zakup domu

Artykuły - Zakup domu (3)

 • Dom pod Krakowem w cenie mieszkania

  Dom pod Krakowem w cenie mieszkania

  Wzrost cen na rynku nowych mieszkań w dużych aglomeracjach sprawił, że coraz więcej Polaków zaczyna rozważać zakup domu na obrzeżach miast. Przykładem jest Kraków, gdzie w cenie 60-metrowego mieszkania można kupić znacznie większy dom z rynku pierwotnego.
 • Kupujesz dom? Na to warto zwrócić uwagę

  Kupujesz dom? Na to warto zwrócić uwagę

  Kupując dom należy wziąć pod uwagę dużo więcej czynników niż przy zakupie mieszkania. Warto więc odpowiednio przygotować się do tego procesu. Podpowiadamy, na co szczególnie warto zwrócić uwagę.
 • Zakup domu: Siedem błędów, których trzeba unikać

  Zakup domu: Siedem błędów, których trzeba unikać

  Planujesz zakup domu? Bądź ostrożny i nie popełnij błędów, które mogą skutkować poważnymi problemami i wysokimi kosztami. Home Broker przedstawia kilka najczęstszych błędów, których uniknięcie ułatwi życie.
 • Wolimy kupować domy niż je budować

  Wolimy kupować domy niż je budować

  Kupno czy budowa - to dylemat, przed którym stają przyszli właściciele domów. Chociaż oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, a nasze preferencje są różne, tendencja jest wyraźna: przekonujemy się do kupowania.
 • Czy dom może być okazją inwestycyjną?

  Czy dom może być okazją inwestycyjną?

  Dziś rzadziej buduje się duże domy, a i klientów na takie nieruchomości znaleźć ciężko. Polacy obecnie szukają obiektów o powierzchni 100 do maksymalnie 150 mkw. Na duże domy - o powierzchni użytkowej powyżej 200 metrów - ciężko znaleźć klientów. Nie oznacza to jednak, że taki zakup to zły pomysł. Wręcz przeciwnie - transakcja może się opłacać.
 • Uroczy dom w górach

  Uroczy dom w górach

  Górskie miejscowości tętnią życiem przez cały rok - odwiedzają je miłośnicy pieszych wędrówek, narciarze, oraz wszyscy, którzy chcą na chwilę odetchnąć od miejskiego życia w biegu. Polskie góry coraz częściej odwiedzają także obcokrajowy. Oferta noclegowa w najpopularniejszych górskich miejscowościach jest bardzo bogata, turyści mogą wybierać wśród małych klimatycznych pensjonatów, jak również luksusowych hoteli, czy kompleksów wypoczynkowych. Bardzo kuszącą opcją wydaje się być zakup domu w górach.
 • MSW: Będą zmiany w nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców

  MSW: Będą zmiany w nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców

  MSW szykuje zmiany w ustawie o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców.
 • Dom "na surowo"

  Dom "na surowo"

  W poszukiwaniu własnego mieszkania czy domu większość naszej uwagi skierowana jest na stronę finansową zakupu. W obecnych realiach często marzenie jakim jest posiadanie własnego M okupione jest koniecznością zaciągnięcia kredytu, a w najlepszym wypadku mocnym uszczupleniem rodzinnego portfela.
 • Włochy : Najgorsze przed nami!

  Poważny kryzys panuje na rynku kredytów mieszkaniowych we Włoszech. W ciągu trzech pierwszych miesięcy tego roku zanotowano spadek liczby zawartych umów kredytowych na zakup domu lub mieszkania o 47 procent w porównaniu z 2011 rokiem.

Filmy - Zakup domu (2)

 • Portugalia kusi tanimi nieruchomościami

  Ceny nieruchomości w Portugalii są niskie jak nigdy! Zachęcają one do kupna szczególnie klientów z Chin, gdyż kupując dom za co najmniej 500 000 euro, właściciel automatycznie otrzymuje wizę wjazdową do całej Europy.
 • Kredytobiorcy pod ochroną

  Parlament Europejski chce zmian w przepisach dotyczących udzielania kredytów hipotecznych. Najważniejsza to ujednolicenie formularzy kredytowych obowiązujących we wszystkich bankach na terytorium UE – tak, aby konsument mógł w łatwy sposób porównać oferty różnych banków i dokonać wyboru najkorzystniejszej dla siebie. Banki będą musiały również dokładnie informować klientów o faktycznych kosztach pożyczki. Nowością jest też wprowadzenie tzw. „czasu na ochłonięcie” – siedmiodniowego okresu, w trakcie którego klient będzie mógł odstąpić od podpisania umowy kredytowej.