zakaz handlu

Artykuły - Zakaz handlu (85)

Filmy - Zakaz handlu (14)

 • Jakie skutki przyniósł zakaz handlu w niedziele?

  Obawy co do obniżenia poziomu konsumpcji przez wprowadzenie zakazu handlu w niedziele nie sprawdziły się. Polacy nauczyli się robić zakupy w innych terminach i miejscach. Patrząc na globalny poziom sprzedaży w sklepach detalicznych widać, że nie uległ on istotnej zmianie. Należy mieć na uwadze proces pewnego rodzaju przenoszenia zainteresowania klientów pomiędzy różnymi formami sprzedaży. Podczas gdy dyskutowane są potencjalne skutki niehandlowych niedziel – widać go w tym, kto sprzedaje i kto utrzymał się na rynku. Obecnie zainteresowania klientów przesuwa się do sklepów, które mogą oferować niższe ceny, ale i szeroki asortyment. Najczęściej to sieci handlowe, jakie mają możliwość negocjowania cen towarów hurtowo. Dzięki temu sprzedają je taniej swoim klientom. Ci coraz chętniej wybierają takie placówki.
 • Rok od zakazu handlu w niedzielę. Czy ten projekt się udał?

  Mija rok od kiedy wprowadzono zakaz handlu w niedzielę, a od pierwszego stycznia zakupy zrobimy tylko w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Co o ustawie sądzą warszawiacy? W studiu „Dzień Dobry TVN” Paweł Blajer opowiedział o wadach i zaletach takiego rozwiązania. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Polacy podzieleni w sprawie zakazu handlu

  Aż 71 proc. Polaków uznaje, że państwo nie powinno ustalać, jak obywatele spędzają niedziele, a zakaz handlu odbierają jako naruszanie ich swobody konsumenckiej – wynika z badania Maison & Partners, przeprowadzonego na zlecenie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.
 • Skutki pierwszej niedzieli z zakazem handlu

  Na zakazie handlu w niedzielę miały najwięcej zyskać małe sklepiki. Tak się jednak nie stało, bo wielkie sieci handlowe przygotowały niespodzianki dla klientów.