zakłady bukmacherskie

Artykuły - Zakłady bukmacherskie (43)

 • Niemal połowa firm hazardowych na rynku online działa nielegalnie

  Niemal połowa firm hazardowych na rynku online działa nielegalnie

  - Restrykcyjne zapisy polskiej ustawy o grach hazardowych zwiększają atrakcyjność oferty nielegalnych operatorów - podkreśla Katarzyna Mikołajczyk, prezes Stowarzyszenia Graj Legalnie. Z raportu EY wynika, że w Polsce średnia efektywna stawka opodatkowania w latach 2010-2019 wynosiła ok. 33 proc. przychodów, a w ubiegłym roku było to blisko 40 proc. To zniechęca operatorów zagranicznych do wchodzenia oficjalnie na polski rynek i starania się o krajową licencję. Część z nich decyduje się na działalność w szarej strefie, która stanowi niemal połowę rynku hazardu online.
 • Paul Terry, brat ikony Chelsea, ukarany za grę u bukmachera. Przegrał prawie 50 tysięcy funtów

  Paul Terry, brat ikony Chelsea, ukarany za grę u bukmachera. Przegrał prawie 50 tysięcy funtów

  Tysiąc funtów kary wymierzyła angielska federacja piłkarska Paulowi Terry'emu za złamanie przepisów dotyczących podejmowania zakładów bukmacherskich. Brat słynnego Johna Terry'ego, ikony Chelsea, tłumaczył się "nudą".
 • Wybory prezydenckie według bukmacherów. Ile można zarobić?

  Wybory prezydenckie według bukmacherów. Ile można zarobić?

  Już 28 czerwca odbędzie się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Jaki wynik przewidują bukmacherzy? Analitycy z firmy STS wskazują, że największe szanse na zwycięstwo ma walczący o reelekcję Andrzej Duda. Każdy, który postawi 100 zł na taki wynik, może wygrać 127,6 zł. Z kolei na zwycięstwie Rafała Trzaskowskiego można zarobić 220 zł za każde obstawione 100 zł.
 • "Puls Biznesu": Budżet wygrał u bukmacherów

  Rząd postawił na ustawę hazardową i trafił. Prywatne zakłady sportowe po raz pierwszy przebiły w podatkach państwowe loterie. Najwięksi gracze rosną jak na dopingu - pisze piątkowy "Puls Biznesu".
 • Duże zmiany w zakładach bukmacherskich

  Duże zmiany w zakładach bukmacherskich

  Zakłady bukmacherskie Totolotek, czyli najdłużej działająca firma bukmacherska w Polsce, już wkrótce przejdą gruntowne zmiany. Grupa Gauselmann, która przejęła bukmachera ma w planach szereg inwestycji wartych dziesiątki milionów złotych.
 • Zakłady sportowe w Polsce – co wnoszą nowi bukmacherzy?

  Zakłady sportowe w Polsce – co wnoszą nowi bukmacherzy?

  W 2017 roku w życie weszła nowelizacja ustawy hazardowej. Nowa rzeczywistość prawna dotknęła między innymi sferę zakładów sportowych. W samym 2018 roku siedem firm otrzymało licencję na funkcjonowanie w sferze Internetu. Nowi bukmacherzy to już fakt. Jak obecnie wygląda rynek związany z obstawianiem wydarzeń sportowych?
 • Czy w Polsce dostępni są legalni bukmacherzy internetowi? Rozwiewamy wątpliwości

  Czy w Polsce dostępni są legalni bukmacherzy internetowi? Rozwiewamy wątpliwości

  Zakłady bukmacherskie można obstawiać przez Internet w sposób całkowicie zgodny z przepisami prawa. Taką możliwość zapewniają jednak wyłącznie legalni bukmacherzy. Informujemy, na co zwracać uwagę aby obstawiając zakłady nie łamać polskiego prawa.
 • Nowi legalni bukmacherzy w Polsce – Ministerstwo Finansów wydaje kolejne zezwolenia

  Nowi legalni bukmacherzy w Polsce – Ministerstwo Finansów wydaje kolejne zezwolenia

  Kolejni legalni bukmacherzy zaczynają obsługiwać polskich graczy. Ilość wydawanych przez Ministerstwo Finansów zezwoleń szybko rośnie, a tym samym konkurencja zwiększa się konkurencja na legalnym rynku bukmacherskim.
 • Lotto zapowiada kolejną rewolucję

  Lotto zapowiada kolejną rewolucję

  W tym roku, dokładnie 15 września, minęło 27 lat, od kiedy sprzedaż gier LOTTO jest prowadzona poprzez system online. To on, działając 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, łączy w całość ponad 17 tysięcy punktów sprzedaży Totalizatora Sportowego.
 • Co drugi Polak próbuje szczęścia w Lotto

  Co drugi Polak próbuje szczęścia w Lotto

  Totalizator Sportowy miał w 2017 rekordowy wynik. Na zakłady Lotto wydaliśmy w zeszłym roku 5,645 mld zł w porównaniu do 5,585 mld zł rok wcześniej, a szczęścia w zakładach próbował co drugi dorosły Polak.