załamanie pogody

Artykuły - Załamanie pogody (20)

 • Pogoda: W niedzielę deszcz, po weekendzie załamanie

  Pogoda: W niedzielę deszcz, po weekendzie załamanie

  Po słonecznej sobocie przyjdzie nieco mniej słoneczna niedziela, a po weekendzie będziemy mieli do czynienia z załamaniem pogody.
 • Będzie bardzo mocno wiało, ale cofki nie będzie

  Będzie bardzo mocno wiało, ale cofki nie będzie

  Będzie silnie wiało, ale nie będzie ulewy - to dobre wiadomości dla mieszkańców Żuław. Deszcz w połączeniu z silnym, północnym wiatrem powoduje tak zwaną cofkę. To wiąże się z lokalnymi podtopieniami.
 • Nadchodzi załamanie pogody: Ostrzeżenie dla kilku województw, odwołano rejsy

  Nadchodzi załamanie pogody: Ostrzeżenie dla kilku województw, odwołano rejsy

  O silnym wietrze, który w nocy z czwartku na piątek może na Wybrzeżu osiągać w porywach nawet 135 km/h, informuje Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Najbardziej zagrożone są woj. pomorskie i zachodniopomorskie. Odwołano promy kursujące z Polski do Szwecji.
 • Tornado zniszczyło mu dom. Cudem przeżył

  Tornado zniszczyło mu dom. Cudem przeżył

  Mieszkaniec miasta Waszyngton w stanie Illinois, które w ostatnich dniach zostało spustoszone przez tornado, nie przestał filmować żywiołu, choć wiatr zrywał już dach domu, w którym się schronił. Mężczyzna cudem przeżył. Jego dom został kompletnie zniszczony.
 • Ratownicy ostrzegają przed nagłym załamaniem pogody w górach

  Ratownicy ostrzegają przed nagłym załamaniem pogody w górach

  Jesień może zaskoczyć nas w górach - ostrzegają ratownicy GOPR. W wyższych partiach nierzadko dochodzi teraz do nagłego załamania pogody, co może być niebezpieczne - mówi krynicki ratownik górski Leszek Olech.
 • Atak na Sziszapangmę – załamanie pogody

  Andrzej Bargiel sam kontynuuje atak szczytowy na Sziszapangmę - dowiedział się reporter radia RMF FM. Jego brat Grzegorz wycofał się z próby zdobycia wierzchołka z powodu pogarszającej się pogody. Nasi ski-alpiniści - jako pierwsi Polacy - chcą zjechać z 14. góry Ziemi na nartach.
 • Prognozy: Załamanie pogody. Początek września chłodny i mokry

  Prognozy: Załamanie pogody. Początek września chłodny i mokry

  Pochmurno, deszczowo i chłodno - pierwsze dni września upłyną pod znakiem typowo jesiennej pogody. Do wtorku włącznie słońca będzie jak na lekarstwo, a termometry będą wskazywały zdecydowanie niższe wartości. Najzimniejszy ma być poniedziałek. Termometry w całym kraju będą wskazywały wówczas poniżej 18 st. C, a w górach niewykluczone są opady deszczu ze śniegiem. Poprawa pogody spodziewana jest dopiero w połowie tygodnia.
 • Prognozy: Poniedziałek na ogół pogodny. Wtorek burzowy i mokry

  Prognozy: Poniedziałek na ogół pogodny. Wtorek burzowy i mokry

  Zachmurzenie na ogół umiarkowanie, opady deszczu jedynie przelotne i temperatura maksymalna od 22 do 26 stopni Celsjusza - takie są prognozy na poniedziałek. We wtorek czeka nas załamanie pogody. W pasie od Podlasia aż po Małopolskę i Podkarpacie spodziewane są burze, które lokalnie mogą być gwałtowne oraz połączone z intensywniejszymi opadami deszczu oraz silnym wiatrem osiągającym w porywach nawet do 55 kilometrów na godzinę. Z prognoz wynika, że w środę aura ma się już uspokoić.
 • Załamanie pogody w Tatrach

  Załamanie pogody w Tatrach

  Zgodnie z ostrzeżeniami synoptyków, od rana w górach i niżej na Podhalu pada deszcz.
 • Śnieżny kwiecień plecień w Portugalii

  Śnieżny kwiecień plecień w Portugalii

  Takiej pogody nie pamiętają najstarsi portugalscy górale. W wyższych partiach kraju spadł śnieg. Nagły powrót zimy w górach Serra da Estrela i okolicach Guardy na północy kraju zaskoczył portugalskich drogowców.