zakaz handlu w niedzielę

Artykuły - Zakaz handlu w niedzielę (32)

 • Plany Tesco zagrożeniem dla wielu miejsc pracy

  Plany Tesco zagrożeniem dla wielu miejsc pracy

  Tesco planuje zamknąć swoje sklepy, aby uruchomić nową sieć supermarketów dyskontowych. To zagrożenie dla wielu miejsc pracy - wynika z informacji prasowych.
 • Paczkomaty staną przy sklepach Lidla

  Paczkomaty staną przy sklepach Lidla

  Lidl planuje na przełomie 2019 i 2020 roku ruszyć ze sprzedażą przez internet. Zakupy z dyskontu można będzie odbierać w popularnych paczkomatach. Taką informację podał serwis Spider's Web.
 • Czy w niedzielę 2 września zrobisz zakupy?

  Czy w niedzielę 2 września zrobisz zakupy?

  W najbliższą niedzielę 2 września sklepy będą otwarte. W kolejną niedzielę - 9 września - nie zrobimy zakupów w większości placówek handlowych.
 • Czy w niedzielę 19 sierpnia zrobisz zakupy?

  Czy w niedzielę 19 sierpnia zrobisz zakupy?

  W najbliższą niedzielę - 19 sierpnia - nie zrobimy zakupów w większości placówek handlowych. Otwarte będą jedynie m.in. placówki na stacjach benzynowych oraz sklepy prowadzone przez ich właścicieli. W kolejną niedzielę, 26 sierpnia, sklepy będą otwarte.
 • Czy w niedzielę 12 sierpnia zrobisz zakupy?

  Czy w niedzielę 12 sierpnia zrobisz zakupy?

  Z kalendarza niedziel handlowych wynika, że 12 sierpnia to niedziela bez handlu. Oznacza to, że w najbliższą niedzielę zamknięte będą popularne sklepy wielobranżowe, w których większość z nas zaopatruje się w żywność i artykuły przemysłowe.
 • Pierwsza niedziela sierpnia - handlowa

  Pierwsza niedziela sierpnia - handlowa

  W niedzielę, 5 sierpnia Polacy będą mogli kupować w sklepach - przypada wtedy pierwsza niedziela miesiąca, czyli handlowa. W tym roku zakupy będziemy mogli zrobić jeszcze w 12 niedziel.
 • W niedzielę 29 lipca sklepy będą otwarte

  W niedzielę 29 lipca sklepy będą otwarte

  W niedzielę 29 lipca Polacy będą mogli udać się do sklepów - przypada wtedy ostatnia niedziela miesiąca, a więc niedziela handlowa. W tym roku zakupy będziemy mogli zrobić jeszcze w 13 niedziel.
 • Kasjerzy w końcu zadowoleni z zakazu handlu w niedziele? Ekspert: Wyniki są zaskakujące

  Kasjerzy w końcu zadowoleni z zakazu handlu w niedziele? Ekspert: Wyniki są zaskakujące

  W lutym br. 56 proc. pracowników sieci popierało ustawę ograniczającą sprzedaż. Teraz takie zdanie ma 71 proc. Wśród kasjerek i kasjerów wzrosło poczucie, że zyskali dodatkowy czas wolny. W grupie rodziców ten odsetek zwiększył się o 10 proc., a w gronie bezdzietnych osób - o 23 proc.
 • Zakaz handlu w niedzielę zabija małe sklepy

  Zakaz handlu w niedzielę zabija małe sklepy

  Ustawa o zakazie handlu w niedzielę miała pomóc tradycyjnym, rodzinnym placówkom, a tymczasem pogłębia ich problemy i wypycha je z rynku - donosi poniedziałkowa "Rzeczpospolita". Gazeta powołuje się na dane Euromonitor International, z których wynika, że "w tym roku można się spodziewać spadku obrotów w tradycyjnych sklepach o 5,1 procent", przy czym w jeszcze gorszej sytuacji są małe, tradycyjne spożywczaki: dla nich prognozowany jest spadek obrotów aż o 6,3 procent. Takie placówki nie są w stanie konkurować z promocjami ogłaszanymi przez dużych graczy na rynku, którzy właśnie w ten sposób próbują radzić sobie w nowej rzeczywistości.
 • Przez zakaz handlu w niedziele kasjerzy pracują więcej poza godzinami

  Przez zakaz handlu w niedziele kasjerzy pracują więcej poza godzinami

  Obawy pracowników sieci urzeczywistniły się. Zanim została ograniczona niedzielna sprzedaż, ponad 38% kasjerów przewidywało, że będzie musiało pracować w soboty do północy i w poniedziałki od bardzo wczesnych godzin. Teraz dwa razy więcej badanych zauważa taką konieczność, patrząc z perspektywy wejścia w życie ustawy.

Filmy - Zakaz handlu w niedzielę (21)