Biznes - zakaz handlu w niedzielę

Artykuły - Zakaz handlu w niedzielę (201)

 • Pracodawcy chcą zawieszenia zakazu handlu w niedziele

  Pracodawcy chcą zawieszenia zakazu handlu w niedziele

  Do Rady Dialogu Społecznego trafił projekt tymczasowego zawieszenia zakazu handlu w niedziele, przygotowany przez stronę pracodawców. Zdaniem autorów, rozwiązanie może pomóc galeriom handlowym w powrocie na ścieżkę obrotów sprzed pandemii koronawirusa. Pomysłowi sprzeciwiają się związkowcy z "Solidarności".
 • Nie będzie handlu w niedziele

  Nie będzie handlu w niedziele

  Rząd nie rozważa możliwości otwarcia sklepów w niedziele - poinformowała podczas konferencji prasowej wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
 • W najbliższą niedzielę sklepy będą zamknięte

  W najbliższą niedzielę sklepy będą zamknięte

  ​- W niedzielę 7 czerwca sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. W sklepach nadal obowiązują wymogi bezpieczeństwa sanitarnego: dostęp do rękawiczek jednorazowych oraz płynów dezynfekcyjnych. Zniesiony został limit klientów.
 • "DGP": Zakaz handlu pod znakiem zapytania

  "DGP": Zakaz handlu pod znakiem zapytania

  Sieci chcą zniesienia zakazu sprzedaży w ostatni dzień tygodnia. Personel nie bardzo - pisze w środę "Dziennik Gazeta Prawna".
 • ​Pandemia: PRCH za zniesieniem ograniczenia handlu w niedziele

  ​Pandemia: PRCH za zniesieniem ograniczenia handlu w niedziele

  Polska Rada Centrów Handlowych wnioskuje o zniesienie ograniczenia handlu w niedziele i zawieszenie płatności czynszów przez wynajmujących - czytamy we wtorkowym komunikacie Rady.
 • "DGP": Niedzielny zakaz nadrabiamy w soboty

  Polacy ostatecznie pogodzili się z zakazem handlu w niedzielę - informuje w czwartek "Dziennik Gazeta Prawna". Zakupy, które zwykle robili w ostatni dzień tygodnia, przerzucili głównie na sobotę.
 • Mieszkańcy miast nie chcą zakazu handlu w niedziele

  Mieszkańcy miast nie chcą zakazu handlu w niedziele

  Od stycznia 2020 roku obowiązuje kolejne zaostrzenie zakazu handlu w niedziele. Jakie podejście do zakazu handlu mają Polacy w trzecim roku obowiązywania regulacji? Na to i inne pytania spróbował odpowiedzieć zespół badawczy Havas Media Group – Intelligence Team w badaniu zrealizowanym w lutym 2020 r.
 • Czy mniejsze sklepy udźwigną podwyżki płac?

  Czy mniejsze sklepy udźwigną podwyżki płac?

  Najwięksi gracze na polskim rynku handlowym uporali się z zakazem handlu w niedzielę, przyzwyczaili się do niego także klienci. Gorzej ograniczenia w prowadzeniu sprzedaży znoszą mniejsze sklepy. Wyzwaniem dla całej branży będą dalsze podwyżki płacy minimalnej.
 • W niedzielę 19 stycznia sklepy będą zamknięte

  W niedzielę 19 stycznia sklepy będą zamknięte

  ​W niedzielę 19 stycznia sklepy będą zamknięte. Niedziela handlowa przypadnie 26 stycznia i będzie pierwszą z siedmiu handlowych w tym roku.
 • Handel: Stacje benzynowe zyskały na zakazie

  Handel: Stacje benzynowe zyskały na zakazie

  Konsumenci w Polsce przywykli już do tego, że w niedzielę sklepy są zamknięte. Inaczej organizujemy sobie czas - zakupy weekendowe robimy już od czwartku, częściej jadamy na mieście i coraz więcej kupujemy przez internet. O zmieniających się zwyczajach zakupowych Polaków Karolina Karolczak, dyrektor w Sodexo Benefits and Rewards Services Polska opowiada w rozmowie z Moniką Borkowską.