zakaz handlu w niedzielę

Artykuły - Zakaz handlu w niedzielę (29)

 • Zakaz handlu w niedziele przyniósł nieoczekiwane skutki

  Zakaz handlu w niedziele przyniósł nieoczekiwane skutki

  Sieci sklepów stały się liderami wydatków reklamowych w marcu. To efekt wprowadzenia ograniczeń w handlu w niedziele.
 • W kogo uderza zakaz handlu w niedziele?

  W kogo uderza zakaz handlu w niedziele?

  Intencją ustawodawcy było zapewnienie wolnych niedziel głównie pracownikom dyskontów i sklepów wielkopowierzchniowych, bez naruszania prawa do prowadzenia działalności rodzimym drobnym przedsiębiorcom. Duże sieci przystosowują się do ograniczeń handlu. Tracą ci, których ustawa miała chronić. Kwiecień będzie szczególnie trudny, bo aż cztery niedziele miesiąca są bez handlu.
 • W niedzielę bez handlu millenialsów nie interesują zakupy na stacjach benzynowych

  W niedzielę bez handlu millenialsów nie interesują zakupy na stacjach benzynowych

  Według analizy firmy Proxi.cloud, 43,4 proc. młodych konsumentów odwiedziło stacje paliw w dniu z zakazem sprzedaży (18 marca br.), a 56,6 proc. - w handlową niedzielę (25 marca br.). Pierwszego poranka pojawiało się tam 30 proc. konsumentów, a drugiego - 36 proc. W oba ww. dni największy ruch odnotowano w porze popołudniowej, tj. od 13.00 do 18.00. Dopiero w godzinach od 19.00 do 24.00, kiedy handel był ograniczony, zarejestrowano prawie dwa razy wyższy odsetek osób w wieku od 18. do 34. roku życia.
 • Zakaz handlu złamany: Biedronka w Świeciu była otwarta nielegalnie

  Zakaz handlu złamany: Biedronka w Świeciu była otwarta nielegalnie

  - Inspektor pracy uznał, że sklep Biedronki był otwarty nielegalnie. Protokół po rozpoznaniu zastrzeżeń został już podpisany - powiedział portalowi dziennik.pl, Waldemar Adametz z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy. Sprawa dotyczy Biedronki w Świeciu, w województwie kujawsko-pomorskim, która była otwarta w niehandlową niedzielę. Ostatecznie tę kwestię rozstrzygnie sąd. Za złamanie zakazu może grozić kara do 100 tys. złotych.
 • Zakaz handlu w niedziele wpłynie na sprzedaż detaliczną - ekonomiści

  Zakaz handlu w niedziele wpłynie na sprzedaż detaliczną - ekonomiści

  - Zakaz handlu w niedziele obowiązujący od marca może wpłynąć na sprzedaż detaliczną, ponieważ znaczny udział w tym wskaźniku mają duże i średnie sklepy, jednak wpływ na konsumpcję będzie mniejszy - oceniają ekonomiści. Dodają, że zakaz może wpłynąć na zwyczaje konsumentów.
 • Zakaz handlu. Inspektorzy ruszyli w teren

  Zakaz handlu. Inspektorzy ruszyli w teren

  Dziś druga niedziela z ograniczeniem handlu. Inspektorzy pracy znów będą sprawdzać, jak przestrzegane są przepisy. W poprzednią niedzielę zastosowała się do nich zdecydowana większość skontrolowanych placówek - podkreśla Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek.
 • Przetwórcy owoców i warzyw: Zakaz handlu w niedziele nam niestraszny!

  Przetwórcy owoców i warzyw: Zakaz handlu w niedziele nam niestraszny!

  30 stycznia 2018 r. stało się to, co miało się stać - prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę ograniczającą handel w niedziele. Zapytaliśmy przedsiębiorców z branży przetworów owoców i warzyw, czy obawiają się prowadzenia biznesu w nowych realiach.
 • 18 marca - kolejna niedziela z zakazem handlu

  18 marca - kolejna niedziela z zakazem handlu

  18 marca tego roku będzie drugą niedzielą, kiedy nie zrobimy zakupów w większości sklepów. Najbliższe niedzielne zakupy będą możliwe 25 marca. Zgodnie z nowym prawem w każdym miesiącu br. dwie niedziele będą handlowe - pierwsza i ostatnia. W 2018 r. Polacy będą mogli zrobić zakupy w 21 niedziel.
 • Skutki pierwszej niedzieli z zakazem handlu

  Skutki pierwszej niedzieli z zakazem handlu

  Na zakazie handlu w niedziele miały najwięcej zyskać małe sklepiki. Tak się jednak nie stało, bo wielkie sieci handlowe przygotowały niespodzianki dla klientów.

Filmy - Zakaz handlu w niedzielę (21)