zakupy

Artykuły - Zakupy (706)

Filmy - Zakupy (49)

 • Robisz zakupy? Uważaj na manipulacje stosowane przez sprzedawców

  Zdarza ci się wracać z zakupów z czymś zupełnie niepotrzebnym? Kupujesz czasami produkty, na których się zawodzisz? A jak często nabywasz te rzeczy pod wpływem sprzedawcy? Niestety w niektórych firmach pracują ludzie, którzy robią wszystko – nie wyłączając oszustw – byle tylko wcisnąć konsumentom swoje towary.
 • Robisz zakupy? Uważaj na manipulacje stosowane przez sprzedawców

  Zdarza ci się wracać z zakupów z czymś zupełnie niepotrzebnym? Kupujesz czasami produkty, na których się zawodzisz? A jak często nabywasz te rzeczy pod wpływem sprzedawcy? Niestety w niektórych firmach pracują ludzie, którzy robią wszystko – nie wyłączając oszustw – byle tylko wcisnąć konsumentom swoje towary. Uważaj!
 • Co przyciąga nas do sklepu?

  Reklama w radiu czy w telewizji? Atrakcyjna witryna sklepowa czy plakaty z nową ofertą? Co tak naprawdę wzbudza zainteresowanie klientów? Jak pokazuje badanie „Polacy w świecie wina”, klientów przyciąga wino! Konsumenci cenią łatwość dostępu do zakupu tego trunku, dlatego już ponad ¼ Polaków kupuje wino w małym sklepie osiedlowym.
 • Dlaczego kupujemy niepotrzebne rzeczy i jak się tego oduczyć?

  Dlaczego kupujemy niepotrzebne rzeczy i jak się tego oduczyć? Powiedziała o tym psycholog i ekonomistka behawioralna Julia Kołodko. – Trzeba wykorzystać te chwile, kiedy nasz racjonalny umysł jest u władzy (…) i tak zaplanować naszą rzeczywistość, żeby mieć narzucone przez siebie ograniczenia – mówi Kołodko. (Dzień Dobry TVN/x-news)