zakaz handlu w niedzielę

Artykuły - Zakaz handlu w niedzielę (34)

Filmy - Zakaz handlu w niedzielę (29)

 • Jak zakaz handlu w niedziele wpływa na wzrost cen

  Inflacja będzie w tym roku wyższa niż w ostatnich dwóch latach. Powinna przekroczyć 2 proc. Na wzrost cen wpływa ograniczenie handlu w niedziele. Tegoroczny wzrost inflacji związany jest jak dotąd przede wszystkim z cenami ropy naftowej i silnym dolarem.
 • Jakie skutki przyniósł zakaz handlu w niedziele?

  Obawy co do obniżenia poziomu konsumpcji przez wprowadzenie zakazu handlu w niedziele nie sprawdziły się. Polacy nauczyli się robić zakupy w innych terminach i miejscach. Patrząc na globalny poziom sprzedaży w sklepach detalicznych widać, że nie uległ on istotnej zmianie. Należy mieć na uwadze proces pewnego rodzaju przenoszenia zainteresowania klientów pomiędzy różnymi formami sprzedaży. Podczas gdy dyskutowane są potencjalne skutki niehandlowych niedziel – widać go w tym, kto sprzedaje i kto utrzymał się na rynku. Obecnie zainteresowania klientów przesuwa się do sklepów, które mogą oferować niższe ceny, ale i szeroki asortyment. Najczęściej to sieci handlowe, jakie mają możliwość negocjowania cen towarów hurtowo. Dzięki temu sprzedają je taniej swoim klientom. Ci coraz chętniej wybierają takie placówki.
 • Rok od zakazu handlu w niedzielę. Czy ten projekt się udał?

  Mija rok od kiedy wprowadzono zakaz handlu w niedzielę, a od pierwszego stycznia zakupy zrobimy tylko w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Co o ustawie sądzą warszawiacy? W studiu „Dzień Dobry TVN” Paweł Blajer opowiedział o wadach i zaletach takiego rozwiązania. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Więcej kredytów bierzemy w poniedziałek, to skutek zakazu handlu

  Ilość udzielonych kredytów ratalnych w 2018 r. wzrosła o 1,2 proc., a ich wartość o 6 proc. Coraz więcej kredytów bierzemy w poniedziałek. To skutek zakazu handlu w niedziele. Wiele umów o kredytach ratalnych było podpisywanych w sklepach sieci handlowych w niedziele. Dotyczyło to zwłaszcza zakupów na kredyt mebli czy sprzętu rtv. Ograniczenia dotyczące handlu w niedziele zmieniło rynek kredytowy.