zajęcia

Artykuły - Zajęcia (11)

 • Jak prowadzić zajęcia online? Odkryj gotową platformę do e-learningu

  Jak prowadzić zajęcia online? Odkryj gotową platformę do e-learningu

  Nauczanie online funkcjonuje od dawna, ale dopiero pandemia koronawirusa spowodowała, że stało się powszechne. Aby nauczać zdalnie i, w przypadku podmiotów komercyjnych, utrzymać liczbę kursantów (a nawet ją powiększyć), potrzebne jest sprytne rozwiązanie. Skorzystać z niego mogą jednak także szkoły i uczelnie publiczne.
 • Domowe treningi w czasie epidemii - jakie urządzenia wybrać?

  Domowe treningi w czasie epidemii - jakie urządzenia wybrać?

  Regularne treningi to najlepszy sposób na poprawę samopoczucia, sylwetki oraz zadbanie o układ odpornościowy i energię o każdej porze dnia. Zajęcia sportowe na co dzień kojarzymy z klubami fitness, sekcjami sportowymi, basenem lub bieganiem w parku. Rzeczywiście, w takich miejscach mamy najlepsze warunki do treningów, ale obecna sytuacja zmusiła właścicieli siłowni i klubów do ich czasowego zamknięcia. W dobie pandemii koronawirusa najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem są ćwiczenia wykonywane we własnym domu lub mieszkaniu. Przyjrzyjmy się zatem rodzajom sprzętu, który przyda się przy tworzeniu małej domowej siłowni. Takie rozwiązanie pomoże poprawić sylwetkę w czasie epidemii, ale z pewnością będzie nam służyć również w czasach, gdy zagrożenie zostanie zażegnane.
 • Struzik: Zajęcie kont samorządu mazowieckiego to zaprzeczenie prawa

  Struzik: Zajęcie kont samorządu mazowieckiego to zaprzeczenie prawa

  Marszałek Adam Struzik uważa, że zajęcie kont samorządu woj. mazowieckiego przez komornika z powodu niezapłaconego janosikowego to zaprzeczenie prawa. Zapowiedział, że będzie bronić województwa przed sądami, także europejskimi.
 • Wyrównywanie szans. W dół

  Wyrównywanie szans. W dół

  Tańsze przedszkola, wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci - wszystko to brzmi bardzo pięknie. Tylko że w praktyce odbija się na jakości wychowywania przedszkolnego naszych dzieci. I po co komu taka równość?
 • Wójt zajmie ci pensję, jeśli nie zapłacisz za wywóz śmieci

  Wójt zajmie ci pensję, jeśli nie zapłacisz za wywóz śmieci

  Chodzi o opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, które od 1 lipca 2013 r. w urzędach gmin będą regulowali właściciele nieruchomości. W zamian jednostka samorządu terytorialnego powinna zapewnić im regularny odbiór śmieci z posesji przez wybraną w przetargu firmę. Takie rozwiązanie zastąpi dotychczasowy stan rzeczy, gdy właściciel nieruchomości samodzielnie zawiera umowę z przedsiębiorstwem śmieciarskim.
 • Adwokatowi ze sprawy zajęcia konta grozi postępowanie dyscyplinarne

  Adwokatowi ze sprawy zajęcia konta grozi postępowanie dyscyplinarne

  Postępowanie dyscyplinarne grozi adwokatowi, który wskazał komornikowi PESEL kobiety z Sochaczewa niebędącej dłużnikiem. Komornik, który wskutek tego zajął jej konto, ma zarzut niedopełnienia obowiązków. Według stołecznego sądu, nie dopuścił się on nieprawidłowości.
 • Brazylia zajęła samolot linii TAP za długi Portugalii

  Brazylia zajęła samolot linii TAP za długi Portugalii

  Brazylijskie władze zajęły samolot linii TAP w związku z długami Portugalii wobec personelu jej placówek dyplomatycznych w tym południowoamerykańskim kraju. Sąd nakazał przejęcie maszyny do czasu uregulowania zobowiązań przez Portugalię.
 • Bruce Springsteen i rockowe seminarium

  Bruce Springsteen i rockowe seminarium

  Na papieskim, jezuickim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie rozpoczęło się cieszące się ogromną popularnością wśród studentów seminarium na temat twórczości rockmana Bruce'a Springsteena. Przedmiotem studiów są wątki biblijne w tekstach jego piosenek.
 • Francja: Ministrowie na kursach antyseksizmu

  Ministrowie w nowym, socjalistycznym rządzie Francji uczęszczają na antyseksistowskie zajęcia, z prezentacjami ilustrującymi tworzenie stereotypów, niestosowny język oraz z dobrymi radami, jak unikać gaf.