załamanie giełdy

Artykuły - Załamanie giełdy (11)

 • ​Akcje wydają się drogie, ale czy jest tak naprawdę?

  ​Akcje wydają się drogie, ale czy jest tak naprawdę?

  W niniejszej analizie analitycy Saxo Banku omawiają wyceny akcji amerykańskich, które niedawno ponownie zaczęły cieszyć się zainteresowaniem ze strony wielu inwestorów, a bieżący dwunastomiesięczny wyprzedzający wskaźnik C/Z na indeksie S&P 500 podawano jako argument przemawiający przeciwko potencjalnym zyskom z akcji amerykańskich w ciągu najbliższych 10 lat.
 • Rajd inwestorów detalicznych

  Niecałe dwa tygodnie trwał rajd inwestorów detalicznych na silnie shortowanych spółkach w USA. Ta sytuacja zagrażała stabilności finansowej nie tylko w USA, ale również na całym świecie, ze względu na mocno zlewarowane pozycje funduszy hedgingowych. Teraz rynek skupia się już zupełnie na innej kwestii - pakiecie fiskalnym oraz gospodarce.
 • Przeciąganie liny na rynkach finansowych trwa

  Przeciąganie liny na rynkach finansowych trwa

  W dniu, w którym nastąpił największy atak na amerykańską demokrację we współczesnej historii, indeksy S&P 500 i Russell 2000 odnotowały kolejne rekordowe maksima. Wszyscy wiemy, że trudno podążać za narracją na rynku w okresie pandemii Covid-19, a także oczekiwania na skuteczną szczepionkę i ożywienie gospodarcze. W niniejszej analizie stratedzy Saxo Banku podejmujmją próbę podsumowania zalet i wad rynku akcji na obecnym etapie, po intensywnej hossie na większości giełd światowych.
 • Nasdaq 100 po raz pierwszy przekracza 10000 punktów

  Nasdaq 100 po raz pierwszy przekracza 10000 punktów

  Nastroje są nadal pozytywne pomimo wczorajszych spadków cen akcji, a inwestorzy szybko się otrząsnęli, windując indeks Nasdaq 100 powyżej 10 000 punktów po zakończeniu zwykłych godzin obrotu. Dziś rano, biorąc pod uwagę wzrost cen akcji i indeksu Nasdaq 100 do 10 000 punktów, warto zastanowić się nad obecną sytuacją i możliwymi dalszymi scenariuszami.
 • Rynek ropy: Gigantyczne straty po fali tsunami

  Rynek ropy: Gigantyczne straty po fali tsunami

  Jak na inwestycji wartej 3,9 mln stracić 9,2 mln?
 • Marek Dietl, prezes GPW: Mamy szanse na odbicie

  Marek Dietl, prezes GPW: Mamy szanse na odbicie

  - Polska ma duże szanse na odbicie w gospodarce, gdy zmniejszy się niepewność spowodowana koronawirusem - ocenił we wtorkowym czacie z dziennikarzami prezes GPW Marek Dietl. Prezes podał - "polski parkiet intensywnie pracuje nad wprowadzeniem cyfrowych aktywów, to będzie prawdziwa rewolucja".
 • Dziesięć szokujących prognoz na 2019 rok

  Dziesięć szokujących prognoz na 2019 rok

  Analitycy Saxo Banku opublikowali dziesięć szokujących prognoz na 2019 rok. To lista zwykle niedocenianych wydarzeń, których materializacja mogłaby wstrząsnąć rynkami finansowymi.
 • Gwałtowny wzrost zadłużenia - tak zaczynał się kryzys sprzed dekady

  Gwałtowny wzrost zadłużenia - tak zaczynał się kryzys sprzed dekady

  Ostatnio minęło 10 lat od momentu rozpoczęcia największego kryzysu finansowego od czasu Wielkiej Depresji z 1929 r. Powszechnie za początek krachu uważa się upadek banku Lehmann Brothers we wrześniu 2008 r., ale rynek załamał się już latem 2007 r. Dziś długi Amerykanów biją rekordy wysokości. Czy taki rozwój sytuacji powinien nas niepokoić? - zastanawia się Piotr Marciniak, dyrektor zarządzający BGŻOptima.
 • Chiny i Fed załamały giełdy

  Słabe dane z chińskiej gospodarki i niepokój związany z perspektywami skupu obligacji przez Fed spowodowały dynamiczne tąpnięcie na giełdach. Nasz rynek wyszedł z tej opresji obronną ręką, unikając większej przeceny.
 • Polskie akcje i obligacje tanieją, inwestorzy wycofują się z Polski

  Polskie akcje i obligacje tanieją, inwestorzy wycofują się z Polski

  Polskie akcje i obligacje tanieją, inwestorzy wycofują się z naszego rynku. Boją się stanu finansów państwa oraz złych informacji ze strefy euro. Niepokoi też załamanie giełdy węgierskiej na wieść o nacjonalizacji OFE.

Filmy - Załamanie giełdy (1)

 • Nadchodzi trudny czas dla warszawskiej giełdy?

  Zbliżające się przesilenie polityczne w postaci wyborów i niepokoje na światowych rynkach mocno oddziałują na GPW w Warszawie. Jak inwestorzy zapatrują się na zakupy na warszawskim parkiecie? Jak te sentymenty wpłyną na wyniki spółek? O tym mówią Marek Buczak, Dyrektor ds. Rynków Zagranicznych w Quercus TFI, i Tomasz Wiśniewski, specjalista ds. strategii rynkowych TMS Brokers.