żałoba

Artykuły - żałoba (204)

 • Gdy dziecko straci bliską osobę

  Gdy dziecko straci bliską osobę

  Większość rodziców pragnie, aby ich dzieci były szczęśliwe i uśmiechnięte. Robią co mogą, aby chronić je przed różnymi przykrościami, ale czasami jest to niemożliwe.
 • Na Ukrainie trwa żałoba narodowa

  Na Ukrainie trwa żałoba narodowa

  Na całym terytorium Ukrainy trwa dziś żałoba. Odwołano imprezy rozrywkowe i zawody sportowe. Flagi na domach, siedzibach urzędów publicznych i organizacji samorządowych, są opuszczone do połowy masztów.
 • Ukraina: Trzydniowa żałoba we Lwowie

  Ukraina: Trzydniowa żałoba we Lwowie

  Trzydniowa żałoba we Lwowie. W ten sposób mieszkańcy miasta uczczą pamięć poległych w starciach w Kijowie.
 • Ułatwić umieranie lub przeżywanie żałoby? To niemożliwe

  Ułatwić umieranie lub przeżywanie żałoby? To niemożliwe

  - Po śmierci bliskiej osoby nie da się nie cierpieć. Jeśli śmierci się spodziewamy, możemy porozmawiać, podziękować, pożegnać się, jeśli otworzymy się na to ważne i głębokie doświadczenie. Jeśli ktoś umiera nagle to nie jest możliwe. Ale niezależnie o tego, ile rozmów przeprowadzimy z osobą umierającą, ile czasu przy niej spędzimy – i tak jej brak będziemy odczuwać boleśnie - mówi Małgorzata Wawrzyniak, psycholog, certyfikowany psychotraumatolog.
 • Po śmierci Mazowieckiego flagi opuszczone do połowy masztu

  Po śmierci Mazowieckiego flagi opuszczone do połowy masztu

  Na znak żałoby po śmierci Tadeusza Mazowieckiego do połowy masztu opuszczono flagi na budynkach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Belwederu, Pałacu Prezydenckiego i parlamentu. Pierwszy niekomunistyczny premier zmarł w poniedziałek nad ranem, miał 86 lat.
 • Trwa przeszukiwanie centrum handlowego po ataku terrorystów

  Trwa przeszukiwanie centrum handlowego po ataku terrorystów

  Kenijska policja przeszukiwała w środę centrum handlowe w Nairobi, w którym terroryści z somalijskiej radykalnej milicji Al-Szabab zabili co najmniej 67 ludzi. Kenijczykom pomagają agencje USA, W. Brytanii i Izraela oraz eksperci z Niemiec, Kanady i Interpolu.
 • Żałoba w Rosji po śmierci 37 osób

  Żałoba w Rosji po śmierci 37 osób

  37 osób zginęło w pożarze, który wybuchł w jednym z rosyjskich szpitali psychiatrycznych. Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości Łuka w obwodzie nowogrodzkim. Miejscowe władze ogłosiły jednodniową żałobę.
 • Żałoba po śmierci czworga dzieci. Podano datę pogrzebu

  Żałoba po śmierci czworga dzieci. Podano datę pogrzebu

  Na cmentarzu w Trębaczewie odbędą się w sobotę uroczystości pogrzebowe czworga rodzeństwa w wieku do 7 do 15 lat, które utonęło porwane przez nurt Warty w pobliżu Działoszyna (woj. łódzkie). Od czwartku na terenie miasta i gminy Działoszyn obowiązuje dwudniowa żałoba.
 • Żałoba narodowa po śmierci 8 żołnierzy w zasadzce

  Prezydent Tunezji Monsif Marzuki ogłosił w poniedziałek wieczorem trzydniową żałobę narodową po śmierci 8 żołnierzy, którzy zginęli w zasadzce w pobliżu grancy z Algierią - poinformowały tunezyjskie media. W kraju panuje napięcie.
 • Policja: Pestycydy w obiedzie, którym śmiertelnie zatruły się dzieci

  Policja: Pestycydy w obiedzie, którym śmiertelnie zatruły się dzieci

  Analizy próbek oleju jadalnego i pozostałości jedzenia ze szkolnej stołówki w indyjskim stanie Bihar, w którym w tym tygodniu 23 dzieci zmarło po zatruciu się obiadem, wykazały "bardzo toksyczny" poziom pestycydów - poinformowała w sobotę tamtejsza policja.

Filmy - żałoba (5)