zajęcie

Artykuły - Zajęcie (171)

 • Blokada konta przedsiębiorcy w ramach STIR

  Blokada konta przedsiębiorcy w ramach STIR

  Konta przedsiębiorców podejrzewanych o nadużycia będą mogły być blokowane na okres do 72 godzin, z opcją przedłużenia blokady do 3 miesięcy. Przepisy na to zezwalające wchodzą w życie 30 kwietnia 2018 r. Analiza danych przekazywanych do STIR przez banki i SKOK-i ma pozwolić ocenić ryzyko wykorzystywania sektora bankowego do wyłudzeń skarbowych.
 • Struzik: Zajęcie kont samorządu mazowieckiego to zaprzeczenie prawa

  Struzik: Zajęcie kont samorządu mazowieckiego to zaprzeczenie prawa

  Marszałek Adam Struzik uważa, że zajęcie kont samorządu woj. mazowieckiego przez komornika z powodu niezapłaconego janosikowego to zaprzeczenie prawa. Zapowiedział, że będzie bronić województwa przed sądami, także europejskimi.
 • ​Jak skutecznie pozbyć się dziecka chociaż na dwie minuty?

  ​Jak skutecznie pozbyć się dziecka chociaż na dwie minuty?

  Jak się pozbyć małego, uczepionego do nogi szkraba, chociaż na sekundę? Bardzo łatwo. Oczywiście - klocki, książeczki i różne zabawowe triki są w cenie, ale co zrobić, jeśli dziecko wszystko to chce robić z tobą, a ty potrzebujesz sekundy dosłownie, żeby odsapnąć? Prezentujemy ciekawy fragment z zaprzyjaźnionego bloga dla mam.
 • Nowy drastyczny sposób na pracownika

  Nowy drastyczny sposób na pracownika

  Firmy wiążą zatrudnionych już nie tylko wekslami, lecz także oświadczeniami zezwalającymi na zajęcie majątku. Coraz bardziej popularne staje się grożenie pracownikom licytacją - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Pożądany, czarujący i... zajęty

  Pożądany, czarujący i... zajęty

  Dokonał trudnej sztuki - po latach nieobecności na ekranie powrócił i stał się jednym z najchętniej obsadzanych aktorów. A przy okazji zawładnął wyobraźnią tysięcy kobiet.
 • Brazylia zajęła samolot linii TAP za długi Portugalii

  Brazylia zajęła samolot linii TAP za długi Portugalii

  Brazylijskie władze zajęły samolot linii TAP w związku z długami Portugalii wobec personelu jej placówek dyplomatycznych w tym południowoamerykańskim kraju. Sąd nakazał przejęcie maszyny do czasu uregulowania zobowiązań przez Portugalię.
 • Cichopek: Jestem zajęta!

  Cichopek: Jestem zajęta!

  Kinga, którą gra Katarzyna Cichopek w serialu "M jak miłość", odchowała dziecko i wróciła do pracy. Ona sama ma ze swoją bohaterką dużo wspólnego. Też angażuje się w nowe projekty zawodowe. Właśnie została naczelną portalu internetowego dla młodych mam.
 • Zajęcie akcji Emitenta będących w posiadaniu PBG S.A. w upadłości układowej

  Raport bieżący nr 77/2012Podstawa prawna: Art. 56 ust. 5 Ustawy o ofercie - aktualizacja informacji W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 59/2012 Zarząd ENERGOMONTAŻ-POŁUDNIE S.A. (Emitent, Spółka) informuje, iż w dniu 7 listopada 2012 r. wpłynęły do Spółki dwa zawiadomienia od Komornika Sądowego dotyczące zajęcia udziałów w Spółce należących do PBG S.A. w upadłości układowej na poczet zaspokojenia roszczeń Banco Espirito Santo de Investimento S.A. o łącznej wartości wynoszącej na dzień pub
 • Toyota chce się zająć... złomowaniem samochodów

  Toyota chce się zająć... złomowaniem samochodów

  Zarząd koncernu motoryzacyjnego Toyota Tsusho Corporation zwrócił się do władz obwodu moskiewskiego z propozycją budowy zakładu, który zajmie się recyklingiem starych samochodów - podała rosyjska agencja informacyjna RIA-Nowosti.
 • Jak korzystać z zajętego konta bankowego?

  Jak korzystać z zajętego konta bankowego?

  Urząd skarbowy, egzekwując niezapłacone podatki, może zająć rachunki bankowe podatnika. Nie musi to jednak oznaczać całkowitego odcięcia od oszczędności.