zakupy internetowe

Synonimy:
e-zakupy, zakupy internet zakupy w internecie
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zakupy internetowe (132)

 • Zakup podróbki - czy to się opłaca?

  Zakup podróbki - czy to się opłaca?

  Oszuści znacznie zaniżają ceny, aby przyciągnąć naszą uwagę. A niska cena kusi. Zakup podrobionego produktu to jednak duże ryzyko - ze względu na skład kosmetyków, czy jakość ubrań, obuwia bądź sprzętu elektronicznego. Jak uniknąć zakupu podróbek przez internet? Oto 10 porad Europejskiego Centrum Konsumenckiego.
 • Jak wykorzystuje się sztuczną inteligencję w e-handlu

  Jak wykorzystuje się sztuczną inteligencję w e-handlu

  O tym, jak w internetowych zakupach wykorzystuje się potencjał sztucznej inteligencji (artificial inteligence) i głębokiego uczenia (deep learning), rozmawiamy z Rainerem Kraftem, ekspertem AI w niemieckiej firmie Zalando.
 • Paczkomaty staną przy sklepach Lidla

  Paczkomaty staną przy sklepach Lidla

  Lidl planuje na przełomie 2019 i 2020 roku ruszyć ze sprzedażą przez internet. Zakupy z dyskontu można będzie odbierać w popularnych paczkomatach. Taką informację podał serwis Spider's Web.
 • Autonomiczne samochody same dostarczą zakupy

  Autonomiczne samochody same dostarczą zakupy

  Amerykańska sieć Kroger zaproponowała swoim klientom nietypowe rozwiązanie. Zamówione przez nich zakupy zostaną dostarczone przez samoprowadzący się samochód.
 • Mężczyźni kupują w internecie chętniej niż kobiety

  Mężczyźni kupują w internecie chętniej niż kobiety

  Z najnowszego raportu Blue Media wynika, że w tym roku więcej mężczyzn niż kobiet dokonuje zakupów przez internet. Expander zwraca uwagę, że panowie najchętniej wybierają najbezpieczniejsze metody płatności - za pobraniem i płatność kartą. Panie preferują natomiast płatności elektroniczne. Kluczowa dla obu płci jest wygoda płatności.
 • Polacy niechętnie składają skargi na nieuczciwych e-sprzedawców

  Polacy niechętnie składają skargi na nieuczciwych e-sprzedawców

  Większość konsumentów składa skargi na nieuczciwych e-sprzedawców dopiero przy stracie wyższej niż 300 zł. Drobniejsze oszustwa są bagatelizowane, bo obawiają się oni długotrwałych procedur. Według danych Federacji Konsumentów oszustwa w sieci zdarzają się coraz rzadziej, wciąż jednak do najczęściej stosowanych praktyk należy pobranie opłaty i niewysłanie towaru.
 • Coraz więcej sklepów internetowych. To efekt zakazu handlu w niedzielę

  Coraz więcej sklepów internetowych. To efekt zakazu handlu w niedzielę

  W 2017 r. powstały w Polsce 8333 sklepy internetowe - o 101 więcej niż w 2016 r. To odmiana, bo od czterech lat liczba otwieranych e-placówek spadała.
 • Polacy coraz chętniej kupują on-line w Chinach

  Polacy coraz chętniej kupują on-line w Chinach

  Polacy coraz chętniej zamawiają przez internet towary z Chin - pisze w dzisiejszym wydaniu chiński "Dziennik Ludowy". Gazeta opisuje rosnącą popularność portalu AliExpress, który należy do chińskiego giganta rynku sprzedaży on-line - koncernu Alibaba.
 • Nie daj się nabrać na DCC

  Nie daj się nabrać na DCC

  Europejska Organizacja Konsumentów (BEUC) apeluje, żeby zakazać usługi zwanej DCC. Pod tą nazwą kryje się przewalutowanie kwoty płatności dokonywanej kartą, która często odbywa się na warunkach znacznie gorszych niż w banku. Ofiarą DCC możesz paść, np. jeśli planujesz kupić prezent świąteczny w zagranicznym sklepie internetowym, czy wybierasz się na imprezę sylwestrową za granicę. Expander podpowiada, jak uniknąć wysokich kosztów przewalutowania.
 • Amazon chce mieć dostęp do mieszkań klientów

  Amazon chce mieć dostęp do mieszkań klientów

  Utrapieniem dla klientów i dla kurierów jest sytuacja, kiedy przesyłka nie może być dostarczona do rąk własnych, bo adresata nie ma w domu. Amazon znalazł na to sposób.

Filmy - Zakupy internetowe (17)

 • Tylko 10% polskich internautów kupuje w zagranicznych sklepach online. Czy zniesienie geoblokowania to zmieni?

  41% polskich użytkowników sieci robi zakupy online przez komórkę. 1/4 internautów wykorzystuje do tego tablet. Co za pomocą urządzeń mobilnych kupujemy najczęściej? To samo, co na komputerach stacjonarnych: ubrania, kosmetyki i elektronikę.
 • Milionowe transakcje w internecie

  Na co można wydać milion złotych? Niektórzy wydają je na kosztowności i to przy jednorazowych zakupach w Internecie. Takie transakcje już nie dziwią. Przykład? Złoto lokacyjne w postaci monet i sztabek jest produktem, który bardzo dobrze się sprzedaje właśnie w Internecie. - Polacy coraz odważniej dokonują zakupów w sieci i nikogo nie dziwi fakt, że klient składa zamówienie przez Internet i realizuje przelew na milion złotych – mówi dr Wojciech Kaźmierczak, prezes Goldenmark SA. Eksperci szacują, że wartość polskiego rynku złota wynosi ok. miliard złotych, a w sieci może być generowana nawet połowa tej sprzedaży. Duże sumy wydawane jednorazowo w Internecie już aż tak nie zadziwiają, gdy kupujemy kosztowności np. za jedną jednouncjową sztabkę złota trzeba zapłacić ok. 5 tys. zł.
 • UPS z nowymi możliwościami odbioru paczek

  Klienci oczekują wygody. To oni chcą decydować, gdzie, kiedy i w jaki sposób będą mogli odebrać swoje przesyłki. Jeśli sklep da swoim im wybór, to stanie się konkurencyjny na rynku – podkreśla w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Małgorzata Matusiewicz, dyrektor marketingu UPS Polska.
 • Co czwarta osoba kupująca w sieci korzysta z porównywarek cenowych

  Internetowe porównywarki cen to coraz częściej wykorzystywane narzędzie. Dzięki zestawieniu cen różnych produktów z e-sklepów można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Po pierwsze, konsument ma więcej czasu na zastanowienie i nie jest narażony na chwyty marketingowców, po drugie, może wybrać e-sklep z najlepszą ofertą. To szczególnie cenne w przedświątecznym szale zakupowym.