zakazy

Synonimy:
zakaz, zakazana
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zakazy (1417)

Filmy - Zakazy (13)

 • Zakaz używania selfie sticków

  Już ponad 1000 miejsc na świecie wprowadziło zakaz używania kijków, ze względu na niebezpieczne zachowania turystów i mieszkańców. Zakazy wprowadziły między innymi: Mediolan, Rzym, Londyn czy parki rozrywki, jak np. Disneyland.
 • Zakaz żucia gumy w Singapurze

  Lubicie żuć gumę? W takim razie pod żadnym pozorem nie róbcie tego w Singapurze! Mało tego, że nie kupicie ich w żadnym sklepie, to nawet gdybyście chcieli przemycić paczkę, by móc spokojnie pożuć, czeka was wysoki mandat. Zakaz wydaje się niedorzeczny, prawda? Mimo to ma swoje uzasadnienie – w Singapurze temperatura powietrza nie spada zazwyczaj poniżej 20 stopni Celsjusza, w związku z czym zapewne wyobrażacie sobie, że wypluta na ulicę guma od razu zamienia się w czarną, nieestetyczną plamę.
 • Jazda z zasłoniętymi oczami. Co na to Amerykanie?

  Alabama – i już wszystko zaczyna być jasne. Zapewne spodziewacie się, że skoro Stany Zjednoczone, to i absurd będzie potężnych rozmiarów, ale czy wyobrażacie sobie aż coś takiego? O tak absurdalnych prawach dawno nie słyszeliśmy!
 • Felieton Tomasza Olbratowskiego: Stop dla cynamonu!

  Unia Europejska chce zakazać używania cynamonu, bo podobno źle wpływa na wątrobę. Jakie konsekwencje może za sobą pociągnąć taki zakaz? Zobacz Felieton Tomasza Olbratowskiego! Ograniczenie stosowania cynamonu w produkcji żywności to nowy pomysł Brukseli. Z badań naukowców wynika, że cynamon chiński - powszechnie stosowany w przemyśle - ma wysoką zawartość kumaryny. Ten organiczny związek chemiczny, spożywany w dużych ilościach, może z czasem spowodować u człowieka marskość wątroby.