zakażanie

Artykuły - Zakażanie (276)

 • Francuscy parlamentarzyści: powinniśmy znieść zakaz szczelinowania

  Ustawowy zakaz szczelinowania hydraulicznego we Francji jest błędem, obecna pozycja Francji w tej kwestii jest nie do utrzymania i musi się zmienić - oceniają francuscy parlamentarzyści, badający na zlecenie parlamentu metody eksploatacji złóż łupkowych z gazem i ropą.
 • Będzie zakaz dla węgla

  Krakowscy radni popierają pomysł, by w mieście wprowadzić zakaz palenia węglem w piecach. W przyjętej w środę uchwale wyliczają, co należy zrobić, by poprawił się stan powietrza w Krakowie. Chodzi m.in. o likwidację palenisk węglowych i ograniczenie ruchu samochodowego w centrum.
 • Podwójna premiera "Zakazanego Imperium"

  Podwójna premiera "Zakazanego Imperium"

  6 września na płytach DVD debiutuje trzeci sezon serialu "Zakazane imperium", a już od poniedziałku, 9 września, w serwisie HBO GO fani mogą śledzić najnowsze przygody Enocha "Nucky'ego" Thompsona (Steve Buscemi). Pierwszy odcinek czwartego sezonu zostanie odkodowany!
 • Festiwal Unsound wprowadza zakaz fotografowania

  Festiwal Unsound wprowadza zakaz fotografowania

  Organizatorzy krakowskiego Unsound Festival wydali... zakaz fotografowania koncertów. "Chcemy skłonić publiczność do skupienia się na przeżywanej chwili" - tłumaczą. Ograniczenie dotyczy nie tylko publiczności, ale i mediów.
 • Gwiazdy "2XL" mają zakaz odchudzania!

  Gwiazdy "2XL" mają zakaz odchudzania!

  W warszawskiej Kinotece odbył się przedpremierowy pokaz pierwszego odcinka serialu "2XL" w reżyserii Bodo Koxa, który widzowie Polsatu oglądać będą od 5 września (w czwartki o godz. 22).
 • Chcą zakazać samochodów z silnikami spalinowymi

  Partia Liberalnych Demokratów poinformowała, że zamierza starać się o wprowadzenia zakazu użytkowania na terenie Wielkiej Brytanii pojazdów zapędzanych benzyną lub olejem napędowym. Zakaz miałby wejść w życie w 2040 roku.
 • Spór o dyrektywę tytoniową; Polska krytykuje zakaz mentolu

  Spór o dyrektywę tytoniową; Polska krytykuje zakaz mentolu

  Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz bronił w piątek w Luksemburgu stanowiska Polski w sprawie unijnej dyrektywy tytoniowej. Jego zdaniem, proponowany zakaz sprzedaży papierosów mentolowych może grozić nawet "wzrostem nastrojów antyeuropejskich w Polsce".
 • Zakazana miłość na rajskiej plaży

  Zakazana miłość na rajskiej plaży

  Scenarzysta "Niebezpiecznych związków, reżyserka "Coco Chanel", laureatka literackiej Nagrody Nobla, dwie piękne aktorki Hollywood, dwóch młodych mężczyzn o ciałach niczym bogowie i do tego bajeczne pejzaże rajskiej plaży u wybrzeży Australii - oto czego trzeba, aby powstał perfekcyjny film o zakazanej miłości.
 • Zakaz ruchu dla dużych ciężarówek

  Dziś w Zielone Świątki obowiązuje czasowe ograniczenie w ruchu dla ciężarówek. W godzinach od 8.00 do 22.00 na parkingach muszą pozostać pojazdy o masie całkowitej powyżej 12 ton.
 • Zakazany teledysk Bowiego

  Zakazany teledysk Bowiego

  W najnowszym teledysku Davida Bowiego - "Next Day" - główne role zagrali Gary Oldman i Marion Cotillard. Akcja klipu rozgrywa się w burdelu, sam piosenkarz wcielił się zaś w postać przypominającą... Chrystusa.