zakaz handlu w niedzielę

Artykuły - Zakaz handlu w niedzielę (217)

 • Nie będzie handlu w niedziele

  Nie będzie handlu w niedziele

  Rząd nie rozważa możliwości otwarcia sklepów w niedziele - poinformowała podczas konferencji prasowej wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
 • W najbliższą niedzielę sklepy będą zamknięte

  W najbliższą niedzielę sklepy będą zamknięte

  ​- W niedzielę 7 czerwca sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. W sklepach nadal obowiązują wymogi bezpieczeństwa sanitarnego: dostęp do rękawiczek jednorazowych oraz płynów dezynfekcyjnych. Zniesiony został limit klientów.
 • "DGP": Zakaz handlu pod znakiem zapytania

  "DGP": Zakaz handlu pod znakiem zapytania

  Sieci chcą zniesienia zakazu sprzedaży w ostatni dzień tygodnia. Personel nie bardzo - pisze w środę "Dziennik Gazeta Prawna".
 • ​Pandemia: PRCH za zniesieniem ograniczenia handlu w niedziele

  ​Pandemia: PRCH za zniesieniem ograniczenia handlu w niedziele

  Polska Rada Centrów Handlowych wnioskuje o zniesienie ograniczenia handlu w niedziele i zawieszenie płatności czynszów przez wynajmujących - czytamy we wtorkowym komunikacie Rady.
 • "DGP": Niedzielny zakaz nadrabiamy w soboty

  Polacy ostatecznie pogodzili się z zakazem handlu w niedzielę - informuje w czwartek "Dziennik Gazeta Prawna". Zakupy, które zwykle robili w ostatni dzień tygodnia, przerzucili głównie na sobotę.
 • Mieszkańcy miast nie chcą zakazu handlu w niedziele

  Mieszkańcy miast nie chcą zakazu handlu w niedziele

  Od stycznia 2020 roku obowiązuje kolejne zaostrzenie zakazu handlu w niedziele. Jakie podejście do zakazu handlu mają Polacy w trzecim roku obowiązywania regulacji? Na to i inne pytania spróbował odpowiedzieć zespół badawczy Havas Media Group – Intelligence Team w badaniu zrealizowanym w lutym 2020 r.
 • Czy mniejsze sklepy udźwigną podwyżki płac?

  Czy mniejsze sklepy udźwigną podwyżki płac?

  Najwięksi gracze na polskim rynku handlowym uporali się z zakazem handlu w niedzielę, przyzwyczaili się do niego także klienci. Gorzej ograniczenia w prowadzeniu sprzedaży znoszą mniejsze sklepy. Wyzwaniem dla całej branży będą dalsze podwyżki płacy minimalnej.
 • W niedzielę 19 stycznia sklepy będą zamknięte

  W niedzielę 19 stycznia sklepy będą zamknięte

  ​W niedzielę 19 stycznia sklepy będą zamknięte. Niedziela handlowa przypadnie 26 stycznia i będzie pierwszą z siedmiu handlowych w tym roku.
 • Handel: Stacje benzynowe zyskały na zakazie

  Handel: Stacje benzynowe zyskały na zakazie

  Konsumenci w Polsce przywykli już do tego, że w niedzielę sklepy są zamknięte. Inaczej organizujemy sobie czas - zakupy weekendowe robimy już od czwartku, częściej jadamy na mieście i coraz więcej kupujemy przez internet. O zmieniających się zwyczajach zakupowych Polaków Karolina Karolczak, dyrektor w Sodexo Benefits and Rewards Services Polska opowiada w rozmowie z Moniką Borkowską.
 • W najbliższą niedzielę sklepy zamknięte

  W najbliższą niedzielę sklepy zamknięte

  W niedzielę 5 stycznia sklepy będą zamknięte. W tym miesiącu handlowa niedziela przypada 26 stycznia.

Filmy - Zakaz handlu w niedzielę (30)

 • Jak ograniczenie handlu w niedziele wpłynęło na Polaków?

  Wprowadzenie ograniczenia handlu w niedziele spowodowało, że wielu Polaków musiało zmienić swoje przyzwyczajenia. Dotyczy to nie tylko zwyczajów zakupowych, ale również sposobu spędzania wolnego czasu. Ciekawych obserwacji na ten temat dostarczają wyniki ankiet zrealizowanych przez Agencję Badań Rynku i Opinii SW Research oraz wywiadów przeprowadzonych przez Danae. Chęć spędzania wolnego czasu była jednym z czterech najważniejszych powodów, dla którego Polacy odwiedzali centra handlowe w niedziele. Grupami, które wskazywały go częściej, byli mieszkańcy wsi oraz miast o populacji nieprzekraczającej 100 tysięcy. Jednak dla części z nich zakaz handlu w niedziele nie ma istotnego znaczenia.
 • Jak zakaz handlu w niedziele wpływa na wzrost cen

  Inflacja będzie w tym roku wyższa niż w ostatnich dwóch latach. Powinna przekroczyć 2 proc. Na wzrost cen wpływa ograniczenie handlu w niedziele. Tegoroczny wzrost inflacji związany jest jak dotąd przede wszystkim z cenami ropy naftowej i silnym dolarem.
 • Jakie skutki przyniósł zakaz handlu w niedziele?

  Obawy co do obniżenia poziomu konsumpcji przez wprowadzenie zakazu handlu w niedziele nie sprawdziły się. Polacy nauczyli się robić zakupy w innych terminach i miejscach. Patrząc na globalny poziom sprzedaży w sklepach detalicznych widać, że nie uległ on istotnej zmianie. Należy mieć na uwadze proces pewnego rodzaju przenoszenia zainteresowania klientów pomiędzy różnymi formami sprzedaży. Podczas gdy dyskutowane są potencjalne skutki niehandlowych niedziel – widać go w tym, kto sprzedaje i kto utrzymał się na rynku. Obecnie zainteresowania klientów przesuwa się do sklepów, które mogą oferować niższe ceny, ale i szeroki asortyment. Najczęściej to sieci handlowe, jakie mają możliwość negocjowania cen towarów hurtowo. Dzięki temu sprzedają je taniej swoim klientom. Ci coraz chętniej wybierają takie placówki.
 • Rok od zakazu handlu w niedzielę. Czy ten projekt się udał?

  Mija rok od kiedy wprowadzono zakaz handlu w niedzielę, a od pierwszego stycznia zakupy zrobimy tylko w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Co o ustawie sądzą warszawiacy? W studiu „Dzień Dobry TVN” Paweł Blajer opowiedział o wadach i zaletach takiego rozwiązania. (Dzień Dobry TVN/x-news)