w mieście Iskandaria, niedaleko Bagdadu. Zamachowiec odpalił ładunek wśród kibiców podczas pomeczowej ceremonii rozdania medali.
 • Rozpoczął się proces Breivika

  Rozpoczął się proces Andersa Behringa Breivika oskarżonego o zamordowanie 77 osób w strzelaninie na wyspie Utoya i zamachu bombowym w Oslo. Po wejściu na salę sądową Breivik pozdrowił publiczność zaciśniętą pięścią (Agencja TVN/CNN Newsource).
 • Dziewięć ofiar zamachów w Bagdadzie

  9 osób zginęło, a 72 zostały ranne w serii zamachów bombowych w Bagdadzie. Wśród ofiar i poszkodowanych są uczniowie szkoły, w pobliżu której zaparkowano jeden z czterech samochodów -pułapek.
 • Wtorek, 3 lipca

  Przedpołudniowy serwis informacyjny INTERIA.TV: * Będą nas leczyć lekarze z Ukrainy? * Zamach bombowy w Jemenie. * Obama kontra Clinton - wojna na pieniądze i popularność.