zakonnice

Artykuły - Zakonnice (36)

 • Burundi: Zamordowano dwie włoskie zakonnice

  Dwie włoskie misjonarki ze zgromadzenia ksawerianek w Parmie zginęły w niedzielę w stolicy Burundi, w Afryce Środkowowschodniej - podała agencja ANSA. Zamordowano je na terenie klasztoru w dzielnicy Kamenge. Prawdopodobnie padły ofiarą napadu rabunkowego.
 • "Dziennik Polski": Brakuje zakonnic do opieki nad chorymi

  "Dziennik Polski": Brakuje zakonnic do opieki nad chorymi

  Zakonnic i zakonników jest dziś w Polsce ok. 25 tys. i z roku na rok coraz mniej. Jeśli liczba powołań będzie się utrzymywała na tym poziomie, za 10 lat zabraknie sióstr do prowadzenia sierocińców oraz opieki nad starszymi i terminalnie chorymi - informuje "Dziennik Polski".
 • "Gazeta Polska Codziennie": Zaadoptuj zakonnicę

  Zakonnice, których głównym zadaniem jest modlitwa, same jej potrzebują. Dlatego powstało Dzieło Duchowej Adopcji Sióstr Zakonnych, w którego ramach "adoptujący" obejmuje codzienną modlitwą wybraną siostrę, informuje "Gazeta Polska Codziennie".
 • W Polsce jest coraz mniej zakonnic i zakonników

  W Polsce jest coraz mniej zakonnic i zakonników

  Zakonnic i zakonników jest w Polsce łącznie około 30 tys. Niestety, z roku na rok coraz mniej - informuje "Dziennik Polski" przypominając, że w sobotę zakonnicy i zakonnice mają swoje święto - Dzień Życia Konsekrowanego.
 • Zakonnice porywały dzieci, by zadbać o ich "edukację moralną"

  W Hiszpanii rozpoczął się proces w sprawie przypadków porywania nowo narodzonych dzieci ze szpitali w czasie, a także po zakończeniu dyktatury generała Francisco Franco. Jako pierwsza zeznawała dziś 80-letnia zakonnica. O sprawie informuje agencja AFP.
 • Czy żeńskie klasztory opustoszeją?

  Czy żeńskie klasztory opustoszeją?

  Aż o 70 proc. spadła w III RP liczba powołań do zakonów żeńskich. To efekt nie tylko zmian kulturowych - informuje "Rzeczpospolita".
 • Zakonnice w sekcie?

  Zakonnice w sekcie?

  Barbara Sass, autorka tak głośnych w latach 80. XX wieku obrazów, jak "Krzyk" czy "Bez miłości", po ponad dekadzie wraca do kina. Reżyserka pracuje nad filmem, którego inspiracją są głośne wydarzenia, które kilka lat temu miały miejsce w klasztorze betanek w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.
 • Jak śpiewają francuskie zakonnice?

  Jak śpiewają francuskie zakonnice?

  W listopadzie ukaże się album "Voices - Chant from Avignon" zawierający chorał gregoriański w wykonaniu sióstr benedyktynek z zakonu Abbaye de Notre-Dame de l'Annonciation mieszczącego się niedaleko Avignon w południowej Francji.
 • Zakonnice dobrze gotują, nawet zbyt dobrze

  Kuria diecezjalna w Tarnowie postanowiła zadbać o to, by proboszczowie i wikariusze nie tyli i zdrowo się odżywiali - informuje "Dziennik Polski".
 • Takiego serialu jeszcze nie było!

  Takiego serialu jeszcze nie było!

  Pięć silnych kobiet w habitach. Różni je wiek, doświadczenia i charakter. Łączy cel. Chcą nieść pomoc wszystkim potrzebującym.

Filmy - Zakonnice (1)