zakup domu

Artykuły - Zakup domu (20)

 • Jak sprawdzić nieruchomość przed zakupem?

  Jak sprawdzić nieruchomość przed zakupem?

  Zakup nieruchomości - mieszkania, domu lub gruntu - to ogromne wyzwanie. Należy wziąć pod uwagę wiele istotnych czynników. Ważne jest nie tylko to, czy nieruchomość nam się podoba, ale jednocześnie, czy nie ma żadnych ukrytych wad. Jak sprawdzić nieruchomość przed zakupem? Na to pytanie odpowiada Robert Tomaszewski, prezes zarządu w firmie Saveinvest Sp. z o.o.
 • "Puls Biznesu": Domy na razie dla odważnych

  "Puls Biznesu": Domy na razie dla odważnych

  Pandemia koronawirusa spowodowała zainteresowanie Polaków domami, jednak dla wielu skończyło się na marzeniach - pisze czwartkowy "Puls Biznesu".
 • Umowa przedwstępna – czy warto ją zawierać?

  Umowa przedwstępna – czy warto ją zawierać?

  Umowa przedwstępna to zagadnienie, które często pojawia się w kontekście zakupu nieruchomości. Czy warto ją zawierać? Na to pytanie odpowiada Bartosz Antos, dyrektor ds. nieruchomości w firmie Saveinvest Sp. z o.o.
 • Gdzie po najlepszy kredyt na zakup działki i budowę domu?

  Gdzie po najlepszy kredyt na zakup działki i budowę domu?

  Planując zaciągniecie kredytu na budowę domu musimy podjąć trzy ważne decyzje. Expander podpowiada, że po pierwsze trzeba rozważyć, czy zakup działki i budowę chcemy sfinansować jednym czy dwoma osobnymi kredytami. Bardzo ważne jest też takie dobranie kwoty kredytu, aby nie zabrakło nam pieniędzy, jeśli wzrośnie cena materiałów lub robocizny. Ogromne znaczenie ma też to, w którym banku zaciągniemy kredyt.
 • Dom pod Krakowem w cenie mieszkania

  Dom pod Krakowem w cenie mieszkania

  Wzrost cen na rynku nowych mieszkań w dużych aglomeracjach sprawił, że coraz więcej Polaków zaczyna rozważać zakup domu na obrzeżach miast. Przykładem jest Kraków, gdzie w cenie 60-metrowego mieszkania można kupić znacznie większy dom z rynku pierwotnego.
 • Kupujesz dom? Na to warto zwrócić uwagę

  Kupujesz dom? Na to warto zwrócić uwagę

  Kupując dom należy wziąć pod uwagę dużo więcej czynników niż przy zakupie mieszkania. Warto więc odpowiednio przygotować się do tego procesu. Podpowiadamy, na co szczególnie warto zwrócić uwagę.
 • Zakup domu: Siedem błędów, których trzeba unikać

  Zakup domu: Siedem błędów, których trzeba unikać

  Planujesz zakup domu? Bądź ostrożny i nie popełnij błędów, które mogą skutkować poważnymi problemami i wysokimi kosztami. Home Broker przedstawia kilka najczęstszych błędów, których uniknięcie ułatwi życie.
 • Wolimy kupować domy niż je budować

  Wolimy kupować domy niż je budować

  Kupno czy budowa - to dylemat, przed którym stają przyszli właściciele domów. Chociaż oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, a nasze preferencje są różne, tendencja jest wyraźna: przekonujemy się do kupowania.
 • Czy dom może być okazją inwestycyjną?

  Czy dom może być okazją inwestycyjną?

  Dziś rzadziej buduje się duże domy, a i klientów na takie nieruchomości znaleźć ciężko. Polacy obecnie szukają obiektów o powierzchni 100 do maksymalnie 150 mkw. Na duże domy - o powierzchni użytkowej powyżej 200 metrów - ciężko znaleźć klientów. Nie oznacza to jednak, że taki zakup to zły pomysł. Wręcz przeciwnie - transakcja może się opłacać.

Filmy - Zakup domu (3)

 • Ile kosztuje wymarzony dom?

  Gościem w studio "Dzień Dobry TVN" był Maciej Górka. Ekspert rynku nieruchomości opowiedział o kosztach związanych z budową wymarzonego domu. Co jest najdroższe przy takim przedsięwzięciu? Zdradził również, w których miejscach Polski można to zrobić najtaniej. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Portugalia kusi tanimi nieruchomościami

  Ceny nieruchomości w Portugalii są niskie jak nigdy! Zachęcają one do kupna szczególnie klientów z Chin, gdyż kupując dom za co najmniej 500 000 euro, właściciel automatycznie otrzymuje wizę wjazdową do całej Europy.
 • Kredytobiorcy pod ochroną

  Parlament Europejski chce zmian w przepisach dotyczących udzielania kredytów hipotecznych. Najważniejsza to ujednolicenie formularzy kredytowych obowiązujących we wszystkich bankach na terytorium UE – tak, aby konsument mógł w łatwy sposób porównać oferty różnych banków i dokonać wyboru najkorzystniejszej dla siebie. Banki będą musiały również dokładnie informować klientów o faktycznych kosztach pożyczki. Nowością jest też wprowadzenie tzw. „czasu na ochłonięcie” – siedmiodniowego okresu, w trakcie którego klient będzie mógł odstąpić od podpisania umowy kredytowej.